bebeğim neden kendini kusturuyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve melekru tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : melekru
  1. melekru

melekru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 10 aylık bir kızım var parmağını ağzına sokarak kendini kustuyor bunu neden yaptığını bilen varmı

2. 12 Ekim 2009
  3. Elis

Elis Guest

bebisin,kusturmak amacli yapmiyodur ki,guzelim,o ne bilsin kusturmayi,aliskanlik edinmis elini agzina almayi eee biraz ilerii gidince midesi bulaniyo ve kusuyo,benim kizimda butun elini koyardi agzina,gordunce cek elini agzindan,alisir oylelikle,,,
    saglikla buyusun yavrun iyisallah)):Saruboceq:

4. 12 Ekim 2009
  5. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Farkında olmadan yapıyordur, parmağının ağzında oyun olsun diye oynatırken farketmeden kendini kusturmuş oluyor, tabii ki bilinçsiz birşey ama alışkanlığa da dönüşebilir büyüdükçe belki..

Parmağını ağzına sokmasını engelleyin bence..

Doktora da sorun ama aynı şeyi söyler bana kalırsa..

6. 12 Ekim 2009
  7. kuzeyyy

kuzeyyy kaan'ım diğer yarımsın Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben bilinçli yaptığını düşünmüyorum zaten on aylık bebekten de böyle birşey beklenemezde :) sebebi de şu olabilir annesi dişleri kaşınıyorsa eğer parmaklarını ağzına alıyordur çok geriye iteklediğinde de doğal olarak kusma refleksi ortaya çıkıyordur

8. 12 Ekim 2009
  9. melekru

melekru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

elini ağzından çekince kızıyor iki elini birden sokuyor çok inatçı bir kızım var ilgsini başka birşeye çekip engellemeye çalıyom inşallah dediğiniz gibi bilinçsiz yapıyordur çünkü harketlerini gördükçe bilinçli gibi yapıyo geldi bana

10. 12 Ekim 2009
  11. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Öyle yaptığında üzerine düşme. Çok tantana yaparsanız iyi birşey yaptığını düşünecek.
    Çok akıllı oluyorlar:icecream:

12. 12 Ekim 2009
  13. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda yaprdı malesef bilinçli yapıyorlar okadar akıılılarkı kusunca senin verdiğin tepkiden kaynaklanıyor yada ağzına elini sokunca verdiğn tepkiden inadına görmezlikten gel ama elini meşkul edecek birşey ver elini ağzına sokmasına engel ol ama kusma kelimesini kullanma yada elini çek kusacaksın deme zorla elini ağzında çekme ilgisini dağıt allah kolaylık versin yaşayan bilir .

14. 7 Aralık 2011
  15. karayemis

karayemis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba aranıza yeni katıldım bebeğimin sorunları hiç bitmediğinden fikir almak istedim benim bebeğimde yemekleri görünce öğürüp kendini kusturuyor emmeye başlayınca, mama yerken,kötü koku hissettiğinde elini ağzına getirip ,karşısında öğürdüğünde vs hep kusuyor yıkamaktan bıktım mama yerken ilk başta öyle yapıyor ama ben yinede yediriyorum zorlada olsa hemen hemen doğduğundan beri böyle doktor sağlıklı diyor ama bilemiyorum yinede korkuyorum şu an bebeğim 11 aylık fikirlerinizi bekliyorum yardımcı olunuz

16. 9 Şubat 2012
  17. cikom

cikom Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.911
    Ödül Puanları:
    238
    benim 4.5 aylık oğlumda aynı emzik veriyorum atıp elini (parmağını değil aynlış anlaşılmasın:KK1:)elni azına sokuyo sonra ööö diyo başlıyo gülmeye tabi bizde gülüyoz bu haline.

özellikle dikkat ettm oyun için el çırptığımda, güldürmek için gıdıkladığımda yada şımardığında hemen eli ağzına gidiyo .

bizde babasıya karşısına geçip taklidini yapıyoz anlıyo sıpa başlıyo kıkırdamaya :)

korkulucak bişey deği oyun yapıyolar işte akılları sıra

18. 10 Şubat 2012
  19. alev16

alev16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    güncellllllllll