bebeğim ne zaman güler?

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bi' forumundadır ve Asu tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

15 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Asu
  1. Asu

Asu Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    merhabalar..
    oğlum 4 şubatta 8 aylık olarak doğdu.şimdi 2.5 aylık ve 5.5 kilo.ama oğlum hala gülmeye veya çıngırakla ilgilenmeye başlamadı.
    normalde bebekler ne zaman gülmeye başlar? sanki benimki geç kalmış gibi geliyor.
    benneyaptımki

Son düzenleme: 16 Nisan 2010
  2. 15 Nisan 2010
  3. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım nisanda doğup nasıl 2.5 aylık oluyor onu anlamadım yanlış mı yazdın? merak etme gülme ses çıkarma bazı şeylere tepki vermesini düzeltilmiş ayına göre hesaplıyacaksın yani doğması gereken zamana göre.hepsi olur merak etme.

4. 16 Nisan 2010
  5. Asu

Asu Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    haklısın cnm yanlış yazmışım.kafa kalmadı bu gaz sancılarından..saat 4 oldu biz hala ayaktayız :KK43:

6. 18 Nisan 2010
  7. ay2010

ay2010 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar benim de oğlum 4 şubat ta doğdu(tam zamanlı doğum) ancak sese dönüp bakmıyor acaba çok iyi duymuyor mu? (ki duyduğuna ait bazı refleksleri var) İlgisini mi vermiyor? yardımcı olabilirseniz sevinirm.2,5 aylık bebeğim için bu normal mi?

8. 18 Nisan 2010
  9. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tasalanmayın,zamanı geldiğinde hepsini yaparlar.hem her çocuk aynı olucak diye bişey yok ya.canları ne zaman isterse o zaman yapar onlar,başka çocuklarla kıyaslamayın.benim oğlumda 8aylık doğdu.şimdi 7.5aylık.arkadaşlarımın çocukları dönerken benimki ancak yarım dönebiliyordu,şimdi tutabilene aşkolsun.

10. 18 Nisan 2010
  11. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar çok erken panik yapmayın 3. 4. aydan sonra tam olarak tepki vermeye başlıyorlar.ama işlerine gelmeyince vermiyorlar

12. 18 Nisan 2010
  13. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benımde oglum 4 subatta dogudu 515 gun erken dogdu zamanından ama guluyor hatta sesler cıkarıyor bazende uyurken seslı seslı guluyor ve sesıne uyanıyor benı gozlerıyle takıp edıyor bır sola gecıyorum bırde saga bakıyorum basını cevırıp benı ızlıyor konustugum zaman bazen susunca oğlum konusmaya baslıyor kucagıma alıp sarkı soylerken dudaklarımı öne dogru uzatıyorum oooo der gıbı sonra arkadan oda dudaklarını buzuyor uzatmaya calısıyor o halı cok sevımlı oluyor :) sızınkılerde yapar bol bol kucagınıza alıp konusun

14. 19 Nisan 2010
  15. bebekela

bebekela Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben ve çevredekiler büyük mücadelemle kızımın yüzüne doğduğu andan itibaren hep gülümseyerek baktılar. bu durum bebekler için çok önemliymiş. bebeğim 34 günlükken ilk bilinçli gülme tepkisini verdi ve şimdi 11. ayında çok güleç bir kız her gören ne kadar güleç diyor. siz yüzüne hep gülümseyerek bakın. cocukgelisimi.com diye bir site var oradan bebeğiniz aylık gelişim ve reflekslerini yapmanız gereknleri takip edebilirsiniz ben çok yararlandım

16. 25 Nisan 2010
  17. nehir333

nehir333 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım zamanında doğmuştu tam kırkını çıkardığımız gün güldü ...

18. 25 Nisan 2010
  19. ceylanmelek

ceylanmelek Yasamak cok guzel! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3,5 aya kadar kendi kendilerine gulerler ama sonra CEEEE DEYINCE BASARLAR KAHKAHAYI,,,Benimde oglum 4,5 aylik gulduruyoz ,buda bizim cok hosumuza gidiyo palyacosu maskarasi oluyoz onu guldurmek icinkafamçokkarıştıkaydirigubbakcemile2