bebeğim iki gündür kaka yapmıyor..

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve jinep tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

31 Mart 2010
    Konu Sahibi : jinep
  1. jinep

jinep tontiş kızım benim.. Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anneler..bebeğim önceden günde bir kaç kez kaka yapardı..hiç bir bezi boş olmazdı..son iki gündür kaka yapmıyor, en son yaptığında da kakası yeşildi.. neden olabilir :KK43:(

2. 31 Mart 2010
  3. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    canım sadece emziriyorsan bebeğin 10 güne kadar bile kaka yapmaması çok normalmiş doktorum söylemişti. Ayrıca yeşil olmasıda ya senin yediğin birşeyden olmuştur.yada üşütmüş bebeğin. tabi eğer sende üşüdüysen kakası yeşil olabilir.

4. 31 Mart 2010
  5. semprex

semprex Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı durum bizdede var anlamadım gitti

6. 2 Nisan 2010
  7. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizde de oldu, 3. günde aka yapmayınca kulak çubuğunu oynattım poposunda yarım saate kalmadan kaka yaptı. hastaneden ayrılırken hemşiremiz kaka yapmazsa bunu yapmamızı söylemişti. anne sütü emen bebeklerin kakası sarı-yeşil arası olur zaten. eğer içinde sümüksü şeyler yoksa, bebekte ateş yoksa çok ta önemli değil.

8. 2 Nisan 2010
  9. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    10gün önce bebeğim benden kapıp grip oldu:KK43: aynı şekilde kakasını yapmıyordu dr hasta olduğu için normal demişti. ama 5gün artık ben kulak temizleme çubuğunu yağlayıp makatını uyardım ve boşaldı kızımın içi:)zor bi durum ama yapacak pek bi seçenek de yok malesef..

10. 2 Nisan 2010
  11. bebekela

bebekela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    jinep benimde bebeğim 3. aya kadar günde bir kaç kez yaparken 4. aya doğru günde 1 e indi. demir damlası meyve suyu falan vermeye başlayınca 4 gün yapmadığı da oldu. ben de ilk başta çok endişelendim hatta ilkinde 4 gün oldu diye doktoru aramıştım. anne sütünün yapısı aylara göre değişiyormuş,bizim yediklerimizden ve hava değişimlerinden bebekler etkilenirmiş. şimdi 10 aylık sayılır bazen günde 3 yapıyor bazen 2 güne bir yediklerine bağlı düzen değiştiriyor

12. 2 Nisan 2010
  13. bebekela

bebekela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar lütfen bebeklerinizin poposu uyarma yöntemini uygulamayın. bunun yerine bacaklarına bisiklet hareketi yaptırın, karnına, saat yönünde yağla masaj yapın, ayaklarına sıcak su torbası koyun ve en son artık bebek rahatsız olursa uyarın.yazık yavrulara vücutları alışma sürecinde ıkınmayı falan öğrenmeli

14. 2 Nisan 2010
  15. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşım zaten bu uyarma seçeneği en son yapılacak olan şey..kaka yapmıyo diye ilk olarak poposunu uyarmak doğru değil..herşeyi deneyip en son baktımki kızım hala zorlanıyor o zaman mecburen bu uygulamaya geçiyorum..onuda sık yapmamak lazım ki bebek alışmasın..

16. 5 Nisan 2010
  17. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana da gecen gun doktor soyledı 1. aydan sonra 4 gun falan kaka yapmaması normal dedı.. daha fazla uzarsa azıcık zeytın yagı ıcır dedı. bır de saat yonunde masaj dedı kızlar

18. 5 Nisan 2010
  19. meaningless

meaningless Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğin ıkınmayı öğrenememesi yahut kaka yapmayı öğrenememesi gibi şeyler tamamen kulaktan dolma şeylerdir böyle bir şey yok. öyle bir şey olsa benimki öğrenemezdi. 3 hafta ben yaptırdım kakasını. esas çocuk kakasını yapamıyorsa yaptırmamak tehlikeli çünkü bende olduğu gibi sizin de çocuğunuzun poposunda çatlak olabilir o zaman hiç yapamıyorlar ve yapamamaktan ötürü ağlıyorlar; ağlamak da ne kelime çatlıyorlar!

bebeğiniz kakasını yapmıyorsa ve bir problemi yoksa keyfi yerindeyse bu tamamen çocuğunuzun metabolizmasıyla alakalı doğal bir şeydir.

ama bebeğiniz ağlıyor, ıkınıyor ve gene de yapamıyorsa hemen elinize bir kulak çöpü alın. doktorunuza sorun 2 merhem verecektir. biri pomad diğerini hatırlamıyorum. bu ikisini karıştırıp sürüyorsunuz. sürmek derken hafiften poposunun çeperlerine girecek şekilde sürüyorsunuz orası yumuşayınca zaten çocuk kendiliğinden yapıyor. her şeyi doğal haline bırakmayın lütfen bebek ağlıyorsa, huysuzsa bir problemi vardır. kakamı yapamıyorum demesini beklemeyin.