Bebeğim polikistik böbrek hastası

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve guLzari tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : guLzari
  1. guLzari

guLzari Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,

ben şu an 8 aylık hamileyim.bebeğimin 2 böbreği de polikistik-multikistik.
    biz de akraba evliliği ,ilaç kullanımı yok.bizim hormon testleri de temiz çıktı.tahlillerde bi problemim yok.

doktorlar bebeğin doğunca öleceğini söyledi.akciğerleri az gelişmiş,böbrekler çalışmıyor.sebebi de gendeki bir bozukluktandır dedi. ölünce otopsi yaptırıp sebebi araştırılsın dedi.henüz bir gen testi yaptırmadık.şu an amnion sıvısı çok az.min.

sorum şu:
    bebeğim (ilk gebelik) doğum yöntemi nasıl olmalı?normal-sezeryan-normal epudrl???
    bebeğim yaşamazsa da yine bi dahaki gebelikte aynı sorunlar oluşur mu?
    tüp bebek yöntemiyle seçilen iyi genlerle bu risk ortadan kalkar mı?

(not: konuyu başka yerde de açmıştım.buradakilerin de görüşlerini almak istedim)

2. 8 Ağustos 2010
  3. _KeLeBeK_

_KeLeBeK_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun.benim bir bilgim yok fakat bir iki doktorda kalmayın başka 3 4 doktorunda fikirlerini alın.hatta netten de bir çok doktora ulaşıp bilgi alabilirsin.
    Rabbim hakkında hayırlısını versin canım..

4. 23 Ağustos 2010
  5. askvesen

askvesen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım önce çok geçmiş olsun.bizim ailemizde genetik olarak var bu hastalık.babannemi bu hastalıktan kaybettik.babam ve erkek kardeşimde de aynı hastalık var.gerçekten çok zor bir hastalık sizinki daha ileri safhada herhalde.erkek kardeşimde çocukları yokken hastalığını öğrendiği için araştırdı.evet tüp bebek yöntemiyle risk ortadan kalkıyor.ama ondan farklı olarak gen ayıklama uygulanıyor ve bu yurt dışına gönderilerek yapılıyor.fiyatıda tabi daha maliyetli oluyor.25-30 bin civarında bir fiyat ve döllenme garantiside yok tabi .

6. 10 Nisan 2011
  7. hally

hally Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    642
    Ödül Puanları:
    113
    merhaba askvesen bu hastalık hakkında bende birşeyler sormak istiyorum ailenizde olduğunu genetik mi çıkardı ortaya bu hastalık olan kişilerin bütün çocuklarındada çıkıyormu abinizde de olduğunu söylediniz tüp bebek yaptırmaları gerektiğini hangi drdan öğrendiniz yardımcı olursan sevinirim bebeğim polikistik böbrek hastalığından kaybettim tek çözüm bu tüp bebek mi acaba??

8. 14 Nisan 2011
  9. iclal&yigit

iclal&yigit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle geçmiş olsun
    benim kızım da da bu hastalıkdan var doguşdan genelrden gelen ama biz 4. yaşında tesadufen fark ettik hatta boyutlarıda oldukca buyuk kisterin genetik bi hastalık oldugundan hemen anne babanın böbreklerine bakıldı ve bende çıkdı ama kızımın kistboyutları daha fazla uzun suredir tedavi göruyor 2.bebegimde olma ihtimalı %50 denildi ama çok şükür ondan bişey yok kızım içinde surekli kontrol altında ama neden size böyle bi cevap verdielr anlamış degilim daha anne karnındaki bebegin ölecegini söylemek mantıksız kızımda buhastalıkal dogdu ama çok şükür şuan 10 yaşında bencede bu konunun üzerine durun ve araştırın daha başka doktorlara hastanelere göturun

10. 14 Nisan 2011
  11. hally

hally Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    642
    Ödül Puanları:
    113

12. 14 Nisan 2011
  13. hally

hally Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    642
    Ödül Puanları:
    113

14. 16 Nisan 2011
  15. iclal&yigit

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

16. 16 Nisan 2011
  17. iclal&yigit

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    buarada konuyu açan kişiyi çok merak ediyorum acaba ne durumda bebegi dogdumu bişey varmı diye? ben özel yazmak istedim ama mesaj sayımın yeterli olmadıgından yazamıyorum bi ulaşan varsa haber versin

18. 16 Nisan 2011
  19. hally

hally Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    642
    Ödül Puanları:
    113
    buraya mesaj yazan kişi gülzari buraya yakın zamanda girmiş ama benimde mesaj sayım yeterli gelmedi arkadaş olarak ekledim ama bu konuları okumamış forumda yazdıklarına göre ikinci bebeğine hamileymiş. benimde bu konuyu araştırma sebebim iki bebeğimi kaybettim ve iki defa sezeryan oldum Rabbim nasip edermi bilmiyorum ama üçüncü ve son şansım bu hastalık bendemi eşimdemi onu bi şekilde öğrenip sağlıklı bir bebek dünyaya getirip dokunamadığım iki bebeğimin hasretini gidermek