bebegim kilo almiyor

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve gurbetkusu tarafından 6 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : gurbetkusu
  1. gurbetkusu

gurbetkusu Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaslar moralim coooooooook bozuk.oglum ilk iki ay cok iyi kilo aldi ama sonraki iki ay cok dustu.iki haftada 130gr almis ondan oncede o civarlardaydi.ama doktor bugunde bisey olmaz dedi.burdaki doktorlara sinirrrrr oluyorum.zayif olsun daha iyi burda boyle istiyoruz.burasi turkiye degil diyorlar.resmen basindan saviyorlar.ogluma aptamil ve nestle verdim yemiyor:uhm:.kasik mamasi yedi iki gun.onuda birakti.sutumu vermemeyi bile dusunuyorum.yaramiyor demekki diye dusunuyorum.o zaman mecburen mama alir diyorum .tombul oglusum zayifladi ve daha da zayifliyor.kizlar ne olur bana yardim edin cevap yazin.burdaki doktorlar etmiyor.merakla cevaplari bekliyorum.kafayi yiyecem.:1shok:

2. 6 Mayıs 2008
  3. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üzülme canım toparlar o kendını,saglıgı ve gelısım gayet ıyı ıse merak etme,pediatriportalı dıye bır sıte var orada dokorlar onlıne cevap verıyor ıstersen bı yaz onlarda onerı yapabılırler,bebekler her mamanın tadını begenmıyorlar baska mamalarıda deneyebılırsın sutunu muhakkak ver kılo almasada senın sutunden daha yararlı bısey yok onun ıcın bır dahakı ay toparlıcaktır yıne tosun olur uzulme

4. 6 Mayıs 2008
  5. decemBer

decemBer bi dilek tutmuştum... Pro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    ben 4 aylıkken 8 kiloymuşum başım hiç hastalıktan kalkmamış zorla yedirmeye çalışmayın ya :KK43:
    insan metabolizması normalde fazlalığı atmaya çalışırmış bebişleriniz daha hastalık yüzü görmedi sapasağlam vücutları demek ki dengelemeye çalışıyor kendini. zorla yedirmeyin hanımlar bakın doktor da öyle demiş..

6. 6 Mayıs 2008
  7. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    aynı dert bende de var canım kzımın kilo alımı çok yavaş .doktor mama takviyesi yap dedi ..ama malesef kızım biberonu tutmadığı gibi mamayıda yemedi kaşıkla verdim gene yemedi bende yarım çay bardağı mamaya yarım bebe bisküvisini ezip öyle veriyorum şimdi şapur şupur yiyor.kakası düzelmeye başladı büskiviyi vereli önceden hep cıvık yapardı şimdi katı kaka yapıyor..birasda kilo almaya başladı çok şükür..bence sende bir dene bu yöntemi.benim kızım 4 aylık olduğu için ben yarım büskivi veriyorum senin ki kaç aylık canım..

8. 6 Mayıs 2008
  9. cananfs

cananfs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım aslında bebegının gaitasının cıvık olması normal(ayına gore) katı gıdalara geçtıkten sonra gaitanında kıvamı degışır.

10. 6 Mayıs 2008
  11. cananfs

cananfs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım öncelikle bıraz daha sakın olmaya çalış ve yazacaklarımı iyice oku ve vakıt kaybetmeden uygula.bır defa bebekler her ay aynı kıloyu almaz ,bebek buyudukçe kılo alımı yavaşlar.sütüm yaramıyor,vermiycem dıye bırsey asla yok,elinden geldiğince anne sütü ver,ozellikle geceleri bol bol emzir(emin olmak için sutunu sag kaç cc kadar çıkıyor,yanı sutun vardır umarım)eger sutun az ya da yoksa bebegının sevecegı bir mamaya başla.eger bebegının iştahı azaldıysa hemen bir idrar tahlili ve kültürü yaptır.bırde bebegınin gaitasını kontrol et,kıvamı ve rangı nasıl?eger renk ve kıvamda normal dışı bir durum var ise hemen gaitada tahlılıde yaptır.umarım bir sorun çıkmaz,ve en kısa surede toparlanırsınız,saglıcakla kal canım.

12. 6 Mayıs 2008
  13. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sakın ama sakın sütünü kesme .anne sütünün yerini hiçbirşey tutmaz.belki senin sütünde benim dütüm gibi kilo aldırmıyo olabilir ama anne sütü çok faydalı canım sakın kesme..

14. 6 Mayıs 2008
  15. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ama normal bi cıvıklıkta değil canım resmen bildiğin su gibi yapıyordu..şimdi düzeldi .cıvık yaptığında hiç ama hiç kilo almıordu kızım ama şimdi biras biras almaya başladı..

16. 6 Mayıs 2008
  17. cananfs

cananfs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım öncelikle bıraz daha sakın olmaya çalış ve yazacaklarımı iyice oku ve vakıt kaybetmeden uygula.bır defa bebekler her ay aynı kıloyu almaz ,bebek buyudukçe kılo alımı yavaşlar.sütüm yaramıyor,vermiycem dıye bırsey asla yok,elinden geldiğince anne sütü ver,ozellikle geceleri bol bol emzir(emin olmak için sutunu sag kaç cc kadar çıkıyor,yanı sutun vardır umarım)eger sutun az ya da yoksa bebegının sevecegı bir mamaya başla.eger bebegının iştahı azaldıysa hemen bir idrar tahlili ve kültürü yaptır.bırde bebegınin gaitasını kontrol et,kıvamı ve rangı nasıl?eger renk ve kıvamda normal dışı bir durum var ise hemen gaitada tahlılıde yaptır.umarım bir sorun çıkmaz,ve en kısa surede toparlanırsınız,saglıcakla kal canım.

18. 6 Mayıs 2008
  19. EU1

EU1 Guest

evet canım bizim bi akrabada çocuk doktoru ona sor pediatri portalında...selman yıldırım...iyi bi doktordur..yardımcı olur...