Bebeğim kanepeden düştü, kolu kırıldı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve pollyannaa tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

15 Eylül 2010
    Konu Sahibi : pollyannaa
  1. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Kendimi çok suçlu hissediyorum arkadaşlar. 13 aylık bi kızım var. Pazar günü kanepeden yanının üstüne düştü. Yani ben gördüğümde öyleydi. Bana sol kolunu tutamıyor gibi gelmişti ve o panikle devlet hastanesine götürdüm. Orda sadece sol kolun röntgeni çekildi ve bişey çıkmadı. Pazartesi günü herşey iyiydi. Gülüyor, oynuyordu.. Dün akşam gözümün önünden ayırmadığım halde yürürken düşecek gibi oldu çömeldi.Kalmak isterken yere yüzüstü kapaklandı. Ve o an anladım ki sol kolu değil sağ kolunda bişey var. Hemen özel hastaneye götürüp röntgeni çekildi. sağ kolunda tam açılmamış kırık var. Şuan alçıda kolu. doktor 4-5 hafta kalıcak dedi.:çok üzgünüm:
    Arkadaşlar aranızda başına böyle bişey gelen varmı? 1 ay nasıl başedicem. Çok hareketli kızım. Alçılı koluyla bile yerden destek alıp kalkmak istiyor ama ben hemen tutuyorum.
    Çabuk kaynaması için neler önerebilirsiniz? Süt ve yoğurt yiyip içiyor.

2. 15 Eylül 2010
  3. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    çok geçmiş olsun. bu konuda bi bilgim yok ama büyüklerin kırığı çabuk kaynasın diye paça çorbası tavsiye ediyolar. bebişine vermek doğru olurmu bilmem. kendini suçlama bence, görünmez kaza işte. biran önce iyileşir inşallah.bebişler çok hareketli oluyo kendine zarar verceğini düşünmüyo bazı şeyleri yaparken.

4. 15 Eylül 2010
  5. nagish

nagish Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun canım... bnmde minik kuzenime Olmuştu aynı şey haşlanmış yumurtaın beyazını yedirin demişti doktor... umarım bir an önce iyileşirropuyorumnanaktan

6. 15 Eylül 2010
  7. Asude05

Asude05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Geçmiş olsun, inşallah biran önce sağlığına kavuşur.

8. 15 Eylül 2010
  9. pollyannaa

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    teşekkürler kızlar... Daha ilk günümüz ve çok zor gerçekten. sürekli hareket halinde kızım. Kendi başına yürümek istiyor. Zapdetmek ne zormuş... Allah'ım bir an önce düzelir inşallah.:Saruboceq:

10. 15 Eylül 2010
  11. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    geçmiş olsun canım

12. 15 Eylül 2010
  13. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238
    Öncelikle geçmiş olsun, arkadaşımın oğlu da 1 yaşındayken düşüp kolunu kırdı onun da 1 ay alçıda kaldı ve çok hareketli bir çocuktu. 1 ay da kaynadı iyileşti zor oldu tabi ama zaman çabuk geçiyor. Derdi veren Allah bir kolaylığını da veriyor.

Çocuk oldukları için büyüklerden daha çabuk kaynıyor kemikleri, tabi siz yoğurdunu sütünü eksik etmeyin yine de.

14. 15 Eylül 2010
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Çok geçmiş olsun kıyamam ya:gitme:
    Onu yormak lazım ama nasılsempatiksalakcinni
    Gün içinde sürekli açık havada gezidirin mesela hep dışarda olunca evde yaramazlık yapmak istemez tahmin ediyorum.Bebek arabasında gezidirin salıncakta sallayın parkta.Evdede uyur böylece evde başedeceğiniz zaman az kalır.
    Olurmu ki?

16. 15 Eylül 2010
  17. pollyannaa

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    İyi dilekleriniz çok teşekkür ederim arkadaşlar... Saruboceq haklısın. Dışarı çıkmadık bugün enerjisini atamadı. şimdi uyumakta zorlanıyor. Tek başına bakıyorum birde bebeğime. Kardeşimi çağırdım. okulu açılına kadar yanımda duracak... Babam elma iyi gelir dedi. Elma sıktım 2 tane içiyo bakalım. İnşallah çabuk kaynar.

18. 18 Eylül 2010
  19. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    çook geçmiş olsun canım ama bende kemik iliği çorbasını ii bilirim