bebeğim sabahlara kadar ağlıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve bluecrazy tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : bluecrazy
  1. bluecrazy

bluecrazy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim 2 aylık.10günlük ıkınma şikayeti başladı doktora gittigimizde gaz denildi ve zinco başladık.bi bebek günde 18 saat kadar uyuması gerekirken bizim cadı 29 günlükken sabah bi uyanıyordu 5 dakika şekerlemelerle gece yarısına kadar uyanık kalıyordu.36 günlükken aşı için hastaneye gittik o güne kadar sürekli emen bebeğim sadece akşamları memeyi reddetmeye memedeyken feryat figan her akşam aglamaya ve her bezini kirletirken günde bir kez yapmaya başladı ama o bir kez de suluydu. biz 40 çıkınca rahat ederiz derken 41.günü gece 12de solugu acilde aldık akşam 7de bi başladı aglamaya biz hastane yoluna düşene kadar agladı, hastaneye gittik bi de altını kirletti rahatladı uyudu, doktor idrar tahlili istedi ne olur olmaz diye ama bu kez cadının uyuyacagı tutunca sabah 4e kadar idrar bekledik. bu günden sonra büyük tuvaletini yaparken alttan gazını çıkarırken basıyordu çığlıgı. zinco nun yanında zeytinyağı içiriyordum ancak yapabiliyordu tuvaletini kabız olmadıgı halde, birde nurse harveys başladım gaz dediler hep diye kendimde rezene çayı aktardan aldıgım gazoson çayı içmeye başladım ama hala aynı. en son acaba dedim poposu dar da onun için mi çıkartamıyor diye düşündüm çocuk cerrahisine götürdüm poposunda fissür var denildi. ılık oturma banyosu anestol pomad bepanthane yapmaya başladık, yine de agrımız zorlamamız hala oldu, cadım tuvaletini yapmamak için bacaklarını dümdüz öne uzatıyor kendini kasıyor böyle yapılacagını nerden ögrendiyse. 4 gün önce poposuna agrı kesici sürmemize ragmen sabah4 de uyuduk sonraki iki gün iyi uyudu. dün tam iyi oluyo galiba artık tuvaletini aglamadan günde bir kez de olsa yapıyor derken sabah 5 di uyudugumuz tabi o saate kadar kucakta sürekli annennesi ve ben şebeklik yapıyoruz susturmak için sıcak suya oturttuk, anestol sürdük gece yarısı yine yok, en sonsanırım artık yorgunluktan uyudu. sabah uyandı yine aynıyız, bi bebek bu kadar aglar mı ki gün içinde güldügü toplam yarım saattir. bugün gündüzde aynı huysuzluk devam etti büyük tuvaletini yaptı ama bu kez de hafif yeşil gibi mukuslu bu kezde herhalde poposunu iyi yapacaz diye üşüttük çocugu diye korktum, bezinide aldıgımız gibi hastaneye gittik. bogazına kulagına bakıldı, cigerleri dinlendi bişey yok herşey normal gözüküyor, sadece bagırsaklarımız hareketliymiş gaz dedi doktor, anal fissürü var dedim baktı hayır yok dedi onlar makatın normal yapısı dedi, bende ne yapacagımı şaşırdım artık çocuk cerrahisinde 2 doktor gördü çatlak var dedi bu yok diyo bende bakıyorum bende çatlak gibi görüyorum. artık bende tükenmiş durumdayım,iyice duygusallaştım durup durup bebeğime bakıp ağlıyorum neden böyle d,ye üzüntüden uykusuzluktan sütümde azaldı, bi kısır döngüye girdik, zorunluluktan günde bir kez mama takviyeside yapıyoruz. Böyle durumla karşılaşan arkadaşlar var mı acaba, yardım bi fikir bekliyorum,

2. 24 Mayıs 2010
  3. bluecrazy

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    birde mama olarak sma gold kullanıyorum, ama mesela dün toplam 40 cc yedi bu agır geliyor olabilir mi?

4. 24 Mayıs 2010
  5. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    doktor kilo alımına ne dedi?bebeğin memeyi de reddediyomuş hem.40cc çok az 60cc yer bir seferde en az....gaz için rezene çayı rahatlatıcı oluyor.yine de doktoruna danış

6. 24 Mayıs 2010
  7. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bi de kaka sayısı azaldı diyosun.doymazsa az kaka yapar.muhakkak doktor tartısına bakmıştır.ne dedi?

8. 25 Mayıs 2010
  9. bluecrazy

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kilo alımımız iyi ama düşük doğum agırlıklı dogmuştu ilk bir ay beni sorunsuz emerken kilo alımımız çok iyiydi ama bu sorun başladıgından beri biraz azaldı ilk bir ay nerdeyse günde 50 gram aldı. emecek iştahlı iştahlı memeye geliyo emmeye başlıyor sancısı tuttumu başlıyor aglamaya sonra memeyi ememiyorum diye de sinirleniyor iyice aglıyor. önceleri mamadan 80 yada 60cc aldıgı filan oluyordu dün memeyi reddettikten sonra 40 verdik yani biraz beni emmişti. yine gece 2 şimdi hala ayaktayız. birde benim memede de sorun yaşıyoruz bazen fazla geliyor rahatsız oluyor istemiyor bazende agzıma aldım mı akmaya başlasın istiyor emeyimde gelsin demiyor benim cadı.

10. 25 Mayıs 2010
  11. bluecrazy

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi zinco verdim, nurse harveys verdim 10 kaşık filanda rezene ve papatya çayı içirdim bakalım ne olacak. kaçta uyuyacak

12. 25 Mayıs 2010
  13. sedack

sedack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim bebeğide 3,4 ay uyumadı gaz sorunu vardı.ağladığı zaman saç kurutma makınasını açıyorduk.şu an 8.5 aylık.makatına zeytinyagı koy yumuşatır kıyamam yaa..yeşil sümüksü dışkı oluyo merak etme sen üşüttüğün içindir..

14. 25 Mayıs 2010
  15. bluecrazy

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben ya da belki bebek üşüttügü içindir oturma banyosu yaptıracazdiye bebek çıplak ben su hazırlama işleri filan derken çorapsız yerlere bastım, sırtımdan terler boşaldı, hep bir telaş içindeydik.

16. 25 Mayıs 2010
  17. bluecrazy

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    cadım sabah 5 de uyudu saat 10 uyandı acıkınca emdi, altı değişti. Şimdide tekrar uyuyacam diye savaş veriyor benimle :)

18. 25 Mayıs 2010
  19. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizdede aynı sorun vardı delircektim az daha similac mama kullanıyorduk kullanmadığımız gaz ilacı kalmadı yapmadığımız yöntem kalmadı ve en sonunda mamasını değiştirdim gazlı bebekler için milupa comforil kullanmaya başladım allaha şükür rahAtladık bana mucize gibi geldi çocuk nasıl kaka yapmaya gaz çıkarmaya balşladı mama gaz yapıyodur ve gazdan çocuk kakasını yapamıyordur. şimdi normal aptamil1 kullanıyorum b irde yavşan otu diye bir otvar şimdi onu veriyorum oda çok iyi geldi çerkezler kullanıyormuş onu verince gazınıda çıkarıyor kaka da yapıyor allah sabır verinvalla çok zor