Bebeğim Kabız Oldu, Ne yapmalıyım?

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve yildizlar tarafından 4 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Kasım 2008
    Konu Sahibi : yildizlar
  1. yildizlar

yildizlar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bebegim kabiz oldu 3 gun kakasini yapamamisti bende dr goturdum fitille yapabildi,simdi tekrar yapamiyor,bebegim 3 aylik anne sutuyle besliyorum,sizce ektra neler vermeliyim,bebegi kabzi olup yasayanlar varsa bilgilerinizi paylasirmisiniz...

2. 4 Kasım 2008
  3. cyxixldxixz

cyxixldxixz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım zeytinyağ verebilirsin günde 1 çay kaşığı.bana hemşireler önerdi

4. 4 Kasım 2008
  5. aysem_ayse

aysem_ayse Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm bende kabız oldugunda cok az sekerlı suya 1 cay kasıgı zeytın yagı atıp verıyorum ıyı glıyor

6. 4 Kasım 2008
  7. zeseze

zeseze Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben her mamasına 2-3 damla z.yağı koyuyorum. yapamadığında da bir çay kaşığı veriyorum. iyice zorlanırsa kulak çöpünü zyağına bulayıp poposuna sürüyorum hemen yapıyor. yalnız saf zyağı olacak fabrikada işlenenlerden değil

8. 5 Kasım 2008
  9. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım anne sütüyle besleniyorsa sadece 7 gün normal diyo dr.ama bebegin çok ıkınıyoda yapamıyosa hiç fitile alıştrma ver zyagını zeseze nin dedigi gibi hakiki olacak 15 dak sonra yapar merak etme.ertuğda öyle bugün 6 gün oldu bugün verdim z.yağı yarında veririm.yemedigi için bende annesütüyle besliyorum bu aralar mama vermiyorum

10. 5 Kasım 2008
  11. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben annesütüyle beslenen bebeklerde 7 gün boyunca kakasının yapamamasının normal olduğunu biliyorum. benim kızımda da var çok fazla ıkınıyor ve ıkındığı zaman yapamadığında çığlık çığlığa ağlıyor. karnına masaj yaparak falan yaptırıyorum bi şekilde. dayanamıyorum ağlamalarına.1 haftadır falan böyle kakasını yapabiliyor.bugün ben yardım etmedim kendi yapana kadar da yardım etmicem bakalım ne zaman yapabilecek canım kızım :KK43:(( :senağlama:

12. 5 Kasım 2008
  13. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kalachakra canım yapamıyolar bende ellemicem dedim ama kucaktan inmeyince bide durmadan agladı akşam vermiştim z.yag sabahta verdim dayanamadım ve verdikten 15 dak.sonra yaptı oda rahatladı bende

14. 5 Kasım 2008
  15. helinasli

helinasli Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam kizlar, benim oglumda haftada 1 kere yapiyor..haftada 2 olmuyor 2 aydir..bir tek ilk ay yapiyodu surekli..ama buna kabizlik denmiyor, cunku sadece anne sutu alan bebeklerde bu normal..bagirsak tembelligine alisir fitil koyunca dedi doktoru..ben de koymuyorum..cumartesiden cumartesiye yapiyo kakasini..hic sasmiyor..doktor uzulmememizi ve ek gidaya baslar baslamaz normale donecegini soyledi..onemli olan cisini yapmasi, anne sutuyle cok kaka yapmasi gerekmiyormus..aglamaya gelince zaten gaz olmasi ve surekli ikinmasi da normal bu aylarda..zeytinyagi onun midesi icin cok yararli bisey degil bence, ogutmesi kolay olmayan bir yag..neyse benim durumum bu..hic mudahele etmemeni tavsiye ederim..

16. 5 Kasım 2008
  17. miralife

miralife Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Zeytinyağını ister içir istersen poposuna iice sür ama birde olmadı baktın belki daha öncede duymuş olabilirsin ama sakın deneme
    sabunu sürmeyi duydum ama asla yapmadım sadece duydum aslına bakarsan belki de yakabilir en iisi mi sen hiç uğraşma sabunla ya sölemedim say olur mu?sağlıklı günler canım bebişimizea.s.:nazar::KK46:!

18. 5 Kasım 2008
  19. bamboo

bamboo Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim 3.5 yaşındaki kızımda yaşamıştım bu sorunu neler çektim anlatamam umarım senin bebeğin öyle olmaz çünkü hala kızım kabızlık çekiyo... :KK43:( küçükken dr un bize önerisi şuydu kulak çöpüne yatıştırıcı merhem sür poposuna hafifçe değdir . ben biraz faydasını görmüştüm bunun . ama benim kızıma makat çatlağı demişti. evet bende kesinlikle fitil önermiyorum kızıma kullandığım için şu ana da tembelliği devam ediyo inşallh bir an önce bebeğin düzene girer

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.