bebeğim için istifa etmelimiyim??

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve crescentmoon tarafından 28 Ekim 2008 başlatılmıştır.

28 Ekim 2008
    Konu Sahibi : crescentmoon
  1. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğim 3 aylık oldu. doğumdan önceki iznimide kullanmayıp doğum sonrasına aktarmıştım ve bu hafta iznim bitecek. istifa etmeyi çok düşündüm. ama tam karar veremediğim için 6 ay ücretsiz izin talep ettim. onaylandı. şimdilik 6 ay daha evdeyim ama sonrası ne olacak? bebeğime bakabilecek kimse yok. annem başka bir şehirde, buraya gelemiyor. bebeğimide ben oraya nasıl göndereyim. burdada akrabalardan bakacak kimse yok. istifa edeceğimi söylüyorum kimse ben bakarım istifa etme demiyor. kendin bilirsin diyolar. bakıcı tutsam bakıcı ücreti zaten benim maaşımın üçte ikisi. ayrıca birde güvenemiyorum bakıcılara. evimde işyerime uzak yaklaşık 1 saat mesafede. yol ücreti, yemek ücreti bakıcı ücreti hesaplarsak maaşımdan geriye ancak 400 ya kalıyor ya kalmıyor. 400 ytl içinde hiçmi çalışmasam diyorum. bebeğimde rahat etse. birde okula giden bir çocuğum daha var, hiç değilse oda rahat eder diye düşünüyorum. ayyyyyy ne yapacağımı hiç bilemiyorum. hem çalışmak istiyorum hem çalışmamak senağlama bana yardımcı olacak fikirleriniz varmı arkadaşlar kafam çok karışık, resmen psikolojim değişti diyebilirim

2. 28 Ekim 2008
  3. XSXEKERXIXM

XSXEKERXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana kalırsa çok ihtiyacın yoksa işi bırak çünkü bebeginin en güzel zamanları anne dicek baba dicek emeklemeye başlıycak yürümeye başlıycak bebeginin bu ilk anlarını başkalarından duymak bence çok kötü ben bebegimin heranında yanında olmak isterim ilk anlarını en yakını annesi olarak ben görmek isterim kimse senin bebegine senden daha çok yakın olmaz bilmiyorum düşüncelerine bi faydası olurmu söylediklerimin.

4. 28 Ekim 2008
  5. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    iyi bir bakıcı bulabilirseniz işinizi bırakmayın derim ben.bakıcı masrafı bi süre olacak.çocuk büyüdükten sonra bakıcıya gerek kalmayacak.gerçi sonrada kreş olayı,okul vs.. olacak ama bu masraflar çalışsanızda çalışmasanızda olacak.güzel bir sektördesiniz.bir süre sonra evde durmak sıkıcı olabilir.
    eltim 2. çocuğunu 1,5 yıl önce doğurdu.işe başlayalı ise 5 ay oluyor.oda bankacı.kimseye bırakamam diyen kadın işe başlayacağı günü iple çekmeye başla dı.çalışan kadın için ev de kalmak zor.çocuklarınızada yeteri kadar ilgi gösteremeyebilirsiniz aklınız işteyken...
    ayrıca dünyanın bin bir türlü hali var.kendinizi hepten desteksiz bırakmış olmazmısınız işten ayrılarak?
    bakıcı işini son ana bırakmayın ama.şimdiden bakın.bir kaç gün deneme için alın falan.
    yani elinizden geleni yapın.
    ama cidden yoksa ,birini bulamassanız ayrıfisfisfis

6. 28 Ekim 2008
  7. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    çok mantıklı bir şekilde düşünmen gerek çalışmasan size ne gibi eksileri olur çalışırsan ne gibi eksiler eğer durumun iyiyse çalışmasanda birşey faketmeyecekse çalışma ama 400 ytl sizin için önemliyse çalışmaktan başka bir çare yok bende şimdiden bunu düşünüyorum ama ben şanslıyım biraz çünki anneme çok yakın oturuyorum ücretsiz iznide kullanıp bebek biraz büyüyünce çalışmayı düşünüyorum çünki evimiz kira tek maaşla imkansız bu devirde

8. 28 Ekim 2008
  9. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkürler arkadaşlar. birde şu problem var benim için. bizim sektörde iş çıkış saati olmadığı için eve gelmem en az 8-9 u buluyor. o saatten sonrada çocuklarımla nasıl ilgileneceğim , zaten yorgun geliyorum büyük kızımın dersler, yemek, bebiş. offff of :KK43:

10. 28 Ekim 2008
  11. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    işte bu noktada eşinin desteği çok önemli.bi müddet büyük çocuğunla eşin daha yakın alakadar olmalı.sen bebeğe yönelmelisin.tabi büyüğünüde çok ihmal etmeden.hatta küçükle ilgilenirken büyüktende yardım etmesini isteyerek bu işi 3 kişilik hale getiebilirsiniz.yemeğini akşamdan yaparsın.3-5 çeşit olması gerekmiyor.
    tabi yinede karar senin.ama dediğim gibi ben çalışmak için elinden geleni yapman taraftarıyım

12. 28 Ekim 2008
  13. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    eşiniz ne düşünüyor bu konuda ...size destek olabilir mi,yeterince?referanslı iyi bir bakıcı bulunabilirse,ve size destek olan bir eşe sahip iseniz bir müddet daha çalışma hayatınızı sınayın ..ama olmuyor ise ve siz arada sıkışıp kalıyor, çok ta zorlanıyor iseniz çare yok zaten!

14. 28 Ekim 2008
  15. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    şahsen ben özel de çalıştığım için iyi de bir maaşa sahip iken,işi bırakmak durumunda kaldım,hem eşimin bu yükü taşıyamayacağı kanısında idim hemde kızımı kendim büyütüp ,yetiştirmeyi daha uygun buldum..bizimde aileler uzakta çünkü...
    ama bir devlet memuru olsaydım emekliliğim ve geleceğimiz söz konusu iken aynı cesareti gösterebilir miydim bilemiyorum..

16. 28 Ekim 2008
  17. esra27

esra27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim 7 aylık kzım var. işimi onun için bıraktım.
    annem çok yakın bana. bakarım çalış diyor.
    yinede çalışamam. para herzaman kazanılır . onun ilk yaptığı şeyleri görmek kadar güzel olamaz hiçbişey. kesinlikle işini bırak. sana ihtiyacı var bebeğinin...

18. 29 Ekim 2008
  19. yaxgxxixzxixm

yaxgxxixzxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım istifa etmen birazda eşinin maaşına ve işinin sağlamlığına bağlı.eğer o konuda bir problem yoksa istifa et,1-2 yıl sonra tekrar işine (başka bir banka,şirket olabilir) dönüş yapabilirsin sonuçta.