bebeğim kabız

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve bebekler tarafından 12 Nisan 2011 başlatılmıştır.

12 Nisan 2011
    Konu Sahibi : bebekler
  1. bebekler

bebekler Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kızlar ben yeni üye oldum benim 7.5 aylık kızım var sürekli kabız çok zorlandığı zaman fitil kulanıyorum kabızlığı gitmesi için ne yapabilirim hangi yiyecekleri vermemeliyim :KK46:

2. 12 Nisan 2011
  3. pincan

pincan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haşlanmış kuru kayısıyı blendırden geçirip kahvaltısına meyvesine ekleyebilirsin. çorbasına da piştikten sonra zeytinyağı koyabilirsin.

4. 12 Nisan 2011
  5. arda_efe

arda_efe Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesınlıkle kuru kayısı benım oglumda 6 aylık çok sık kabız olurdu.her sabah kahvaltısında kuru kayısı kaynattım ,ç,nede bıraz elma rendeleyıp verdım.hem kuru kayısıdan bol bol c vıtamını almış olur hemde kabızlıgna ıyı gelır.bırde corbalarına hergun saf zeytın yagı.

6. 12 Nisan 2011
  7. gursoy326

gursoy326 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    portakal suyu ver kabız olmaz

8. 12 Nisan 2011
  9. sukufe42

sukufe42 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam benımde 7.5 aylık bır kızım var bızde aynı sorunu yasıyoruz ben kızıma her kabız olusunda murdum erıgının kurusunu akynatıp suyunu verıyorum ve cok faydasını gordum mama kullanıyorsan sureklı aynı markayı kullanma buda kabız yapıyormus her ay baska mama cesıtlerını deneyebılırsın

10. 13 Nisan 2011
  11. frezyalar

frezyalar Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,elma,havuç,pirinç ve muz fazla verirsen kabızlık yapabilir.armut,kuru kayısı,lifli sebzeler kabak gibi bağırsakları yumuşatır.pirinç yerine irmik kullanabilirsin.çorba veriyorsan az zeytinysğı ekleyebilirsin.su içirmeyide unutma tabi.:KK34:

12. 13 Nisan 2011
  13. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arada benim oğlum da kabız oluyor. Doktorun da tavsiyesiyle zeytinyağı veriyorum. Bir çay kaşığı sabah bir çay kaşığı akşam. Bir de armut ve bal kabağı çok işe yarıyor. ama kabız yapabilecek birşeyler yedirdiğim zaman zaten tedbir olarak sebzesindeki zeytinyağını normalin iki katı kadar koyuyorum, yumuşatıyor bağırsaklarını.

14. 13 Nisan 2011
  15. bebekler

bebekler Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten pirinci patatesi muzu vermiyorum havucun elmanın kabız yaptığını bilmiyordum kahvaltısına peynir pekmez bebepisküvisi birazda ekmek içi yumurta sarısı koyuyorum karıştırıp veriyorum çorbalardanda sebze çorbası mercimek çorbası un çorbası veriyorum ezilmiş ev yemekleri şimdi versem olurmu hep çorba veriyorum başka çorbalarda vermek istiyorum ama bilmiyorum siz hangi çorba veriyorsunuz :KK56:

16. 14 Nisan 2011
  17. parle

parle Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki arkadaşlar normalde bebeğin kakası nasıl olmalı ek gıdalara geçtikten sonra?biz ilk başta kabız olmuştuk sonrasında kahvaltısına 2 gün kurusu püresi vermeye başladım düzenli ve çok katı halde yapıyordu kayısıyı sindiremediğini düşündüm ve kestim bugüne kadar 2 -3 gündür de yine katı halde nerdeyse her bezine bi miktar yaptı anlamadım bebeğim kabız mı? kabız olsa 5-6 kez yapmaz sil sil poposuda tahriş oldu, artık katı mı yapıcak bundan sonra? bu gün de henüz yapmadı bekliorum ne dersiniz

18. 14 Nisan 2011
  19. bebekler

bebekler Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ek gıdalara geçtiği için artık kakası katı gelir ama sert olursa kabız demektir