bebeğim sık sık kafasını çarpıyor. :(

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve esther tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

15 Kasım 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar dün akşam oğlum yere çok sert düştü. kafasını öyle bir çarptı ki kemiği çatladı sandım. mafoldumben baya ağladı yavrum. çarptığı yer çok hafif şişti. buz filan koyduk. oğlum hergün çarpıyor kafasını. ayağa kalkıp geziyor. dengesini kaybedince de düşüyor. sizde de oluyor mu böyle şeyler? beyin hücrelerine bişey olur mu çarpınca? ne gibi önlemler almalıyız? fikirlerinize ihtiyacım var.

2. 15 Kasım 2009
  3. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun geçenlerde de benim oğluşum düştü kanepeye tutunup kalkıyo sonrada yürüyebiliyomuş gibi ellerini bırakıyo pat yere kafasını yere çarptı ALLAH tan halı vardı ama yine çok acımış olmalıki çok ağladı miniğim şükür şişme kızarma olmadı ama uyutmadım hemen bi kaç saat geçmesini bekledim tek önlem iyice yürüyene kadar çok dikkatli olmamız olsa gerek

4. 15 Kasım 2009
  5. umutprens

umutprens Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizdede aynı konu kendini sanki yürüyomuş gibi hissediyo heralde ellerini bırakıyo bana gelmeye calışıncada pat die düşüyo ben genelde yanında olmaya calışıyorum ama nereye kadar bilemiyorum

6. 15 Kasım 2009
  7. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    aa benim kız popoyu daha kaldıramıyo bile kiloluda değil ama....
    valla en zor zamanlar yaa biz daha başlamadık ama her an tetikteyim..

8. 15 Kasım 2009
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bu dönem hassas arkadaşlar,benim kız da 8,5-9 aylıkken sıralamaya başladı,10 aylık olana kadar ara ara düşüyordu.şimdi tutunarak çömeliyor.düşmemeyi öğreniyorlar bi şekilde.

10. 15 Kasım 2009
  11. NurDer

NurDer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    Bizde de aynı sorun var. Ben yanında olmadığım da (mutfakta vs olduğumda ) yürüteçe koyuyorum diğer zamanlarda bir yastık var yanımızda, tutunarak kalktığında hemen arkasına o yastığı koyuyorum düşsede kafasını yere çarpmamış oluyor. Kısacası her an tetikteyim bende...

12. 15 Kasım 2009
  13. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    benım kızımda yavaş tavaş çömelerek oturmayı ögrendı..öncelerı cok düşüyordu..şımdı babası ıle aramızda 2 metre mesafeyı yürüyebılıyor bazen düşüyor ama zannedersem canı cok yanmıyor cunku gülüyor düşünce.
    onun mınnacık halde yürümeye calıstıgını göremk müthiş bir duygu..ee düşe kalka büyüyecekelr..bence o kadarcık düşmelerden bir şey olmaz..kafalarına cok fazla darbe almasınlar yeter.kafaya alınan her darbe beyin hücrelerini tahrip ediyor..

14. 15 Kasım 2009
  15. deryadeniz8380

deryadeniz8380 Oğlum EGE abi oluyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun öncelikle sadece çok dikkatli olmak lazım ege bazen yavaşca oturuyor poposu çok kıymetli diyoruzsırnaşık şey birkaç düşüşünde korktuk doktora sorduk bıngıldak açıklığı beyin içi basıncı engelliyor o yüzden bebekler tam yürüyene kadar bıngıldak kapanmaz demişti korkma ama dikkatli olmak lazım bu aralar zor işimiz

16. 15 Kasım 2009
  17. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda çok düşüyordu bi morluğu geçmeden yenisi oluyordu.hele bacaklarııı ::KK43:(( işkence gören bebekler gibiydi resmen.ama şimdi baya azaldı düşmelerimiz.düşe kalka öğrenir derler yaa aynen öle oldu.şimdi çok temkinli davranıyor,tutunarak oturuyor,düşerken bile bazen dikkatli düşüş yaratıyor.kızlar ne kadar gözümüzden ayırmasakta anlık bişey göz açıp kapayıncaya kadar herşey olabiliyor.öncelikle bebeklerimiz allaha emanet sonrada bizim çok çok dikkatli olmamız lazım.kolay gelsin kızlar hepimize...

18. 16 Kasım 2009
  19. ozlemm78

ozlemm78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bzımkı de oyleydı ıkı hafta once. bu zamana kadar dusmeyen bebek ıkı gun ustuste cok fena dusmustu.bızım yatakta uyutmustum etrafı yastık doluydu uyanınca hep aglardı gıderdım heemen. uyanmıs asmıs engellerı bı gıttım yerde. ılk düşüş tabı cok korktum bıde gormedım neresı vurdu. neyse komodıne vurmamıs cizerdı yoksa kosesı. sonrakı gunde daha yenı tutunup durmaya baslamıstı. koltugun kenarında tutunurken dengesını yıtırdı kafa yere parkeye cat dıye vurdu. o benım hatamdı daha yenı tutunan bebegı bıraktım anlık ama oldu işte. cok korktum. bıraz şişti.
    hep oluyomus bu dusmeler. düşme mesafesı 50 cm altındaysa cok sorun teskıl etmıyomus. ama tabı su an hep dibindeyım. o ayakta ben arkasında. hıcbı iş yapamıyorum o yuzden. cunku odadan cıktıgım an bı donuyorum ayakta. nerden tutunsa kalkıyo. tam yuruyene kadar boyleyız anlasılan...