bebeğim sinüzit olmuş

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve mertoglu tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : mertoglu
  1. mertoglu

mertoglu Guest

merhaba arkadaşlar 7 ay 1 haftalık bebeğim var bundan 5 gün önce burun tıkanıklığı şikayeti için doktora gittik basit bir soğuk algınlığı dedi vesoğuk algılığı şurubu ile burun damlası verip gönderdi.burun tıkanıklığına öksürükte eklenince tekrara bugün tekrar gittik ciğer filmi çekildi çok şükür birşey çıkmadı sinüzit olmuş dedi ve antibiyotik verip gönderdi bu konuda bilgisi olan varmı lütfen yazsın çok endişeliyim şimdiden teşekkür ederim

2. 25 Mart 2010
  3. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Canım sinüzit teşhisini neye dayanarak koydu peki? Benim de bebeğimin burnu tıkanıyordu öksürük başladı. Ama kesinlikle antibiyotik kullanmadık.
    Okyanus suyu ve otri bebe aspiratörle temizledik. Öksürüğü önce kuruydu sonra balgamlı oldu ben de korkup tekrar götürdüm steteskopla dinleyip ciğerlerinde bişey yok dedi. Gereksiz yere film de çekmedi. Sonra ıhlamurla falan kendi kendine geçti. Bence antibiyotik kullanmadan önce bir doktora daha göster.
    Bazı doktorlar antibiyotik vermeyi çok seviyor. Bu da bebeklerin bağışıklık sistemini kötü etkiliyor.

4. 25 Mart 2010
  5. mertoglu

mertoglu Guest

benimde bebeğiminde hastalığı aynen sizin anlattığınız şekilde gelişti maalisef benim kaldığım yerde sadece bir çocuk doktoru var başka yere gitmem de çok zor çünkü eşim yanımda yokyani başka yere gitmem çok zor bende okyanus suyu ve aspiratör ile temizlik yapıyorum ama şimdi kafam daha da karıştı