Bebeğim Kakasını Kendi Yapamıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ades_ballibadem tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ades_ballibadem
  1. ades_ballibadem

ades_ballibadem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba kızlar
    1aylık kızım kAKAsını yapamıyor
    ama kabız değil neden kendi yapmıyor anlamıyorum ya

maydonozun çöpüyle poposundan içeri biraz zeytinyağı koyuyrum anında görüntü ama kabız değil
    ve 1,5günde bir yaptırıyorum 3dolu bez kirletiyor

ne yapıcam ben
    hep benmi yardımcı olucam

bu durumu yaşayanınız vardır

2. 16 Temmuz 2009
  3. 35OZL35

35OZL35 Canım Oğlum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    öncelikle allah analı babalı büyütsün bebişini daha bebeğin çok küçük bebekler yenı doğdugunda ıkınma ve geğirme refleksleri olmadığı için yapamazlar ya da zor yaparlar benımde oğlum 4 aylık 3 aylıkdan berı kendı kendıne yapıyor bende zeytinyağı yada fitil falan kullandım ama benımkı gazlıydı ve ben yapma bir ilaç verdi doktorum onu kullandım ve cocukta gaz fılan hiç bişey kalmadı istersen tarifini verebiliim şimdide kendı kendıne becerıyo gazını da kakasınıda yapıyo çok şükür o yüzden merak etme 2 ay daha sabret kendı kendıne yapacaktır bırde rezene çayı ver akşamları 30 ml oda rahatlatır

4. 17 Temmuz 2009
  5. ades_ballibadem

ades_ballibadem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    canım tarifini verirsen çok sevinirim

milupanın rezene çayını veriyorum sabah akşam 25cc ama çok işe yaramıyor yada vermesem daha kötü olacak demekki

6. 17 Temmuz 2009
  7. 35OZL35

35OZL35 Canım Oğlum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    tabiki veririm ne demek

1.Citrate de soude 1gr
    2.Bicorbonatede soude 2 gr
    3.Plegicil 20 damla
    4.Sakarin 0,4 gr
    5.Eaudistille 80 gr
    Günde 4 kere 1 çay kaşığı vericeksin fiyatı 20 lira guvedıgın bir eczanede yaptır bana bunu reçeteli olarak doktorum verdı ve guvendıgım bır doktor çok ıyı geldi bize ben 3 aylık olana kadar verdım 15 gunlukken başladım.

8. 17 Temmuz 2009
  9. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim kızımda 1 aylıktan itibaren kakasını yapamıyodu öyle ıkınıyodu ki ne uykusu ne neşesi hiç yoktu dr ise ya fitil vereceksin yada makattan kamera sokup içini temizlicez ama riskleri var dedi bende fitille yaptırmaya başladım..
    4 5 gün belkiyodum yapması için yapamadığında 5 gün fitil veriyodum ama nereye kadar...
    şimdi kızım haftaya 5 aylık olucak ve yaklaşık 1.5aydır kendisi yapıyo çok mutluyum..kaka yaptığında evde göbek atardık kızımda bize bakar gülerdi...
    denemediğim ilaç gitmediğim dr kalmadı ama nafile bebeğine her duyduğunu deneme drlarda her biri farklı ilaç veriyo yaşadığım için söylüyorum bak benimki uzun sürenin ardndan kendi kendine düzeldi ama yinde sen bilirsin..

10. 19 Temmuz 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben de altunhan kardeşime aynen katılıyorum zaten bu sorunu yaşamayan bebek yok ki son zamanlarda. bence en iyisi kendi doktorunuzla görüşün bu meseleyi canım. ve unutmayın ki zamanla kendisi yapmaya başlıyor.bizim oğlan da 3 aylık olunca kendisi yapmaya başladı: ilaçlar fayda etmedi. fitil de çok canını yaktı. ayrıca sürekli uyarı vermeye alıştırmamak lazım yoksa geç öğrenir kendi kendine yapmayı. makat tembelleşiyomuş sık sık uyarılırsa

12. 19 Temmuz 2009
  13. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende kızım 2 2 bucuk aylıktan 4 aylıga kadar doktorumun soylemesıyle fıttılle yaptırdım 4 aylık oldugunda doktorum kayısı vermeye basla dedi kayısı puresını verdıgımden berı hergun kendısı yapıyo senın ıcın daha cok erken ama 4 aya kadar fıtılle yada su anda yaptıgın yontemle devam edıceksın onun malesef kı caresı yok bende fıtılı kullanmak ıstememıstım alıskanlık yapar dıye ama doktorumun kendı ogluda oyleymıs ve oda fıtıl verıyomus alıskanlık yapmaz korkma demıştı kı yapmadı gercekten

14. 20 Temmuz 2009
  15. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bende fitille yada zeytinyağıyla yaptırıyorum bizim dr.muzda böyle yapmamızı söylemişti bağırsak asları henüz tam çalışmadığı için yapamazlarmış inş. düzelir

16. 30 Temmuz 2009
  17. evdefnaz

evdefnaz ﷲ Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    benmkide aklına eserse kendi yapıo aklına esmezse bende fitille yaptırıyorum valla ben de açıkçası korkuyorum alışacak die ama içimde el vermio kızarıp bozarıp ağlamasına ana yüreği dayanamıyor işte :KK43:

ki ben mama da vermiyorum sedacım sadece anne sütü:KK43:

18. 30 Temmuz 2009
  19. sherry456

sherry456 Guest

benim kızımda yapamıyorıdu dr fitil ver hergün dedi bi süre sonra alıştı hergün yapmaya.şimdi ise günde 3 kez yaptığı bile oluyor fazlası sıkıyor insanı.doğru düzgün beslenmezse yapmıyor ,iyi yediği sürece hergün düzenli yapıyor.