Bebegim neden az hareket ediyorr:((

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ruyabu tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ruyabu
  1. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm herkese...
    22+4 haftalik hamileyim.. 20 haftalikken felan hissetmeye basladim pit pitlarini bebisimin :KK46: ilk zamanlar sanki daha cok hissediyordum göz seyirmesi gibi hareketlerini simdiyse sadece geceleri hissediyorum biraz.. sanki azaldi gibi yada bana oyle geliyor...endiseliyim eyvahedigeldismile cok dogrusu..benimle haftasi ayni olanlar cok yogun hissettiklerini söylüyorlar ve ben daha da cok tedirgin oluyorum.. normalmi sizce bu durum??? senağlama

2. 6 Ekim 2010
  3. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    her insan bir olmadıgı gibi her bebek de bir olmaz
    kafaya takılıp dert edilecek bi durum yok
    az maz, yeter ki kıpırdasın
    sağlıcakla dogurun inşallah

4. 6 Ekim 2010
  5. nesrin_23

nesrin_23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sıkıntı yapma bunu kendine aynı dert bendede vardı çok az hareket ederdi bende hep endişelenirdim ama sonra sonra alıştım artık büyüdükçe hareketleri fazlalaşır merak etme

6. 6 Ekim 2010
  7. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    yaklaşık 10 gün oldu bebeğimi hissetmeye başlayalı...pıt pıt gibi değil daha çok bi balon yer değiştirir gibi...ama korkma ben tam 3 gün hissetmedim ama ufaklık bu gün tekrar kımıldanmaya başladı...28 hafta olana kadar düzenli olmuyomuş bu hareketler...bir hafta hiç hissetmeyen arkadaşım vardı...yani meraklanma böyle şeyler olabiliyo...

8. 6 Ekim 2010
  9. rengarenkrengarenk

rengarenkrengarenk evli mutlu çocuklu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende hamileyken kızımın hareketlerini hissedemiyorum hiç hareket etmiyo diye kaç kez doktora gittiğimi hatırlamıyorum ama her seferinde hiç bir sorunla karşılaşmadan eve dönmüştüm.
    her bebek aynı olmuyo canını sıkma ..

10. 6 Ekim 2010
  11. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar icimi cok rahatlattiniz... tskler cevaplariniz icin..olumunekankayizsmile umarim dediginiz gibi ilerki haftalarda daha yogun hissederim bebisimi
    sevgiyle kalin a.s.

12. 7 Ekim 2010
  13. sudemm85

sudemm85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende erken hissetmiştim 17 haftalık gibi sonra arttı ve bi ara senin gibi azaldı şimdi maşallah çok iyi 26 haftalık oldu oğlum merak etme ayrıca gün be gün aynı olmuyor hareketliliği ben şunu fark ettim uyuma ve uyanma zamanları inanılmaz var bi de pekmez,bal yiyince daha çok hareket ediyor tabi abartmadan yemek gerek dene istersen

14. 7 Ekim 2010
  15. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım benım ben 2 aylık anneyım arkadaslarında dedığı gıbı bu haftalarda sabıt olmaz ve ustelık onlar sınırsız uyuyo suan onun herseyın tadını cıkar bak bıcırığım prensesım kucağımda emıyo ve saat gecenın 2 buçu hersey cok farklı hamıleykende doğuncada kıpırtılarını net hıssetmek ıstıyosan bilhassa bitter çikolata ye yoğun kakoğaya cok tepkı verır sağlıkla al kucağına inş...

16. 7 Ekim 2010
  17. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba ruyabu,

endi$eye felan kapilmana gerek yok. 20li haftalarda hissetmeye ba$lami$sin $imdi 3 hafta ilerlemi$sin yakla$ik olarak ve bu hareketlerin slkLlgl seni asla ve asla endi$elendirmesin çünki bu haftalarda bebegin hareketleri tutarsiz oluyor. (yani bu haftalarda ya$anilan normal bir$ey bu)
    Bebegimizin hareketi büyüdükce ve beyin dokusu degi$tikce daha anlamli olacaktir. Hatta ileriki dönemlerde bebegin seslere ve yedigimiz içtigimiz her$eye ve hatta kendi sesimize bile tepki verdigini göreceksin ve bu seni daha da mutlu edecek.

Korkulcak bir$ey yok için rahat olsun. :KK46:

18. 7 Ekim 2010
  19. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Seni cok iyi anliyorum ayni korku bendede vardi, burdakileri ebemizi ve doktorumuzu deli ettim. cünkü bende 20. haftamda resmen bi iki tekme hissediyodum günde ama snra bi anda gitti cok nadir genelde sabah ve aksam arada pit pitlar hissediyorum, bende ya bi sorun mu var, iyi gelismiyo mu bebegim dedim.. ama herkes gayet normal bu haftalarda dedi 28. haftada düzenlesir hareketleri dediler. Bende daha rahat olmayi deniyorum ama yinede haftaya olan kontrolümü iple cekiyorum...=)

Son düzenleme: 7 Ekim 2010