Bebeğim ne zaman oturmalı?

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve 1bocuk1 tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

17 Mart 2009
    Konu Sahibi : 1bocuk1
  1. 1bocuk1

1bocuk1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    benim oğlum yeni 5aylık oldu,komşular babannesi vsvs hep oturtuveriyolar bebeğimi oturur o bişey olmaz diye koltuğun köşesine koyuveriyorlar,bende çok sakınıyorum canımda sıkılıyor bu davranışlarına,acaba gerçekten destekli oturabilirmi bu ayda,sanki sırtı,beni acıycakmış gibi geliyor bana.hatta kayınvalidem yürüteç almış otursun diye,yakında gelecekler bize oturt yürütece bişey olmaz diye baskı yapmasından korkuyorum bişeyde diyemiyorum hemen küsüyo..
    ne yapmalıyım onlarmı haklı yoksa,oturmalımı bebeğim.. fisfisfis

2. 17 Mart 2009
  3. zubeyda

zubeyda ANNEM IŞIĞIN SÖNMESİN.... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maraba arkadaş benim iki oğlum var ikisinide 5 aylıkken otutturdum hatta 4 aylıkken yastıkla destek vererek oturtuyodum bence etrafına yastık koyarak otursun düşerse kafası acımasın zamanıda gelmiş örümceğede koyabilirsin ben koymuştum 5-6 aylıkken.Yinede çok terddüt ediyosan diğer arkadaşlarıda bi dinle belki daha iyi deneyimli biri çıkar hoşçakal:a015:

4. 17 Mart 2009
  5. ERKAN

ERKAN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım oturtmayı dene ama günde 5 dak.fazla değil birde dik olmicak yastık koy yumuşak olsun..ama sakın sakın yürütek çok erken sen konu komşu kızıcakmış diye sıkılma alınan alınsın valla o yavrucak senin ve sen onun annesisin kararlar hep sende biter allah bağışlasın yavrunu canımm:ecrin_bebek::KK46:

6. 17 Mart 2009
  7. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde kızım 5 aylık cnm.arada bi koltuğun köşesinde yastık desteğiyle oturtuyorum.ama fazla değil.beli ağrımasın diye.sürekli yatıncada yavrumun sırtı ağrıyodur diye düşünüyorum.canı acıcak diye çok korkuyorum yavrumun

8. 19 Mart 2009
  9. arben

arben Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşım benimde bir oğlum var 3,5 yaşında bebeğinin şimdi oturmaya başlama zamanı bende o zamanlarda başlamıştım yanlarına destek koyarak ayrıca yürütecede koyuyordum ama bildiğim kadarıyla yürüteçte 20 dak fazla kalması iyi değilmiş bende çok sonra öğrendim yani yürütece oturtursan bile fazla bırakma canım

10. 23 Mart 2009
  11. lame

lame Guest

oturmasında sakınca yok çünkü bebeklerin kemikleri sertleşmediği için bir şey olmaz canım ama yürüteç için çok erken ve sağlıklı değil doktora git sonra kayın
    valdene doktor kızdı bana de sakıncalıymış de çık işin içinden

12. 6 Nisan 2009
  13. EU1

EU1 Guest

canım tam poposunun üstüne dimdik oturamaz ama arkasına yastıkla eğri şekilde oturabilir.omurilik kemiği kafasını sallamadan taşıyana kadar desteksiz oturtma.yürüteç ancak 7,7,5 aylıkken kullanmaya başlayabilir.:KK46:

14. 6 Nisan 2009
  15. karanfil06

karanfil06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar benimde kızım 5 aylık ve destekle oturabiliyor doktor bir sakıncası olmadığını söyledi ama yürüteç için biraz erken gibi sanki yinede doktorunla görüşmende fayda var.:CüvCüv:

16. 21 Aralık 2009
  17. Eslem0Taha

Eslem0Taha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım destekle uzun olmam kaydıyla oturur ama yürütece 7 aylıktan önce koyma sağlığı için bu önemli