bebeğim kilo almıyor ne yedire bilirim....:((((

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dumannn tarafından 10 Ekim 2012 başlatılmıştır.

10 Ekim 2012
    Konu Sahibi : dumannn
  1. dumannn

dumannn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bebeğim 9. ayına girdi ve halla 7 kilo 6. aydan sonra kilo alımı durdu dr. götürdüm ama dr. bişi demedi deliye döndüm vitamin yazdı kullanıyorum ama kilo almıyor ne yedirmem gerekiyor sabah ögle akşam ne vermeliyim sizce bana kendi tariflerinizi yazr mısınız hem zekası hemde kilosu için lütfen şu sıralar dişte çıkardı miniğimiz ve soguk algınlıgıda geçiriyor dahada zayıflar diye korkuyorumm yardım edin lütfennnn.....:KK50::KK50::KK50::KK50:

2. 10 Ekim 2012
  3. dumannn

dumannn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    kızlar yardım edin ya kimse mi bişi yazmazzz

4. 10 Ekim 2012
  5. dumannn

dumannn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ebet yardım edecek kimse yok mu

6. 11 Ekim 2012
  7. katrem29

katrem29 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    keşke sana tavsiye edecek bir seyim olsaydı. ama ben de aynı durumdayım. benım kızım da 9. ay kontrolunde 7500 gr dı. doktorun ortalamanın altına duştu dedi. söyle yedır böyle yap dıye anlattı ama dediklerını zaten yapmama rağmen kızım 3 kasıktan fazlasını yemıyor. ıkı kere yedığı seyı ucuncu kez yemıyor.

8. 12 Ekim 2012
  9. dumannn

dumannn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    aynenn ona baktıkça üzülüyorrummmm

10. 12 Ekim 2012
  11. ssedaakinlevent

ssedaakinlevent Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar Allah hepimizin yardımcısı olsun bebek büyütmek zormuş. ben 1 ay öncesine kadar çalışyordum. Bebeğim şu anda 16,5 aylık. bi akrabamız bakıyordu bebeğime. Ben memurum hep izne çıkmak istedim oğlumun kilo alamama probleminden dolayı çünkü her doktor günümde stresten ölüyordum.Sonra bi şey sebep oldu ve izne ayrıldım. Oğluma şu an ben bakıyordum. 11 aylıkken 7100 gramdı ve 15 aylıkken kontrole gittiğimizde de hala kilosu aynıydı. doktor bizi endoktrine yönlendiriyordu büyüme hormonu için. ama içimden bi ses bi yerde hata olduğunu söylüyordu. neyse kısaca izne ayrıldım ve beslenmesine gerçekten tüm vaktimi ayırdım nerdeyse. ilk günler çok zordu 1 kase çorbayı 4 e bölerek yedirdim midesio kadar küçülmüş.... şu anda sabah süt 1 yumurta 2 attlı kaşığı bal 1 çay kaşığı tahin domates peynir yiyor. öğlen 3 çorba kaşığı yogurda 1 armut rendeliyorum biraz bal ile tatlandırıp yediriyorum. uyuyor 2 saat. uyandıktan 1 saat kadar sonra 1 kase çorba yiyor. (her gün değişik çorba kırmızı et- beyaz et dönüşümlü) akşam 1 kase çorba ve bizle yiyor biraz. yatmadan önce muhallbi. şu an kilosu 8,300 gram. hala az ama en azından kilo almaya başladı. Bir de son gittiğimi< doktor bize pedia sure önerdi. ağustos başından itibaren kullanıyoruz. ağustos ayında buna rağmen hiç kilo almadı yemeye başladıktan sonra pedia sure ile birlikte kilo almaya başladı çok şükür.

12. 12 Ekim 2012
  13. katrem29

katrem29 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    pedia sure NE ACABA SURUP MU

14. 13 Ekim 2012
  15. ssedaakinlevent

ssedaakinlevent Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

beslenmeyi destekleyen toz vanilyalı ve çikolatalısı var. eczaneden aldık doktor önerisi ile.

16. 19 Ocak 2013
  17. komagene

komagene Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    kızlar bnm kızımda yaşına girecek 20-25 gün sonra bizim iştahımız çok iyi herşeyi yiyoruz maşallah ama 8,100 grmız bnde üzülüyorum kilo almıyor 2 aydır,dr çok hareketli olduğu için almıyordur dedi ama elimde değil az da olsa kilo alsın istiyorum,emziriyorumda ama sütüm yaramıyor diye düşünüyorum

18. 1 Şubat 2013
  19. sosyolojik

sosyolojik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlum da 7 ve 14. aylar arasında bir gram bile kilo almadı. süyemek yemek istemiyodu zorla yedirince de kusuyodu. meğer alerjisi varmış inek sütüne ve yumurtaya. kusma huzursuzluk vs. de varsa alerji ihtimali de düşünülmeli.