bebeğim iri ,suyum fazla

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sekerpembem tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

4 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sekerpembem
  1. sekerpembem

sekerpembem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim 2 hafta önden gidiyor şuan 32. haftayım sat a göre fakat bebeğim 34 hafta büyüklüğünde baş, karın çevresi ve kilosu tabi 32+0 da 2280 civrıydı kilosu.doktor fazla dedi ve ben çokkkk şişim .karnım heran doğuracak gibi her gören ikiz mi diyor ve suyum fazlaymış. endişeleniyorum ben bi aksilik olacak diye netten araştırdım Allah korusun. bebeğimi sezeryanla 38 de almayı planlıyor doktorum. bana yardımcı olabilecek aynı durumda olan arkadaşlar var mı acaba?

2. 4 Ekim 2010
  3. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım sata göre 38 haftada mı alcak bebegın gelısımıne gore 38.haftada mı alcak doktorun?

4. 4 Ekim 2010
  5. sekerpembem

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sata göre 38 de dedi

6. 4 Ekim 2010
  7. aymuel

aymuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende kızıma hamileyken iki hafta önden gidiyordu.ama doktorum erken alırız falan demedi.ben normal doğum istiyodum fakat günüm bile geçti.yani bir türlü doğum olmadı.mecbur sezeryana aldılar.

8. 4 Ekim 2010
  9. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sata göre 38 ıse bebegın 40.haftasında olmus olacak cnm,endıselenme sen kalbını bozma olumsuz bır durum olsa sana zaten anlatmak zorunda karsılasacagın seylerı... bırseyde dememıs doktorun suyun fazla olması az olmasından kotu olacagını sanmıyorum cnm,Allah sana hayırlı dogum versın cnm

10. 4 Ekim 2010
  11. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bencede endişelenicek bişey yok sonuçta senin bebein 2 hafta önceden gidiyor yani sat 38 haftayken senin bebeğin 40 hafta görünümündeki öyle olmasa bile 2 hafta erken doğum yapman risk yaratıcak bişey değil birde suyunun fazla olması ile ilgili bişey söylemek istiyorum benim bi arkadaşım da aynı şeyi yaşyordu hem çok kilo almış hemde suyu fazlaydı doktoru kalorisi yüksek gıdalardan uzak durmasını sebze ve meyveye ağırlık vermesini söylemişti doktorunun dediğini yaptı ve suyu normal seviyeye döndü hakkında hayırlısı olsun arkadaşım

12. 5 Ekim 2010
  13. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım endişelenme bebeğin önde gitmesi erken doğurcağın anlamına gelmiyomuş bende oğlumda aynı senin gibiydim 2 bazen 3 hafta önde gitti ve oğlum 10 gün önce sezeryanla doğurdum çünkü 4760 gr doğdu normal olmayacağı için doktorum almayı uygun gördü endişelenme

14. 5 Ekim 2010
  15. sekerpembem

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun yardımlarınız için Allah razı olsun benim endişem bebekte bi sorun olması araştırdığımda bazı bebeklerde sindirim problemi olduğunu bundan suyun fazla olduğunu yazmışlar ama doktorum böle bişey demedi şükür. Allah hepimizin evladını korusun sağlık sıhat versin isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah...

16. 14 Ekim 2010
  17. ahmetkayra

ahmetkayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadasım moralini bozma benimde önden gidiyo ve suyum fazla dr yemek borusunun tıkanık olabiliceğini suyu yutamadıgından suyunun fazla olabılıcegını söledı ve bunun ancak dogumda belli olucanı eger böle bişi varsa emzirmeden tedaviye baslanmasının hatta gerek görülürse amelıyatla tedavı edılmesının gerektıgını aksı takdırde hemen emzırmeye baslanırsa sutun ciğerlere kacabılıcegını ve bunun tehlıkelı olabılıcegını söledı ama asla umutsuzluga kapılmadım çünki sonucda böle bişi varsa bile bunu bilip hemen caresıne bakmak bebegımın hayatını kurtarıcak bence bu konuda doktorundan geniş bi bilgi iste ama herkesde böle bişi olucak diye bişi yok tabi yinede iyi düşün iyi olsun ben öle yapıyorum dualarım seninle ve herkesle:Saruboceq:

18. 14 Ekim 2010
  19. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    aynen benımde 2 hafta ondeydı ve suyum fazlaydı ama bırak erken doğumu gunu gectı doğmadı mecburen aldılar:))