bebeğim için ne almam gerektiğini bilmiyorum!

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Esra tarafından 9 Ekim 2010 başlatılmıştır.

9 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Esra
  1. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.051
    Ödül Puanları:
    238
    merhaba arkadaşlar.24 haftalık hamileyim ve artık yavaştan hazırlıklara başlamak istiyorum.yalnız şöyle bir sıkıntım var,ne almam gerektiğini bilmiyorum.kısmetse bebeğim ocakta gelecek dünyaya,bana olmazsa olmaz dediğiniz şeyleri yazabilir misiniz.mesela kaç tane çıtçıtlı badi almalıyım,kaç tane tulum almalıyım(bunları ilk 3-4ay için soruyorum,diğerlerini zamanla alabilirim).bu konuda hiç yardımcım yok,annem ben ikişer takımla büyüttüm sizi diyor,kayınvalidem alırız daha diyor..bu gidişle şişip şişip gezemeyecek duruma geldiğimde harekete geçecek herkes,ben de öyle olsun istemiyorum.
    a dan z ye listeye ihtiyacım var,bir de bunları ankarada nerden alabilirim(ekonomi de önemli tabi)bi topik var ankarada alışverişle ilgili ama orası tamamen sohbete dönmüş hiç bişey bulamadım.
    lütfen aklınıza gelen her şeyden yazın,bir de adet olarak yazarsanız çok sevinirm.herkese şimdiden teşekkürler.hihoyyyt

2. 9 Ekim 2010
  3. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hastane çıkışı almakla başlayabilirsin canım.en az iki takım olmalı.
    çıtçıtlı badilerde çok gerekli,sık yıkanıyor ve kışa geleceği için hemende kurumaz yıkanınca.
    ama bebekler çok çabuk büyüyor,0-3 aylık kıyafetler iki üç hafta sonra küçük gelmeye başlıyor.
    sayılarıda abartmamak lazım,7li paket almıştım ben yetmişti,ilk haftalarda.
    3-6 aylık daha fazla almalısın.
    kadife tulumlardan alabilirsin,kışın en çok onlar kullanılır.

4. 9 Ekim 2010
  5. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle sağlıcakla kucağına almanı diliyorum.
    ben de geçen sene ocakta doğum yapmış bir anneyim.

şu an aklıma gelenleri yazayım. sonra yine eklemeler yaparım aklıma gelirse

2 takım hastane çıkışı al bence, hastane ye götürürsün biri de yedek çantanda dursun.

kalın 1 battaniye. hastane çıkışının içinden çıkan penye battaniyeler sıcak tutmuyor yazın, baharda falan kullanılıyor. o yüzden mümkünse kalın 2 battaniye. ben birini peluş birini polar almıştım. c&a da çok güzel polarlar var. tavsiye ederim.

5 kolsuz, 5 kısa kollu, 5 uzun kollu çıtçıtlı badi. ben 0-3 ayı 5-6 aya kadar kullanabilmiştim.

ayaklı altlar çok kullanışlı oluyor. 3-4 tane böyle altı olan pijama alabilirsin.

2-3 tane kadife tulum alabilirsin. ama tulumlar hemen küçükleniyo çok almanı önermem.

çorap, kilotlu çorap ( içine giydirirsin soğuklarda)

yıkamak için kesinlikle file

alt açma

ağız bezi

a.s.

6. 9 Ekim 2010
  7. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    163
    canım ben alışverişe 32. haftadan sonra başladım. öncesinin erken olduğunu düşünüyorum, çünkü hem bu dediklerin 1 günde alınacak şeyler hem de insan ne kadar erken başlarsa o kadar çok alıyor gördükçe. hele giyime çok para harcamamak gerekli. arkadaşların dediği gibi çıt çıtlı body al bol bol, zaten onları paket içinde de bulabilirsin. hastane çıkışı mutlaka al bende bir 10lu bir de 5li var. yeteceğini düşünüyorum. battaniye al bol bol, penye, yün, polar. ayaklı tulumlardan almak daha iyi olacak sanırım çünkü kış bebeği ne de olsa. ama onun da hepsini aynı boy alma. bebekler çok çabuk büyüyor. bir de doğduğunda nasıl oalcak şimdiden bilemezsin, bazıları iri doğuyor ilk aşama kıyafetlerini hiç giyemiyorlar, ama bazıları daha minyon doğuyor ilk kıyafetleri 4 ay filan kullananlar var. o yüzden bence ilk alacakların hastanede ve ilk aşamada lazım olanlar olsun. sonrasını dediğim gibi doğum sonrasında bile annen kayınvaliden alır (bu konuda şanslısın benim ikisi de yok, ama eşime güveniyorum) hem bu saydıklarımın bir çoğunu çevremdeki arkadaşlar, kuzenler filan getirdi, onlar benden de çok heyecanlı. geçen hafta gelenlere elimde olanlara bir baktım, sonra kardeşimi aldım gittim 2 saatte de diğer eksikliklerimi tamamladım. öyle dert edilecek şeyler değilmiş anlayacağın panik yapmana gerek yok. bu arada bu hafta bebeğimi bekliyoruz.

