bebeğim hiçbirşey yemiyor

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve pelinsuat tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

30 Haziran 2010
    Konu Sahibi : pelinsuat
  1. pelinsuat

pelinsuat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar kızım 8 aylık oldu sadece anne sütü alıyor ek hiçbirşey yemiyor sütüm de azaldı kaşığı görünce direk ağzını kitliyor canım çok sıkılıyor nasıl alıştırabilirim bilmiyorum benneyaptımki

2. 1 Temmuz 2010
  3. txuxlay yxuxksel

txuxlay yxuxksel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim 20 aylık oldu size göre kıdemliyiz :)
    bebeğimin yeme sorunu yok .. ben ne yaptığımı anlatayım ..

bebeği hiç birşey içi zorlamadım .. o istemedikçe hiç yemek vermedim ..

ilk olarak patates haşlaması verdim .. patates, havuç ve kabak ayrı ayrı pişirdim ..
    farklı günlerde bazen hiç yemediği oldu zorlamadım .. anne sütü yetti.. anne sütüne dikkat et ve bence bebek bırkamdıkça bırakma kilolarını hiç dert etme ve yemeğini ye suyunu iç..

ve ben bebeğin eline meyve verdim .. biz yemek yerken onun elin meyve verdim .. biz ağzımıza bişeyler sokarken o da meyvesini soktu.. döksün saçsın hiç müdehale etme.. inanki sonra da temizlik yapılır..
    yemeğini bölme.. o üsütünü başına döksün .. ben bebğin dikkati dağılmasın diye ağzını bile en son siliyorum .. hatta ön şartlanma olmasın diye önlük bile kullanmadım .. rahat oldum yani.. sabahları ymurta yedi 1 yaşuna kadar .. farklı peynirler dene kaşar.. beyaz peynir vsss .. benimki sadece ekici yiyordu..

birde robottan geçirme.. çatalla çok güzel ez .. yada cam rende den geçir.. elma yı dilip eline verdim ısırdı sonra attı ama hiç püreyi yediremedim .. sonrlararı yavaş yavaş çorbalar derken şimdi herşey yiyor.. nazar değer diye öödüm kopyo.. sütün olması için biraz özen ve bebek için sabır gerek..

her bebeğin isteği bir olmuyo, gelişimler farklı damak tataları farklı.. acele etme bebeğe sabır ver sonra sakin bebek olarak sana geri dönecek..

nacizanem bunu beğendi.
  4. 3 Temmuz 2010
  5. pelinsuat

pelinsuat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tavsiyelerin için çok sağol cnm

6. 8 Temmuz 2010
  7. YareNaz

YareNaz Bir Melek diledim verdin Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    aynı sorun bende de var cnm benim oğlumda 8 aylık çok zorlanıyorum 2-3 kaşık anca yedirebiliyorum daha sonra emmek istiyor.

8. 13 Temmuz 2010
  9. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ben bi yerde okumuştum bebekler için 3 adet makarna bile yetertliymiş yani bebek yemiş oluyormuş ondan dolayı biz illa bi tabak yesin diye düşünüyoruz ya yanlışmış işte o. o kendince doyuyordur ne kadr zaten midesi? ben de hiç zorlamıyorum isterse yer istemezse yemez olabildi,ğince emziriyorum zaten her yemeden sonra mutlaka emmeli ki memeyi unutmasın.
    ben bi kaşık veriyorum dudağına değdiriyorum ağzını açarsa veriyorum açmazsa peki yeme deyip kaldırıyorum ne zaman isterse veriyorum yoksa yemez ilerde çok seçici olur.
    her gün aynı şeyi yemek de istemiyorlar bıkıyorlar haliyle. her gün değişik bişeyler verin.
    ve unutmayın onların da bi damak tadı var:)

10. 22 Eylül 2010
  11. selmagulmez

selmagulmez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de sorunum bu bebeğim hiç yemiyor ne yapacağımı bilmiyorum çalışan bir anneyim evde olduğum zamanlar yiyor fakat yeterli değil bebeğim 15 aylık 8.200 kilosu çok vahim durumdayım

12. 22 Eylül 2010
  13. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    konu sahibinin bebisi yasina girmistir insallah yeme sorununu aşmıştır.. benim bebisim 9,5 aylik kasıkla ve biberonla besliyorum ama bazen benimki de kaşıgı görünce kafayı ceviriyor ben de mesela krema kıvamındaki yiyecekleri tanelileri ya da ekmek içi yumuşattığım yiyecekleri elimde yediriyorum biraz da parmağımı ısırmasına musade ediyorum hatta parmagimi ön dislerinin orada tutuyorum ki hem agzındakileri sindiriyor hem elimi ısırıyor yemek tattırmak isteyenler ( elinizi iyice temizledikten sonra) isaret parmaginiza yemek veya tattirmak istediginiz besinden sürüp azına götürmelerini tavsiye ederim

14. 11 Ocak 2011
  15. munevver.09

munevver.09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bebeğim 9 aylık ve yemke yemeği sevmiyor. Doktora götürdüğümde yediriceksin bi şekilde diyor. Bende ne yapacağımı bilmiyorum zorladım çocuğumu bi dönem zorla yedirdim şimdi zorlasamda yemiyo bilmiyorum zorlamak doğru değil ama üstüne gitmezsem hiçbirşey yemiyor buda beni çok üzüyor bilmiyorum bebeği yemeyen tüm arkadaşlara kolay gelsin diyorum işimiz çok zor...

16. 13 Ocak 2011
  17. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar alışana kadar kavanoz mamalarını deneseniz.özellikle meyve püreleri ve muhallebiler cok guzel.bide bebelacın pişirilen lezzetlerinin pirinçli olanı varki hiçbi bebek hayır diyemez bence..ama sadece pirinçli olan.ballı prinçli,armutlu pirinçli değil.sade pirinçli.benim kız bnlarla basladı,çğnemeyide bunlarla öğrendi.gerçi hala katı gıdalara tam geçemedim bende..

18. 13 Ocak 2011
  19. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim oğlum şu an 11 aylık. Benimki de aynen seninki gibi hiç yemezdi, ağzını kilitlerdi, püskürtürdü. Ta ki bu aya kadar. Bizim doktor da bir şekilde yedireceksin dediği için o hale gelmişti yavrum. O öle dediği için zorlamıştım 7. ay civarında. Sonra da hiç yemez olmuştu.Sadece emmek istiyordu. Kaşığı görünce ağlıyordu. Daha sonra zorlamaktan vazgeçtim ve işi oluruna bıraktım. İnan 11 aylık olmasına 1 hafta kala sihirli bir değnek değdi sanki az da olsa yemeye başladı. Yemzse hiç zorlamıyorum ama. Bir öğün güzel yerse bir öğün pek yemiyor. Ben de baktım yemiyor kaldırıyorum önünden yemeği. Ya da mama sandalyesinin tepsisine koyuyorum kendi yesin yiyebildiği kadar diye. Çünkü bazen de illa eline alıp yemek istiyor her şeyi. Kuru meyve ya da normal meyve veriyorum eline. Ağzı boş durmasın diye. Geçen aylara nispeten daha ii gibi. İnşallah seninki de düzelir.