Bebeğim midesini üşüttü, ne yapmalıyım.acil yardım

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ecesena tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

22 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ecesena
  1. ecesena

ecesena Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bebeğim kesik kesik kusuyor, ayrıca bağırsaklarını da bozmuş, annem diyor ki sen üşütmüşsün sütünden geçmiş, bebeğim daha 43 günlük, acaba nane limon fayda eder mi arkadaşlar yardım.....ne yapmam gerek??

2. 22 Şubat 2009
  3. ekinsu

ekinsu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun canım , bence doktora sormakta fayda var, nane limon falan yapma derim ben

4. 22 Şubat 2009
  5. Sheeda

Sheeda Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    internetten araştırdım kesik kesik kusmasının mide üşütmesiyle ilgili bişey olduğuna dair bilgi bulamadım. istersen doktoruna sor, ama zannetmiyorum midesini üşüttüğünü benimkinde de ara ara oluyo önemsemiyorum ben

6. 22 Şubat 2009
  7. ecesena

ecesena Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler arkadaşlar, sabahtan şimdiye kadar 5 kez altını değiştirdim, hepside kirliydi, hemde çok,, çok mu emdirmişim bilmiyorum ki, kesik kesik çıkarması geçti, şimdi uyuyor.

8. 22 Şubat 2009
  9. selin25

selin25 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gecmis olsun canim,Allah bebislerimizi korusun butun rahatsizliklardan, kazalardan ve belalardan
    bebisinin duzelmesine sevindim

10. 22 Şubat 2009
  11. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bir doktora sor yinede eger usutuyse bir sey tavsiye eder. Kakasi cok suluysa ishalde olabilir. Ihmal etme bence kusmasi durdu diye. Ben gece usutmusum simdi ustune polari nevresim gecirerek ortuyorum, duzeliyor sanirim. Sende belki gece usutmusundur.

12. 22 Şubat 2009
  13. ezra2001

ezra2001 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun,kesik kesik ağzına gelmesi sütün,bebekte midesindeki sütün yemek borusundan kaçmasıyla kaynaklanır,emzirdikten sonra muhakkak gazını çıkartman gerekir,emziriri emzirmez direk yatırdığında ağzına acımsı tatta kesik süt gelir, ağzını geviş getirir gibi oynatır, bununda dewamlı tekrarlanmasıyla bebek reflüsüne yol açabilr,ama sen yinede dr a danışmayı ihmal etme dewam ederse,bence kendı kendıne ne nane limon falan verme,henüz bebek çünkü

14. 22 Şubat 2009
  15. ecesena

ecesena Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler ezra bak bunları bilmiyordum, haklısın. gazını çıkarmadan yatırmamak lazım. Bende bazen oluyor, Gazı çıkmıyor, bende yatırıyorum, sonuç senin dediğin gibi..

16. 24 Şubat 2009
  17. çxixtxixr-pxixtxixr

çxixtxixr-pxixtxixr İ&E&İ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    canım kesık kesık kusmasıyla usutmesının bır bağı yokki.
    bır rahatsızlığı olsaydı fıskırır tarzda cok mıktarda kusardı.bu sıkayetler oldugunda doktora danısılmalı.
    kesık kesık kusmasının bır zararı yok.
    mutlaka her emzırmeden onra gazını cıkar.azın cıkartırken bıle ole kesık kesık cok az kusabılır bu cok normal.
    eğer cok asırıysa dediğim gıbı reflü olma ıhtımalı olabılır.ozaman doktora danısmak gerekir.

18. 9 Mart 2009
  19. ESRAXE

ESRAXE Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    tecrübeli anneler benim kızımda ara sıra yoğurt gibi kusuyor,bende endişelendim şimdi,ayrıca dışkısı isal olmuş gibi bu normalmi,sadece anne sütü veriyorum,yazarsanız sevinirim