bebeğim sesin geldiği yöne dönüp bakmıyor!!

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve duygusuz.ifade tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : duygusuz.ifade
  1. duygusuz.ifade

duygusuz.ifade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bebeğim çıkardığım sesler karşısında hiç istifini bozmuyor.
    duymuyomu acaba dedim uyurken ufak bi ses çıkardım ve sıçradı duydu yani.
    ama sesin geldiği yöne bakmıyor. tam olarak 3 ayı bitirdik sizce normal mi çok endişeleniyorum.??

2. 6 Ocak 2010
  3. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim 3 ayı bitirdiyse seslere karşı duyarlı olması lazım..ama uyudugunda uyandı sıçradi demişsin.eger uyanık oldugunda sana tepki vermiyorsa onu biraz daha uyar bu konuda..eger baktınki hala bi tepki yok mutlaka dr götürülmesinden yanayım canm

4. 7 Ocak 2010
  5. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Demekki işitmesinde bir problem yok ondan korkuyorsan işitme testi yaptır farklı birşeyden korkuyorsan aklıma bir tek otizm gelebiliyor ama otizmdede bebekler kesinlikle anneyle yada birileriyle göz teması kurmazlarmış bakışlarını kaçırtırlarmış.Annelik böyle birşey işde hep bebeğini inceliyorsun birşeymi var acaba diye kuruntular yapıyorsun belkide bebeğin o an farklı birşeye odaklandığı için çıkarttığın ses ilgisini çekmiyordur bence daha çok küçük böyle bir kuşku için ama tabi hepimiz acaba şöyle yapdı böyle yapdı birşeymi var diye düşünmüşüzdür zaman zaman yinede kafanda bir kuşku varsa doktorunuza sor

6. 7 Ocak 2010
  7. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Güzel net ses çıkaran bi çıngırakla dene bence. TV yi, ilgisini dağıtacak bişeyler çalışıyorsa vde onları kapatarak çıngırakla dene. eğer tepi verirse sonra kendi sesinle dene. Bence bişiyi yoktur.

8. 7 Ocak 2010
  9. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bebeğin henüz çok küçük, sanmıyorum kötü birşey olacağını. Ama herhangi bir iletişim bozukluğu problemini erken teşhis ettirirsen çok büyük fayda görürsün. O yüzden zaman geçmeden bir doktora görün bence.

10. 8 Ocak 2010
  11. duygusuz.ifade

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dün doktora gittik. 3 aydır dewamlı bi doktor bulamadım maalesef.. sürekli deneme yanılma yöntemindeyim. sordum seslere karşı hareket edio gülüo falan ama dönüp de bakmıo ses nerden gelio die. doktor da bana duwardaki çizelgeyi gösterdi 3 aylık bebek neler yapabiliomuş bak die. baktım sese bakar die bi şık yoktu. orada yazanların hepsini yapabiliyor. sadece bu şekilde cewap werebildi doktorumuz :-) 4. ayda sese bakacağı yazıyordu çizelgede. 1 ay daha bekleyeceğim. inş söylediğiniz gibi bi sorun yoktur.

12. 8 Ocak 2010
  13. dilasa..

dilasa.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence de daha erken..hem her bebeğin algılamaları farklı..inş. bir sorun yoktur...

14. 8 Ocak 2010
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Merak ettim,kulaklarıyla ilgili işitme testi yaptırmadınız mı?
    Yaptırmanızı şiddetle öneriyorum..
    Bu arada size tepki vermesi için oldukça küçük,daha çok erken annesi:teselli:

16. 11 Ocak 2010
  17. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım hangi hastaneye ve doktora gittin bende ankaradayım.memmnun kaldın mı

18. 11 Ocak 2010
  19. duygusuz.ifade

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla canım doktor 70li yaşların üstündeydi. bunama safhasında artık :) hiç ama hiç memnun kalmadım. bi türlü ii bi doktor bulamadım ona yanarım. keçiörende oturuyorumben. keçiören hastanesine götürdüm ilk ay dogumu orda yaptıgım için ama pek hoşlanmadım çocuk doktorlarından. bu gittiğim de hiç ii deildi. gelecek ay napıcaz bilmiyorum. sen iyi bi doktor bulursan yaz buraya mutlaka :)