Bebeğim kabız oldu:(

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Sincet tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Sincet
  1. Sincet

Sincet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhabalar,

Bebeğim 1 aylık ve sütüm çok az geldiğinden mama takviyesi yapıyorum. İlk günler problemsiz gidiyordu ancak 2 gündür 1 kere kaka yaptı bebişim. Ciddi bir problem midir? aynı durumu yaşayanlar lütfen bana bilgi versin.

Ayrıca emziremediğim için de çok vicdan azabı çekiyorum. Ama göğüs uçlarım ne yaptıysam iyileşmedi ve tabi sağdığımdan dolayı da sütüm azaldı. Lütfen aynı durumu yaşayanlar yorum yapsın..

2. 11 Mayıs 2010
  3. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım geçmiş olsun vicdan azabı çekme bu senin suçun değil bende oğlumu 4 ay emzirebildim almayınca almıyolar seninde sağlığın önemli hem beden hem ruh bu kadar üzülme tabi emzirmeyide iyileşince ihmal etme .bebişine mama kabız yapması normal çünkü mamaya yeni alışıyo birde iki gün önce yapmış aslında kabızda sayılmaz .45 gün yapmaması lazım kabız denebilmek için.birde milupanın iyi geceler çayını içirmeni tafsiye ederim .o zaman bebişin hem midesi rahat edicek hemde bağırsakları çalışcak kendiside çok rahatlıyacaktır.benim oğluma kakası yapamadığı zamanlar içirdiğimde hemen yapıyo .çayı içirince .sende bir dene istersen .

4. 11 Mayıs 2010
  5. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    pardon 45 gün dil tabiki 5 gün yanlış yazmışım:)pc hatası

6. 11 Mayıs 2010
  7. edamine

edamine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Kızım 2 aylık 1 aydır kilo alamadığı için mama takviyesi yapıyorum.. Sütümde yetersiz.. Ayrıca biberona alıştığı için 10 günde bıraktı emmeyi.. Vazgeçmedim ve silikon başlıkla emziriyorum 15 gündür.. Ama sütüm az işte ağırlıklı mama veriyorum. Son 1 haftaya kadar kabızlıkla ilgili problemimiz yoktu ama bu hafta bizdede başladı. Günde 1 kez yapıyordu ve kaka yapmaya yakın zamana kadar mama da versem meme de versem kusuyor. Kakasını yapınca normale dönüyor ama uykuları çok kötü oldu. Mesela bugün hiç kaka yapmadı ve ne yediyse yarım saat sonrası çıkarmaya başlıyor. Zinco kullanıyorum arada.. Ne zaman kullansam 2-3 saat sonra kakasını yapıyordu ama bugün yapmadı.. Mama takviyeli bebeklerde 4-5 gün yapmaması normalmiş ama yapamadığı zaman çok uykusuz kalıyor kızım.. Kaka yapabilmesi için tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

8. 20 Mayıs 2010
  9. Sincet

Sincet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Çok teşekkürler..

10. 20 Mayıs 2010
  11. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda ilk 2 ay kaka problemi yasamıstı. kakası cıvıktı ama sanırım yapmaya korkuyordu. doktor 4 güne kadar problem yok demişti. bebek hemşiremiz derecenin demir ucuna zeytinyagı sürerek popo ucunu uyardı hemen fıskırttı kakayı. bir kaç kez öyle yaptırdım ama kıyamadığım için sonra poposunu biraz zeytinyagıyla ovarak bezini bağlıyordum. sonra kakasını yapıyordu kendiliğinden .. derken alıştı.. şimdi ise her bezi kakalı küçük hanımın :)

12. 20 Mayıs 2010
  13. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizdede ayni sorunvardı kullandığım mama yapmışdeğiştirip milupa comformil kulladk valla mucize gibi geldi bizeçok rahatladık

14. 20 Mayıs 2010
  15. hale1903

hale1903 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım gecmıs olsun benım oglumda kabız oldu ama maadan oluyorr.her mamasında ıcıne bır ıkı damla zeytınyagı damlatıyorum ..suan duzeldıı.ama ilk yaptıgım şeyy cok rahatsız olmutu kremşanti çırptım vee agzına sadece bır çay kasıgı verdım hemen yaptı tavsıye ederım fazla degıl 1 cay kasıgı ..umarım duzelır gecmıs olsun

16. 20 Mayıs 2010
  17. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğe kremşanti verilir mi aman sakın ha akannehir bunu tavsiye etmeyin bir de.

18. 20 Mayıs 2010
  19. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    bi kaşıktan hiçbişey olmaz...