Bebeğim kilo almıyor!!

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve meleğimsin tarafından 24 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : meleğimsin
  1. meleğimsin

meleğimsin Guest

MRB ARKADAŞLAR ÇOK MORALİM BOZUK BEBEĞİM 23 GÜNLÜK OLDU DR.A GİTTİK AMA HİÇ KİLO ALMAMIŞ DOĞUM KİLOSUYLA AYNI EMZİRİYORUM SÜTÜMDE MAŞALLAH VAR AMA NEDEN ALMIYOR ANLAMADIM ŞİMDİ EK OLARAK MAMAYA BAŞLADIK AMA BİLMİYORUM YA YİNE ALMAZSA ÇOK ZAYIF YAVRUM YA ARANIZDA BENİM GİBİ OLAN VAR MI?senağlama

2. 24 Mayıs 2009
  3. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım ne kadar dogdu...gunluk kaka sayısı kac kı
    kılo almıyorsa once emzır sonra mama teklıf et....

4. 24 Mayıs 2009
  5. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kilo almamış değildir..yeni doğan her bebek biraz zayıflayıp sonra kilo almaya başlıyor...
    arkadaşın dediği gibi kaka sayısı ve çiş sayısı nasıl?günde çiş sayısı 6 ve fazlaysa kaka sayısı da 2 ile 4 arası ise doyuyor demektir...eğer bunlardan azsa doymuyordur...önce emzir sonra mama ver ama önce doktoruna danış...

6. 24 Mayıs 2009
  7. ankakuxsxu

ankakuxsxu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    benim de 23 günlükken doktora götürdüğümde sadece 170 gr aldığını gördük. dr mama takviyesi verdi haftaya da kontrole çağırdı. bakalım daha 2 gün oldu. sütüm yetmiyo diye çok üzülüyorum. ama bizim topikte (2009 mayıs anneleri) birçok arkadaş aynı durumda. çok az kilo alanlar var 20gr, gibi hatta doğum kilosunu yakalayamayanlar da var. ben de yüreğimi serinletmeye çalışıyorum. mama takviyesinden sonra bak sen de ama ben mamayı kaşıkla veriyorum alışmasın die . hepimiz düzene gireriz inşallah :KK43:(

8. 24 Mayıs 2009
  9. mercan_dilara

mercan_dilara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bence dr mama teklif ederek yanlis yapmis..Eger sutun varsa sakin sakin sakin mamaya baslama.Bir daha sur almasi zorlasir....Arkadaslarin dedigi gibi ilk ayda bebekler once kilo verir sonra alir ama ilk dogdugu kiloyla kiyaslayin az almis gibi gorunur..Bize burda soylenen bu...ILk ay kilo artisi olmamasi normal.Benim iki kizimda da ayni ayni sey oldu..Kendini uzupte sutunun azalmasina neden olma lutfen ..Suan en onemli sey emzirebilmen..Bebginin buna ihtiyaci var.Moralini yuksek tut

10. 24 Mayıs 2009
  11. meleğimsin

meleğimsin Guest

doğum kilosu 3.430 gr doğumdan iki hafta sonra 3.380 bir 10 gün sonra gittik yine aynı 1 gr bile almamış dr.da emzirdikten sonra mama ver dedi cumartesi tekrar kontrol var günde gece de dahil 4-5 kere kakasını yapıyor ama mamadan önce gündüz uyuyordu btün gecede gözümüzü kırpmıyorduk sabaha kadar hiç ama hep meme istiyordu ağlıyordu şimdi en fazla 2 kere kalkıyor geceleri ben kaşıkla veriyordum ama çok ağlıyor kaşıkla o yüzden biberonla veriyorum bilmiyorum ne olacak yavrum inşallah kilo alır.

12. 25 Mayıs 2009
  13. asyacenk

asyacenk hep oğlum için varmışım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben nisan annesiyim biraz daha tecrubeliyiz sizden haliyle panik yapma bebekler doğumdan sonra kilo veriyo nekadar verdi bilmeden aynı kilo denmez
    sürekli uykuhali demişsin sarılık varmı bebeğinde? sarılık uyku yapar
    mama ve biberom bebeğe kloay gelir emmeyi bırakır sen sütüne güven bu psikolojikte oluyo

14. 25 Mayıs 2009
  15. tutkun09

tutkun09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım üzme kendini bebek ilk ay az alıyor benim kızda 3400 doğdu 11. gün gittim dr 3200 dedi mamayıda veriyorum ama almamış önemli olan bebişin yiyor mu ve kakasını çişini yapıyormu bunlar normalse düzene girer.Mamayıda çok dayama ben bu sorunla boğuşuyorum şimdi mesela benim kızda göğsümden emmiyor biberon istiyor herşey moralle iyi gider.

16. 25 Mayıs 2009
  17. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Canım bende sürekli emziriyorum. Kızım doğduğunda 3725 hastaneden çıkarken de 3450 idi. 18.günde yani geçen hafta kontrolde hala doğum kilosuna ulaşamamıştı. 3698'di. Doktora mamayı sordum. Hiç gerek yok. Bi memeyi emerken diğerinden süt geliyorsa sütün yeterlidir. Her bebek aynı zamanda kilo almak zorunda değil dedi. Bu hafta sonu 32 günlük olucak kuzum. Kontrolümüz var. Bakalım ne durumdayız :uhm:

18. 26 Mayıs 2009
  19. hsay26

hsay26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım hıc canını sıkma bende kızımı goturdugumde 10gunde 100gr almıs drlar daha kg kaybı olmasını beklerlermıs cunku genelde ılk tartıldıklarında şiş olurlarmış hıc uzulme bak sen lohusasın sütün kesilir

damlaaa007 bunu beğendi.