bebeğim kusuyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve akxixnay tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

13 Eylül 2008
    Konu Sahibi : akxixnay
  1. akxixnay

akxixnay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili tecrübeli anneler benim bebeğim 7 aylık ve akşam üzeri 6 dan sonra çok fazla kusuyor sebebi ne olabilir sizce. yoğurt yediriyorum ondan olabilirmi. gerçi yedirmesemde kusuyor fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. 21 Eylül 2008
  3. EU2

EU2 Guest

cnm gecmis olsun ,cocuk doktorun ne diyor bu konuya ?

4. 21 Eylül 2008
  5. t_humeyra

t_humeyra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde altıbuçuk aylık bir bebeğim var. aynı sorunu bizde yaşıyoruz.dört farklı doktora götürdüm eğer kilo alması normalse kusmasında bir problem yokmuş.anne sütü alan çocuklar çok gaz yuttukları için bu dönemde kusmaları doğalmış.

6. 21 Eylül 2008
  7. XIXC/@/

XIXC/@/ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde ilk cocuğum öyleydi 6-7 aylıkken belli bir ay dönemine giriyorlar sanki akşamları ne yedırdıysem hepsını kusardı doktora göturmüştüm hastamı diye hiçbirşeyıde cıkmamıstı nedenini bende anlamamıstım ama 2 ay sonra kusmaları geçtı kendı kendıne ama tabi sen yinede bir doktora götür her ıhtımale karşı a.s.

8. 29 Eylül 2008
  9. S_eda

S_eda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    1 yemek kaşığı hindistancevizini 1 fincan su ile hafif kaynatın süzüp suyunu içirin yada sütüne katın kusmayı geçiriyor ben bebişime 3 aylıktan beri yapıyorum çok şükür kusması bitti, çokta rahatlatıyor.. ayrıca süt içen çocuklar için harika bir tadlandırıcı.. beyaz şeker gibi zararlıda değil..
    hatta googleden hindistancevizinin faydalarına bakarsanız daha fazla bilgi sahibide olabilirsiniz

10. 30 Eylül 2008
  11. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.111
    Ödül Puanları:
    463
    bizde de aynı sorun vardı. nitekim oğluma reflü başlangıcı dedi doktorumuz. özellikle yoğurt gibi gece mide ekşimesini sağlayacak yiyecekler yedirmeyin bence. onları daha ziyade gün içine yayın. akşam da hem tok tutacak hem midesini rahat ettirecek şeyler yedirin. biz bu tavsiyelerle kusmamızı durdurmuştuk. şimdi 2 yaşında olmasına rağmen biraz zorlasam hemen kusuyor. hassas mideli çocuklara dikkat etmek lazım işte. çok geçmiş olsun :)

12. 20 Mart 2009
  13. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benimde bebeğim zaten iştahsızdı 2 gündür çokaz da olsa yerdi şimid aşırı iştahsız ve biraz zorlasam kusuyor ne yapacağımı şaşırdım...

14. 20 Mart 2009
  15. LiLiPuT

LiLiPuT İşTe "HAyAT" bu!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    önce tıbbi teşhis şart tabii ama bana kalırsa aşırı yedirmekten yada gaz sorunu olabilir
    geçmiş olsun...

16. 17 Haziran 2009
  17. hayalkaan

hayalkaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    iştahı yoksa bır ogun atlayıp iyice acıkınca beslemeyi denedım.ozaman az kusuyor.yada mecburıyetten cıkaramıyor cok acım diye.bebeklerı anlamak güç.yalnız bu kusmalar benı delırtecek.cocuk kılo almıyor.ek besıne gecemıyorum baska bırsey yemıyor.tıbbı teshıs ve tedavı sart !

18. 23 Haziran 2009
  19. silanaz86

silanaz86 SILA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde kızım 7 aylıkken kusmaya başladı -tatlicadiarzu- tam 1 buçuk sene kustu gitmedigim doktor kalmadı çok zayıftı iştahı yoktu tek çare iştah açıcı şurup oldu faydasınıda gördüm şuanda 4 buçuk yaşında ve bayaa iştahlı cokacimcoook