8. 9 Ekim 2010
  9. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Allah sağlıkla kucagına almayı nasip etsin öncelikle

Alıncaklara gelince bu herkese göre farklılık gösteriyo ama :)

Öncelikle ben park yatak aldım cok memun kaldım. İyiki almısım.

Çıtçıtlı badi bolca al üstüne kacırıyo bişey oluyo kusuyo ben epey kullandım Hergün banyo yaptırınca değiştirdim.

Ağız mendili

Çorap

Eldiven epey alabiirsin ben çok kullandım

Belden bağlamalı adını unuttum pijama gibi şeyleri hiç kullanmadım göğüs kısmı acıkta kalıyo gibi oluyo

bol bol boyun kısmından düğmeli pijama takımı al

Hastane Çkışı

banyo havlusu

alt açma minderi ben hala kullanıyorum

Battaniye

Tırnak Makası

Şampuanı pişik kremi bebek yagı

Tek alt ve Tek üst

Boyları cabuk uzadıgı iyi ben ayaklı tulum ben kullanmadım ama ayaksız tulumlardan alabilirsin.

Küveti banyo filesi

Şimdi aklıma geldi zıbın takımı pek kullanmadım çok iyi tutmuy yada benım kızım zayıftı.güzel durmuyodu.

Nerden aldıgıma gleince benim eşim bebek eşyası toptancısında calısıyo :)
    ordan aldım herseyini:)
    ama sanırım ulus gayet uygun
    Vede hiç bişeyini abartma mümkün oldugunca ihityaç hissettikçe al sana tavsiyem
    ben herseyi sanki açıkta kalcak gibi aldımda aldım kımısını 1 kez anca giydirmişindir.

10. 10 Ekim 2010
  11. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.051
    Ödül Puanları:
    238
    çok sağolun kızlar içimi rahatlattınız,bilmemek çok zor gerçekten.
    park yatak konusunu duyuyorum ben de,bakacağım ona.
    hayırlı doğumlar sizlere de,devamını bekliyorum yazıların.

12. 10 Ekim 2010
  13. Tugbademir

Tugbademir aşkım, oğluşummm..iyi ki varsınız... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım meraba benim de 21 ocak gibi kısmetse dünyaya gelicek yavrumm:))ben park yatak hastane çıkışı aldımm,işte battaniyesi portbebe ve çantası..alt açma önlük biberon bornoz takımı çıt çıtlı badi,kışın olacağı için kadife tulum,çorap patik,ayaklı tek alt ve üstler aldım..daha da almyı düşünmüyorum küveti ve bakım ürünleri var..bir de külotlu çorap da alıcam...inşallah sağlıkla gelir bebeişlerimiz..

14. 12 Ekim 2010
  15. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.051
    Ödül Puanları:
    238
    tugbademir sağol canım,bikaç gün arayla olacak inşallah doğumlarımız.park yatak konusunda biraz bilgi verebilir misin?şu karyola tipi sallanan yataklar mı daha kullanışlı yoksa park yataklar mı acaba,yani onun avantajı nedir??

16. 12 Ekim 2010
  17. ecrinsudem

ecrinsudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba arkadaşım bizde bebeğimin odası için mobilyadan büyüyen beşiği gardırobını falan alacağız ama ilk zamanlar bizim odamızda yatabilmesi için sepet beşik tarzında düşünüyordum çünkü odam çok küçük yani ilk 6 ay falan yatabileceği küçük bir beşik 6 aydan sonra odasında diğer beşiğinde uyutmayı düşünüyorum geçen gün mağazaya gittik dediğim gibi çok cici bi beşik bulduk fakat bizimle ilgilenen satıcı onu en fazla 6-9 ay kullanabileceğimizi ve daha sonradan saklanmasını zor olacağını söyledi çünkü onlar katlanmıyormuş..bize oyun parkı önerdi odamızın küçük olduğunu söyledik 60x100 ebatlarında 1.5 yaşa kadar kullanabileceğimiz park yataklar olduğunu söyledi gördük gerçekten çok cici ve istediğin yere katlayıp götürebiliyorsun saklamak istediğin zamanda yer kaplamıyor fiyatıda 110 tl mantıklı geldi eğer odanız büyükse 4.4.5 yaşa kadar kullanılabilen park yataklar var onları öneririm hem kullanışlı olduğunu duydum hemde pratik benim evim küçük olduğu için 1.1.5 yaşa kadar olan park yatak almayı düşünüyorum daha sonra kendi odasına geçeceğiz kısmet olursa

18. 12 Ekim 2010
  19. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.051
    Ödül Puanları:
    238
    ecrin sağol canım,benim odam da küçük,aynen senin gibi 1 yıl falan yanımızda sonra odasında düşünüyoruz.ben de mağazaya gidip bi bakıyım dediğin modellere en iyisi.