bebeğim kabızmı oldu??

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve yaseminsen tarafından 6 Mart 2008 başlatılmıştır.

6 Mart 2008
    Konu Sahibi : yaseminsen
  1. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar 30 gunluk bı begım var bugun sabahtan berı kakasını yapmadı ve ıkınmaktan kıpkırmızı oluyor kabızmı oldu sizce normalde gunde 4,5 kere yapıyordu ama anne sutu ıcıyor ya neden oolmus olabılır ne yapabılırım ılla fıtılmı almak lazım :uhm:

2. 6 Mart 2008
  3. melike gxuxven

melike gxuxven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım, benim de 29 günlük bir bebeğim var ve anne sütü yanında mama da veriyorum buna rağmen günde bir kere kaka yapıyordu iki gündür hiç kaka yapmadı dediğin gibi kabız oldu sanırım. annenin yedikleri etkili oluyormuş ben bi çay kaşığı zeytin yağı içirdim iyi geliyormuş, umarım sonuç alırım. senin bebişin de kabız olmuş bence, daha uzun sürerse doktora danış, öptm.

4. 6 Mart 2008
  5. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım rezene cayı iyi geliyor sanırım

6. 6 Mart 2008
  7. Quelle

Quelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yasemin anne sutu alan bebeklerde 10 gune kadar bir uygulama yapilmasi onerilmyor..senin daha bir gun bile olmamis kendn birsey yapma bekle o kendiliginden yapacaktir..

8. 6 Mart 2008
  9. agapi

agapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorun de var yaklasık bır aydır bebegım 70 gunluk gaz sancısı oluyodu oncelerı ama yapıyordu yıne bır aydır cok zorlanıyor doktorumuz bekleyelım duzene gırer dedı ama hala aynı ancak fıtılle uyarıp yağtırınca rahatlıyor onuda ben yapmak ıstemıyorum oyle alısmasın kendılıgınden yapabılsın ıstıyorum ama cok zorlanıyor ozellıkle gecelerı kıpkırmızı oluyor ıkınırken bır fıkrı olan tecrubelı arkadaslar varmı bu durumu yasayıp atlatmıs cozum bulmus olan bu arada sadece anne sutuyle beslenıyor

10. 6 Mart 2008
  11. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    gonca gaz sancısı ıcın rezene cayı vermıstım gecen gun ve dun once bı sorunu yoktu ama sımdı yapamıyor:KK43:

12. 7 Mart 2008
  13. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım aynı sorunu bende yaşıyorum 3,5 aylık kızım var ve 15 günlükden itibaren kakasını seyrek yapıyor eskiden günde 4 yada 5 kez yapardı sonraları 1 hafta yapmamaya başladı bende anne sütü ile besliyorum fitil kullandım bağırsak alışkanlık yaptı doktor kesti onun yarine zeytinyağ verdi..

14. 7 Mart 2008
  15. Quelle

Quelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ............. ............. .....................................

Son düzenleme: 7 Mart 2008
  16. 7 Mart 2008
  17. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    selam arkadaslar
    gecmıs olsun oncelıkle
    zor bı durum sıze tavsıyem zınko yu deneyın hem gazına hem kakasını yapmaya ıyı gelıyor bıtkısel ıkı saatte bır verdım ben hıc problem yasamadan atlattık:)))))))))))
    bırde ıkınmalarda yardımcı olun dızlerını karnına bastırın bebeklerın elınızle karnını ovun bagırsaklarını ozellıkle hareketlenme gazın cıkısını kolaylastıracaktır
    bıde burda yazmam dogrumu bılmem ama ben ılk kızımda yasadım ve yaptım
    kızlar bebegın anusu daha yenı kakaya alıstıgından bazen kuruyo ve kaka yaparken zorlanıp acıyor bız derecenın cu kısmına zeytın yagı surup orayı kayganlastırdık ve kakanın cıkmasını kolaylastırdık doktorada sorabılırsızın
    kaka orada kalıyor cok can acıtıyordu o ıyı geldı zeytın yagını poposunun ıcıne dereceyle surun orayı yumusatıp rahat yapıyor bunları yapın hıc sorunsuz gecıyo aylar
    benım ıkıncı kızımda hıc yasamadık bunları yaopınca :)))))))))))))
    hepınıze gecmıs olsun

18. 7 Mart 2008
  19. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlumda da öyle olmuştu kabız zannettim sonra anladıkki çok sık yapmaması normalmiş her yediğini çıkarırsa nasıl kilo alır dediler bana sonra baktık yaptı ve normaldi kakası.