bebeğim sütü boğazına kaçırıyor.

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve alek tarafından 27 Nisan 2009 başlatılmıştır.

27 Nisan 2009
    Konu Sahibi : alek
  1. alek

alek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar oğlum 45 günlük, emerken sürekli boğazına süt kaçıyor,doktora götürdüm, birşey yok dedi. Çok telaşlanıyorum,emziremiyorum lütfen cevap verin, sizin de oluyor mu? Süt kaçınca ne yapmalıyım?

2. 27 Nisan 2009
  3. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım seni okadar iyi anliyorumki.benim kızıım şimdi 4.5 aylik bizimde hep öyle sorunlarımız olurdu.çoooookk panik yapardik.resmeen tıkanirdi kizim.ama öne eğ ve hafifce sırtına vur ve kaşinin ortasini kaldir.bizde doktora sormustuk ilk 6 ay yutma refleksleri yavas ve bilmedikleri için ondan dolayi olurmus.sen telas yapma cok normal bi durum canim

4. 27 Nisan 2009
  5. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ayyyyyyyyy aynı beni anlatın sanki valla emzirmeye korkardım ama hiç korkma çok sıradan herkezin başına gelen bişi sebebi ise sütünün çok akması ve bebeğinin çok küçük olduğu için sütü yutmakta zorlanıyo oyüzden canım boğulduğu zaman hemen başını aşaya doğru tut hafif sırtına vur bişi olmaz biraz büyüsün yutması güçlendikçe geçer birde bu şekilde yabancıların yanın emzirme benden söylemesi nazara gelirsin niye dersen bebeğin emerken boğuluyoya bu durumu görenler ay bak sütü ne çok geliyo derler ona göre valla bebeğini yanlızken emzir.

6. 27 Nisan 2009
  7. alek

alek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim arkadaşlar şimdi biraz rahatladım,inşallah benim bebişimde normal emmeye başlar.

8. 27 Nisan 2009
  9. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148

a.s bende böyle yapardım

10. 27 Nisan 2009
  11. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım sütün cok oldugunda yasanır genelde bu durum...benim kızımda 3 aylık halen yasıyorum...bence kafayı asağı tutma...yatarken hemen ayagı kalkmıs vaziyete getir ve iki kasının arasını yukarı cek....herkeste oluyor...ama dikkat et....bu durumda bogulan bebeklerde oluyor allah korusun...geceleri emzirirken sakın uyuma...sevgilerimle...

12. 28 Nisan 2009
  13. alek

alek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşlar bi sorum daha olacak.acaba sizin bebekleriniz ne kadar sıklıkla boğazlarına kaçırıyorlardı ve kaçırınca ne oluyordu yani nasıl anlıyordunuz? Doktor bunu sordu da...

14. 28 Nisan 2009
  15. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benim yeğeniminde boğazına kaçıyodu süt emerken. sonuç; bigün öyle ağladıki korktuk çatlıycak diye hemen acile götürdük. doktor yengeme sordu nasıl emzirdiğini falan. yatay emzirme hafif başı havada olsun dedi. çünkü yatay emzirirken boğazına kaçarmış buda kulak iltihabına yol açarmış. paylaşmak istedim inşallah siz yaşamazsınız biz atlattık şimdi iyileşti bebeğimiz.

16. 4 Kasım 2009
  17. Laelia

Laelia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Bebegimiz 6 günlük, az önce ayni olay basima geldi :KK43: ölüyordum... napcagimi bilemedim, Allah'tan annem yanimdaydi, üfledi parmak falan atti da kendine geldi :KK43: cok kötü bi durum, hala soktayim, tirtir titredim korkudan :KK43:

18. 4 Kasım 2009
  19. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben emzirme seminerine katılmıştım. doktor bebeklerde bu sorun çok olurmuş bebek emerken yutmayı bazen unuturmuş birden yutmaya kalkınca da bu sorun ortaya çıkarmış