bebeğim kum mu döküyor?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve serpil1981 tarafından 2 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : serpil1981
  1. serpil1981

serpil1981 Guest

arkadaşlar yaklaşık 10 gündür kızımın idrarı eskisinden daha sarı ve geçenlerde ateşlendi. Kan ve idrar tahlili yaptırdık. idrarında bol amorf ürat var(ne olduğunu tam olarak bilmiyorum) 2 doktor baktı: biri kum döküyor dedi ama diğeri o kadar üzerinde durmadı. Benzer bir durumla karşılaşan varsa beni aydınlatabilir mi? Neden olmuş olabilir ve ne yapmalıyım???????????

2. 2 Ağustos 2008
  3. cananfs

cananfs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım kızın kaç aylık?

4. 3 Ağustos 2008
  5. serpil1981

serpil1981 Guest

kızım altı buçuk aylık ama erken doğdu(33 haftalık)

6. 20 Aralık 2010
  7. menden

menden Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bu sorunu yaşayan bir anne olarak paylaşmka istedim yaşadıklarımı.Kızım 6 - 6,5 aylıkken bende bezinde pembemsi bir damla leke gördüm hemen dr a gittik araştırmalar kum döktüğünü gösterdi.o günden bu yana her ay idrar kültür ve tahlili 3 ayda birde böbrek ultrasonu çektiriyoruz sağ ve sol böbreklerinde kum kristalleri görülüyor.tedavi olarak ilaç kullanmıyor bol su içiriyoruz en azından içirmye çalışıyoruz.Bu konuda fikri olan varsa yaşadıklarını paylaşırsa çok sevinirim bilgilenme açısından neler yapabilirm diye çünkü çok üzülüyorum

8. 28 Temmuz 2011
  9. aydirik

aydirik Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhabalar; benimde kızım 6 aylık ve bezinde pembe lekeler oluyorsu birde idrarı koyu renkte idi 20 gündür önce idrar yolu enf. sandılar başka doktora gittik kum döktüğünü söyledi.günde en az 1 su bardağı su içir dedi. ama ben endişeliyim bebeğim kısa sürede kilo kaybetti. siz neler yaptınız sorununuz çözüldümü?

10. 28 Temmuz 2011
  11. irem4006

irem4006 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    gecen yaz bebegim 6 7 aylık civarıydı bizdede oldu.koyu sarı ve pembe renk oluyordu birsürü tahliller vs yapıldı cok doktora götürdüm ama sonuç korkulcak biey olmadıgıydı..susuzluktan veya tam doymadıgından oldugu söylendi bol bol sıvı su myve suyu vs.. içirin, sıcakta coccuk cok su kaybettigi için oluyormuş korkulcak bişey yok