Bebeğim Kabız Değil ama Kakasını Yaparken Çok Zorlanıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve aysun444 tarafından 18 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    17 günlük bir bebeğim var. Bebeğimin kakasında bir problem yok şimdilik yapıyor ama doğduğu günden beri kakasını her yapışta o kadar çok zorlanıyor, okadar çok ıkınıyorki, kıpkırmızı kesiliyor, ağlıyor ki göbek fıtığı olacak diye korkuyorum, bu kadar kasıyor kendini yani, kıvranıyor resmen .

Babası ile ben hiç birşey yapamıyoruz öylece oturup izliyoruz. :1no2: Bu gibi durumlarda ne yapabiliriz, tüm bebeklermi böyle acaba, yanımızda bi deneyimli kimse de yok, fikir versin. Ancak yapınca rahatlayıp uyuyor, açıkcası ilaç falanda kullanmak istemiyorum çünkü, her yapışında böyle, sürekliliği olur ilacın. Var mı bizim yapabileceğimiz bişey ya.

2. 18 Mayıs 2009
  3. esther

esther cillop olacaaaaaaaammmmmmmmmm Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    canım benim her bebek ilk başta zorlanıyor sanırım. benim oğlum da başlarda ıkınıyodu fşlan ama 4-5 gun yapamıyordu fitil veriyorduk. sonra doktor bir ilaç verdi onukullandık ama cok düzenli kullanmadık. oğlumyavaşyavaş alıştı. şimdi yapıyo ama zorlanıyo tabi. bebecikler öğreniyo yavaşyavaş. biz bile zorlanırız yani. ben poposuna zeytinyağı sürüyodum. kızarıyo birazcık. sen kontrole gittiğinde bence doktora soylebunu .allah korusun çatlama olmasın poposunda.

4. 18 Mayıs 2009
  5. yasenya_

yasenya_ Tecrübe_ Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    2 aylık bebeğim var.emmeyi bıraktığı için mamaya geçtik.o da kabız yaptı.ilaçların damlalıkları var ya onunla poposuna zeytinyağı sıkıyorum lavman gibi.2-3 dakika sonra rahatça yapıyor.damlalığın dışına da zeytinyağı sür de girerken acıtmasın:KK43: arada bir 1 çay kaşığı zeytinyağı da verebilirsin.geçmiş olsun bebeğine:KK43:

6. 18 Mayıs 2009
  7. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğim 3,5 aylık ve ilk zamanlar ker akşam aynı saatte zarıl zarıl ağlamaya başlıyordu kakası kakası sert değildi gazınıda çıkarıyordu ama ağlamaktan ve ıkınmaktan makatta çatlak olmuştu düşün artık.. o dönem biz zinco damla kullanıyorduk doktor doğumdan itibaren 3 ay kullanıcaksın demişti sonra tv de olumsuz şeyler duymuştum gaz ilaçlarıyla ilgili ve hemen kesmiştim ilacı inanırmısın ilacı kestikten sonra birdaha hiç ağlamadı öyle şükürler olsun demekkki ilaçtanmış diyorum ben gaz ilacı ama rahatsız ediyor işte bir şekilde tabi birde senin yiyyeceklerin çok önemli eğer emziriyorsan benim yiyeceklerimdende etkileniyordu kuru baklagiller hiç yemedim ben o dönem gerçi şuanda hala yemiyorum gaz yapıyor mercimek nohut fasulye börülce soğan bunlar aşırı gaz yapar dikkat et yiyeceklerine umarım zamanla alışır çok küçükler daha....

Utku ATA bunu beğendi.
  8. 18 Mayıs 2009
  9. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim kızımda öyleydi dra götürmüştük bu nedende ıkınmayı bilmiyor ondan oluyor demişti poposunu derecenin ucuyla uyarıyorduk arasıra çok zorlanınca

10. 18 Mayıs 2009
  11. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benımde oglum oyleyde 10 kere göturdum dra en sonunda fıtık dendı amelıyat oldu 3 aylıkken rahatladı kuzum

12. 18 Mayıs 2009
  13. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tatlım bebekler kaka yapmayı sonradan öğrenirler. içgüdüsel değil.o yüzden ıkınması zorlanması normal eğer katı yapmıyorsa.bizimkide böyleydi öğrenene kadar canı çıktı.kaka yapmak için makattaki kasları kullanmayı öğreniyorlarmış yavaş yavaş. dr bize kulak papixini makat üstünde içine sokmadan az zeytinyağı yada krem sürerek saat yönünde bir iki kez zorlamadan çevirin demişti.kasları uyarıp kakanın çıkışını kolaylaştırımış bu yöntem.

14. 18 Mayıs 2009
  15. AysunEge

AysunEge Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım 1 haftadır oğlumda kabız olmamasına rağmen kakasını yaparken ıkınıp duruyor zor yapıyor yapamayınca ağlıyor.
    hatta gece uyuduğunda ıkındığı için uyanıyor bu yüzden uykusuz geceler başladı.
    bazende birden sancı geliyor ayakları karnına çekip ağlıyor.
    bugün doktorumuza gittik bu şikayeti için gazdan dedi.
    gazıda geçer diye umut etmeyin dedi.
    zinko ve milupanın rezene çayını verdi.
    off ya oğlumun canı yandıkça içim gidiyooo

16. 19 Mayıs 2009
  17. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim herkese, söylediklerinizi uyguluycam, saolun.

18. 20 Mayıs 2009
  19. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    250
    Beğendikleri:
    131
    Ödül Puanları:
    83
    canım muhtemelen gazdandır ıkınması,kabızlıktan değil.Malesef de geçmiyor.Biz 4.aydan sonra yavaş yavaş rahatlamıştık,Allah kolaylık versin