bebeğim kafası küçük

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pyazar tarafından 15 Aralık 2009 başlatılmıştır.

15 Aralık 2009
    Konu Sahibi : pyazar
  1. pyazar

pyazar bis büyüyos papası Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok moralim bozuk yardım edin..
    ikili testim normal çıktı. üçlü testimde AFP yüksek çıktı ama detaylı ultrasonda herşey normal çıktı. hiçbir hastalığım yok sigara kullanmıyorum.
    şu an son adet tarihimi tam bilmediğimden tahmini olarak 22 haftalık olduğum söylendi ve aşağıdaki sonuçlar verildi.
    BPD : 20w5d
    HC : 21w4d
    AC : 21w6d
    FL : 23w4d
    bu duruma göre bebeğim kafası bir hafta küçük. doktor sorun olmaz dedi ama beyin gelişimde herhangi bir sorun olur mu? çok endişeliyim yardımcı olun.

2. 15 Aralık 2009
  3. pyazar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben mi çok piskopatım yoksa :KK43:

4. 15 Aralık 2009
  5. melek_law

melek_law Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    bende aynı sıkıntıyı yaşadım daha doğrusu takıntı yaptım hiç önemli değil benimki nerdeyse 3 hafta gerideydi düşün. Bu arada kafa küçük olduğu için kiloda düşük çıkıyor benimkine 2 700 dediler 3 200 doğdu. Keyfine bak bence.

6. 16 Aralık 2009
  7. pyazar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol valla dediğin gibi fazla takıntılı olmamak lazım ama çok zor.. ben böle olursam sanırsam bebekimde etkilenip takıntılı bi tip olcak mafoldumben
    beyin gelişimi az olcak diye çok korkup duruyom.. Hayırlısı artık..

8. 16 Aralık 2009
  9. UgurZ

UgurZ Annesinin fıstığı Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kafa büyüklüğü ile beyin gelişiminin pek bi alakası yok canım. Sen içini ferah tut. Benimkine de dr. koca kafalı dedi:) 1-2 hafta ilerden gidiyormuş. Bebeklerin gelişimi farklı farklı oluyor. Önemli olan doğum kiloları ve tabi sağlıklı olmaları.

10. 16 Aralık 2009
  11. nesssli

nesssli egem benimle :) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    o benimde aynı iyide bunu bu kadar sorun etme bence olabilir eşinin senin yapına benzeyebilir illaki kafasında sorun anlamına gelmiyor ki dr unda aynı şeyi söylemiş opuyorumnanaktan

selene20 bunu beğendi.
  12. 16 Aralık 2009
  13. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    banada kafası normalden büyük demişlerdi,hayatım kabusa döndü,ne kadar üzüldüm neler düşündüm bilemezsin.sonra başka doktora gittim,o herşeyi çok normal dedi.şu anda 36.haftamdayım herşey yolunda.sana tavsiyem herşeyi takıntı yapıp kendini üzme,bebeğinde üzülüyor.

14. 16 Aralık 2009
  15. pyazar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayyy kızlar beni çok rahatlattınız wallaaa... hihoyyyt hepinize teşkürler. dünden beri tuhaf şeyler okudum internette microsefali diye.. ama sizler ilaç gibim geldiniz.. ohhh be

16. 17 Aralık 2009
  17. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ay hele internetten okuyup okuyup kendi durumuna teşhis koymak çok tehlikeli bi durum,sana söyleyeyim.bak benim gebeliğimin üçüncü ayında rahmimde bir ur olduğunu öğrendim,internet başına oturup günlerce araştırdım,neler buldum neler,ne felaket senaryoları,bi yerde bebeğimin ölü doğabileceğinden,başka bi yerde benim kan kaybından ölebileceğimden,bebeği 6aylıkken doğurtmak zorunda kalabileceklerinden bahsediyordu.aman tanrım ne kadar ağladım,sanki ölümcül bir hastalığım varmış ta son günlerimi yaşıyormuş gibiydim.sonra doktorum kızdı bana,internette her okuduğun doğru değildir,doğru bile olsa her bilgi senin durumuna uygun değildir dedi.gerçekten şu anda 8ayımı bitirdim,urum büyüdü,bir portakal büyüklüğüne ulaştı ama okuduklarımın hiçbiri olmadı.

18. 17 Aralık 2009
  19. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım o kadarlık bı fark kucuk oldugunu gostermez kendıne dert etme bence bunu zemuszemus