bebeğim meme emmek istemiyor

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve inci34 tarafından 12 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : inci34
  1. inci34

inci34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    2 aylık oğlum var.Bebeğim ilk ay doktor tarafından mamaya başlatıldı.Şuan meme verince şiddetli ağlıyor ve emmiyor.Mama verince susuyor. .Sütüm var hala.Ama sağınca fazla çıkmıyor.Sütüm artsın diye milupa still-tea çayı kullandım ama artmadı.Ne yapmam lazım.

BiAA bunu beğendi.
  2. 12 Ağustos 2009
  3. civciv1981

civciv1981 **BALLI BADEMİMM** Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    cnm dr neden hemen mamaya başlattı sütün olduğu halde anlamdım...
    o çayı bende kullanmıştım ama iyi geldi..
    birde bulgur plavı ve kuru soğan ye gerçekten işe yaradığını göreceksin..
    eger sütün artarsa sağıp vermeyi dene meme yi almıyorsa ...

4. 12 Ağustos 2009
  5. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben maltana ( malt içeceği ) içiyorum
    sütü arttırmak içn dinlenme ve uykuya özen göstermek gerekiyormuş .. süt yapımını arttıran yiyeceklerden yemeliymiş .. mesela yeşil soğan - bulgur ( bu ikisi gaz da yapıyor malesef ) , dereotu , bol su tüketmeli ve yeşil yapraklı sebzelerden tüketmeliymiş , nane hariç !!!
    inşallah sütün artar ve bebeğin bir an önce memeye döner ..
    bir de bir arkadaşımın tavsiyesi,ni yazayım , ona da çapa'daki çocuk böl. dr.ları tavsiye etmiş , işe yaramış : bebiş iyice aç kalacak , gerekirse 2-3 saat , sonra mecburen memeyi alacak ağzına .. bu şekilde alışana kadar günde 3-5 kere en az 3-5 dakika kadar ( ağlasa da , yırtsa da kendini ) meme alıştırması yapıp sonra ister meme ucuyla ister biberonla devam edilecekmiş doyurma işine .. zamanla alışıyormuş bebişler ..
    inşallah işine yarar yazdıklarım ...

ha bir de sık aralıklarla ( hiç emmediği düşünülürse 2-3 saatte bir her göğsü 15 dak. kdar ) sağmalısın sütünü gitmemesi için .. sağımdan önce imkanın varsa sıcak du alıp sıcak su tutarsan göğüslere o da yumuşatıp sütün daha çok ve kolay sağılmasını sağlayacaktır ..

Son düzenleme: 12 Ağustos 2009
    muhat bunu beğendi.
  6. 12 Ağustos 2009
  7. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    keşke hemen mamaya başlamasaydın..şimdi biberondan devamlı ağzına akıyo mama
    ama emerken biraz daha yavaş gelir önce
    bebeklerde buna sinir olur..
    bence ne olursa olsun açken önce emzir sonra mama ver..
    bu eşi benzeri olmayan nimetten mahrum kalmasın bebeğin..
    inat et emzir ..emzirdikçe sütün artar ..
    dışardan süt olsun diye yaptıkların biyere kadar
    ne kadar sık emerse okadar sütün olur..

8. 13 Ağustos 2009
  9. kuxsxum

kuxsxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    86
    ya bu kadar üzülme :gitme: bir kere sütüm az dersen az gelir çok,taşıyor,3 çocuğa yeter de.çünkü sütü beyin oluşturuyor.ona düzgün emirler yolla hayatım yok deme sakın.
    2. si bu doktor neden müdahale etmedi.yediklerine dikkat et sütünün tadını değiştirecek şeylerde uzak dur.soğan sarımsak bunlar kötü tadlar verebilir bazen.hatta bazı anneler çocuğun benzi sarı diye sarılıktan şüphelenir ama çoğu zaman soğandan süte geçen maddeler çocuğu sarımtrak yapar.sen devam et ısrarla sakın gelmiyor deme.mama az ver aç kalsın bak nasıl emicek.haydutmu o daha 2 aylık seni oynatıyor.allah bağışlasın bu arada opuyorumnanaktan :ecrin_bebek:

10. 13 Ağustos 2009
  11. melik_riza

melik_riza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bncede ısrarla memeye devam etmeye çalış.emmiosa süt pompasıla çekebilrsin sütünü.bnmkide bırakmıştı ama bn ısrarla geri döndğürdüm sagdım verdim

12. 13 Ağustos 2009
  13. jervez

jervez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Pekmezle sütü karıştır iç faydasını göreceksindir..

14. 13 Ağustos 2009
  15. fapeons

fapeons Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba mama vermek bebeğin emmmesine engel olabilir amam emzirmekte ısraralı olursan iyi olur ancal süt sağma makinesi alıp sağıp biberonlada verebilirsin korkma emem r emmmezsese anne sütünü biberonla alalbilir sabırlı ol canım
    allah kolaylık versin humanan açay alanibiblrsin

16. 27 Ağustos 2009
  17. birzey

birzey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasım benım bebegımde 3 aylıkken memeyı kesınlıkle kabul etmıyodu bıde memede uyuyodu ama ben mama vermedım ne numaralar yaptık o agladı ben agladım emzırdım ınat ettım bıseyı cok ıstemek ve kararlı olmak cok onemlı 15 gun sonra gectı 6-7 aylıkken bı daha yaptı ama gene 10 gun falan surdu gectı
    bız memeye yatınca aglamaya baslayan kızımın gozlerını tulbentle kapatıp verıyodum memeyı
    Allah kolaylık versın bu ılk aylar cok zor gercı cocugun her donenmı zor o ayrı konu

18. 31 Ağustos 2009
  19. minikmanolyam

minikmanolyam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aaaa evet benimde sorunum biberon aldıramamak ne yapsam olmadı acta bıraktım ne yapacagımı sasırdım işe başlıcam ama kara kara dusunuyorum