Bebeğim Küvezde YAŞAM savaşı veriyor! YARDIM lütfen!

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve seblev tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

8 Eylül 2009
    Konu Sahibi : seblev
  1. seblev

seblev cennet kokulum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar... bebeğim 35+0 da 2.050 gr. doğdu! ama küvezde :KK43:(
    Gelişim geriliğinden dolayı ciğerleri gelişmemiş henuz ve solunum problemi yaşadığı için doğumdan hemen sonra küveze aldılar! ayrıca doğum esnasında solunum nöbetinden yani beyne kısa süreli oksijen gitmemesinden dolayı beyinde küçük bir kanama olmuş!
    yoğun bakım doktoruyla dün görüştüm; ciğerleri henüz gelişimi tamamlamamış... dün hatta bir ara kötüye gidiş olmuş ama sonra cihazın değerleini arttırıp, antibiotiklerini değiştirince toparlamış biraz...
    beyin kanamasıda çok yaygın olmaması, küçük bir kanama ve riskli bölgede değil gibi gözükmesinden dolayı iyi bir netice sayılır dedi...ama eger riskli bölgede ve yaygın bir kanama olsaydı hareket bozuklukları yaşayabilirdi dedi...
    çok korkuyorum ve endişeliyim!!! bgn 4. gün bitiyor ve ben bebeğimi sadece 1 kez 2.gün hastaneden cıkarken görebildim,, elini tuttum, ayaklarını, başını okşadım... :KK43:(
    süt sağıyorum ama makinaya bağlı olduğu için şu an veremiyorlar... dolapta sakla dediler gerekirse isteriz!

Özel Üsküdar Hospital Türk yenidoğan yoğunbakımında şu an Dr. Ömer İslam bakıyor bebeğime... bu hastaneyle ve doktorla ilgili bilgisi olan varmı? ve hiç bu süreclerden gecen oldumu paylaşırsa sevinirim!
    Ayrıca dualarınızıda eksik etmeyin ne olur... sevgiyle!!!

2. 8 Eylül 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    rabbım yardımcın ols canım ınş hersey ıyı gıder gelır evıne bebışın .............guçlu ol canım.......bol sıfa

4. 8 Eylül 2009
  5. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    allah yardımcınız olsun
    inşallah sağ sağlim çıkarırsın bebişini hastaneden :Saruboceq:

6. 8 Eylül 2009
  7. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    allah yarımcın olsun canım umaım kısa zamanda çıkar küvesdn meleğin

8. 8 Eylül 2009
  9. hot chocolate

hot chocolate kuzucuk Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Allah yardımcınız olsun
    inşallah her şey yoluna girer..

10. 8 Eylül 2009
  11. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    dualarım sizinle ve bebeğinizle allah size sabır küçük meleğinize de güç kuvvet versin...

12. 8 Eylül 2009
  13. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim rabbi bebeğine sağlık versin benimde üç bebeğim küvezdeler inş hepimizin bebği iyi olucak canım hiç korkma benim bebklerim yoğunbakımdaydılar yavaş yavaş toparlanıyorlar onlar güçlü annesi allah yardımcımız olsun

14. 8 Eylül 2009
  15. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Rabbim bir an önce şifa versin. Sağlıkla yuvanıza kavuştursun bebeğinizi...

16. 8 Eylül 2009
  17. seblev

seblev cennet kokulum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Herkese çok ama çok teşekkürler... Allah'ım kimseye yaşatmasın bu bekleyişide acıyıda!!!
    Pitos senin bebişlerin kaç haftalık kaç gr doğdular... ve bebişlerin (Allah'ım hepsini sana bağışlasın, en kısa zamanda sende kavusursun hepsine inşallah:teselli::teselli:) neden küvezdeydi? :teselli:

18. 8 Eylül 2009
  19. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun..seni çok ii anlıyorum benim bebeğim kuveste 1 ay kaldı..ama korkma canım beyin kanaması erken doğan bebeklerde yaygın olarak oluyo benim kızımdada olmuştu küçük bi kanama zamanla geçiyo..dr.un sölemiş zaten önemli bi kanama olmadığını..ciğerleride zamanla oluşucak ve evine gelicek kuzun inşallah sağlığıyla..sen sütünü sağmaya devam et canım yakında isticeklerdir sütünü.bi anda iyileşiyolar herşey kötü dediğin bi anda ii haber alıyosun..onlar çok güçlü annsi sende güçlü ol sütün azalmasın..ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİNa.s.