Bebeğim Kakasını Yapamıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve aysun444 tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

20 Haziran 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar 49 günlük bir erkek bebeğim var ve altını açıp poposuyla oynamadan kakasını yapamıyor ya. İlla poposunun deliğine barmağınızla bir kaç(çokça bikaç tabi) dürtme hatta derecenin ucuyla uyarma yapacağız yoksa kesinlikle o bezi saatler geçse bile kakalı göremiyoruz. ıkınıyorda hemde çok ıkınıyor ama yapamıyor işte.. kakasını yaptığında katıda değil yani kabızda değil. Ne yapabiliriz ya, oynamasakmı acaba poposuyla.

2. 20 Haziran 2009
  3. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    canim gecmis olsun benimde 10 gunluk bebegim var iki gundur kakasini yapamiyordu ayni senin dedigin gibi ikiniyor yapamayincada agliyor doktora gotur bi ben dun goturdum poposuna vazelin sur dedi geldik surdum sabada yapti rahatladi kuzum benim nasilda aci cekiyodu gorsen ... allahim onlara aci cektirmesin o agladikca icim gidiyo resmen...doktora gotur bakalim ne diycek krem filan verir belki...

4. 20 Haziran 2009
  5. ishen

ishen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Geçmiş olsun benimde iki buçuk aylık bebeğim var aynı sorunları bende yaşadım bebeğimde makat darlığı çıktı bir çocuk cerrahına gösterseniz iyi olur.

6. 20 Haziran 2009
  7. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim cok normal bizde ayni sıkıntılari zamaninda cektik.ıkınmaktan kıpkırmızı oluyor.onunda sebebi bagirsaklari daha tam düzene alismadigi içinmiş.benim size tavsiyem(tecrübeyle sabittir)kayısı suyu için bol bol sütünüzden alsin hemencecik yapıyor ama kayısı suyunu 3 4 gün için.hem siz hem o rahatlarsiniz.merak edilecek bisey yok hic telas yapmayın.benimki 5 gn yapmamişti.1 cay kasıgı zeytinyagi içiriordum cok rahat yapıyordu bide..geçmiş olsun

8. 21 Haziran 2009
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım zeytinyağı içir,faydasını görürsün.Sen de beslenmene dikkat et.

10. 21 Haziran 2009
  11. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evet bizde bir defa bu sorunu yaşamıştık, ağlamaktan helak olmuştu saatler sürdü ama yarımçay kaşığı zeytinyağı ver dedi bir doktor tanıdık , verdikten 10 dak sonra kızım rahatladı.

12. 21 Haziran 2009
  13. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ilk 3 ay benim kızımda öyleydi poposuna müdahalede bulunmadan çok nadir yapıyodu ama dediğin gibi kabızda değildi sonra düzeldi şimdi gayet normal yapıyor,senin bebeğininkide düzene girer cnm merak etme

14. 21 Haziran 2009
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    canım kaç günde bir yapıyor?
    siz hiç dokunmayın derim ben.kendi kendine öğrenmesi gerek kaka yapmayı.

16. 21 Haziran 2009
  17. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim oğlumda ilk 3 ay nerdeyse hiç kendisi yapamadı.ya poposuyla oynuyoduk yada fitille yaptırıyoduk.şimdi 7 aylık oldu kabız bile olsa kendisi yapıyo.merak etme seninkide düzelir mutlaka her bebekte oluyo böyle şeyler.

18. 22 Haziran 2009
  19. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Canım hiç dokunmayınca ıkınıyorda ıkınıyor her gün yapıyor ama bı ıkınmalar yüzünden hiç ememiyor, en fazla emdiği 4 dakika falan oluyor kilo vermeye başladı nerdeyse o kadar az emiyor rahatlayıncada uyumaya başlıyor uyandırıp emdirmeye çalıştığımda tekrar ıkınıncaya kadar emiyor sonra tekrar bırakıyor. şu zeytin yağını deniyeyim. Bu emzirme olayını ne yapacağım bilmiyorum ya, artık diyorum, çoook acıkıncaya kadar emzirmesemmi, bu kadar kısa emmez en azından, biberondan verince çok içiyor, ağzından çıkarınca terar veriyorum rahat içiyor ama memede bunu yapmıyor ağzından çıkardımı açmıyor ağzını açsada bana sinirlenip çığlık atıyor..