bebeğim kilo almıyor:(:(:(

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve seyrantepe tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

25 Haziran 2009
    Konu Sahibi : seyrantepe
  1. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 1,5 aylık bebeğim var... ilk 2 hafta kilo alımı gayet güzelken sonra zayıflamaya başladı doymadığını düşünerek mama takviyesine başladık; hem beni emiyo saatlerce. neredeyse akşama kadar emiyo üstüne üstlük günde 3veya 4 kez mama veriyoruz. ama haftada sadece 100gr alıyor. dr çok az buldu. anlamıyorum. dr 2 hafta sonra kanına ve idrarına bakacak. neden böyle oldu bilmiyorum. iştahı yerine maşallah ama almıyo. göğsümü uzun süre emdikten sonra çıkarıyorum die ağlıyo birde üstüne 90cc lik mama veriyorum hala istiyo. bittikten sonra devamını istiyo. bi çocuk böyleyken neden kilo almaz. bu durumda olan arkadaslar var mı aranızda? yardımcı olun lütfen...

2. 25 Haziran 2009
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşım, sorumu yanlış anlamazsan bütün gün meme ağzında diyorsun ama süt geldiğinden eminmisin. Doymuş bir çocuk üstüne bide 90 cclik mama nasıl içerki.:sm_confused:, bence sizi emzik gibi kullanıyor.

Bir haftada 100 gr az evet.:teselli:, doktorunuzun söylediklerini bir yapın bakalım.

4. 25 Haziran 2009
  5. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    geçmiş olsun inşallah olumsuz birşey yoktur.sanırım sütün yağlı değil canım o yüzden doyurucu olmayabilir bu yüzden de üstüne mamayı rahatlıkla yiyebilir.doktorun ne diyecek bakalım

6. 25 Haziran 2009
  7. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım bencede sütün yağlı olmayabilir bnm başımdanda geçti ilk ay fazla kilo almadığı için 2.ayda da eğer almazsa mama takviyesi yapacaktı fakat ben yılmadım sürekli meme verdim göğüslerim hep boştu daha sonrasında milupa ve humana çaylarını denedim ve bebeğim çok şükükr Allah'ıma 1 ayda 1.600 gr almıştı bence sende bunları dene derim inş. sana ve bebeğiniede yarar

8. 25 Haziran 2009
  9. thanderc

thanderc dünyanın entatlı kenesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benimde bebegim 3 ay 3 haftalık ve 5530 gr.doktor mama takviyesine başlayın dedi milupanın da bebelac ın da mamasını denedim ne biberon alıyo ne kaşık kabul ediyo çıldırıcam. gögsümde 50 cc süt gelio 2 si 100 cc. en fazla 2 saat arayla 20ser dakika her iki gögsümüde veriyorm . ama kilo almıo. nasıl emzirmeliyim ne yemeliyim napmalıyım nolur arkadaşlar akıl verin. humana still tee günde 4 bardak tüketiyorum ayrıca humananın rezene cayından 2 bardak ve bol su içiyorum. bebegim mama yamak istemiyo ve çok mutsuyz oluyo yerken. boyu uzuyo kafa çapı genişlio ama kilo almıo:KK43:((

10. 25 Haziran 2009
  11. thanderc

thanderc dünyanın entatlı kenesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bu arada gece 11 de yatıp sabah 7 de kalkıyo ve gündüz hiç uyumuyo ve de çok hareketli acaba ondanmı?

12. 29 Haziran 2009
  13. gonulsayfam

gonulsayfam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı sorun bizdede mevcut benim sütüm çok sulu doktorumuzun dedigine göre o yüzden pek yaramadı ama yinede veriyorum .benim arkadaşım 2 kilo 350 gram doğurdu bebeğini kayınvalidesi polen almış ona yedirmiş çocuk gürbüzleşti günbegün valla ama arkadaşta aynı şekilde şişti canım benim kilom zaten yeterince vardı o yüzden ben yemeye cesaret edemedim yaşına girmesini bekliyorum doktora sorup kızıma yedirmeyi düşünüyorum beyin gelişimi içinde iyiymiş tv de doktor söyledi sende bi dene istersen sütünün kalitesi artar ama hergün değilde 2 3 günde bi yee

14. 3 Temmuz 2009
  15. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bende aynı sorunu yasadım..ebbgımın cenesi ve emiş gücü cok kuvevtlı olamdıgı ıcın enredeyse ilk 45 gun ac kaldı yavrum..sonra mamaya basladık ve bebgım kılo aldıkca emiş gücü arttırkca benı daha cok emdı,daha cok süt geldı ve doydu şimdi cok şükür iyi..2700 gr dogmustu suan 6500 gr 4,5 aylık

16. 13 Temmuz 2009
  17. duygukaan

duygukaan Guest

cnm ama sen yanlısı orda yapıyosunki gece kaldırıcaksın 8 saat bu cocuk acıkmıyomu acıkıyo ya emzır yada mama ver bak o zaman nasıl kılo alyo bende ılk oyleydım gece 12 de bı uyurdu sabah 8e kadar hiç kılo almamıstı sımdı gece kaldırıyorum mama bıde emzırıyorum sımdı masallahı var bence kaldırmalısın bılıyorum uyuyor dıye kaldırmıyosun ama kaldır o zaman gorucen nasıl kılo aldıgını:)

18. 14 Temmuz 2009
  19. amineasude

amineasude gökkuşagı Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    ya benimkide kilo almamış 34 günlük suanda doğduğunda3200 dü 1ay da sadece 400gr almış boyu baş cevresi gayet iyi 2hafta sonra tekrar doktora gideceğiz eğer hala kilo almıyosa mamaya başlıyacağız cok da güzel emiyo ama benim sütte iş yok bende cok üzülüyorm