bebeğim suya karşı direniyor..

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esraaydin tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

10 Mart 2010
    Konu Sahibi : esraaydin
  1. esraaydin

esraaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen öyle arkadaşlar bebeğime su içiremiyorum her yolu denedim içmiyor kaşıkla verincede geri çıkarıyor ve ısrar edince ağlayacak gibi oluyor bırakıyorum neden böyle yapıyor 6 aylk şuan, 4. ayından beri uğraşyorum ihtiyaç duymuyormu acaba diyorum ama dudakları kuruyor doktorda en az 2 su bardağı içmesi gerek dedi anne sütü yok mama ve ek besin..hiç bebeği benim bebeğim gibi suyu reddeden oldumu? alışırmı sonra hastalanacak diye korkuyorum su böbrekleri için hatta bütün oganları için önemli sonuçta öyle değilmi?? suyu reddedende hiç duymamıştım ilk kendi bebeğimde görüyorum :KK43:(

2. 10 Mart 2010
  3. tigerboxer

tigerboxer 14 AĞUSTOS 2009 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum DUHA ERıM de 14 ağustos 2009 doğumlu o da hiç içmiyor biberon kaşık hep denedim reddediyor olduğu gibi çıkarıyor her yolu denedim istemiyosa çıkarsın üstü bası ıslansın bıraktım belki azda olsa içiyordur diye-oyun yaparak denedim yine çıkardı napsakki 4 gün sonra dr kontrolümüz var bakalım dr ne dicek..

4. 10 Mart 2010
  5. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    2 su bardağı mı???
    ben 20 ml içirebilsem kendimi şanslı sayıyorum. hiç sevmiyor suyu. bizde de anne sütü yok. çirmenin bir yolunu ben de bulamadım damlalıkla veriyorum o zaman içiyor ama 10 ml falan içiyor. biberonla verdim bugün 20 ml içti. tabi ki su çok önemli ne yapsak ki ???

6. 11 Mart 2010
  7. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim oglum hicbirsekilde su icmiyor 14 aylik oldu agzina su koydugunu hatirlamam ama bunun yerine hergun su biberonuna cayini meyve suyunu koyarim gun boyu aklina geldigince alir icer sizde su yerine icecek sivi ne olursa olsun verin derim mesela meyve suyunu 30-40 ml koyun biborana gerisinide su ekleyip icirtin yada cayinida öyle yaüabilirsiniz

8. 11 Mart 2010
  9. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    2 su bardağı mı abartmış doktorunuz bence. ben çocuk gastrolojisine götürmüştüm su içmesi gerekmiyor mamadan meyve suyundan herseyden sıvı ihtiyacını zaten karşılıyor, kendisi içmek istediği zaman içecektir dedi ve gerçekten oğlum 20 gündür su içmeye başladı.. meyve suyunu ben suyla karıştırırdım o şekilde verebilirsin içinde rahat eder.

10. 12 Mart 2010
  11. yigit

yigit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    suyun tadıı tek başına sevmiyor olabilir 2-3 tane kayısı ile kaynattığı suyu vermeyi dene tatlı şeyleri daha kolay alıyolar

12. 12 Mart 2010
  13. tigerboxer

tigerboxer 14 AĞUSTOS 2009 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kendim için ıhlamur elma armut mandalina portakal nane karısımıkaynatmıştım DUHA ERıM e de ben içerken çay kaşığı ile verdim sevdi sonra biraz suyla karıstırdım çook azda olsa birkaç çay kasığı kadar içmeye başladı çok şükür

14. 12 Mart 2010
  15. salihas

salihas herşeyim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda 6 eylül doğumlu .hiç suyu sevmiyor.1-2 kaşık veriyorum sonrasını tükürüyor.bende dra sormayı düşünüyordum.emziriyorum +mamada veriyorum bunlardan su ihtiyacını azda olsa karşılıyordur anma ek gıdaya başladık ve çok kabız oluyor.sanırım su içmemesininde payı var kabızlıkta.

16. 12 Mart 2010
  17. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    kabızlık için hipp in kuru erikli kavanoz mamasını tavsiye ederim.

18. 12 Mart 2010
  19. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benimki de hiç hazetmiyor sudan...çok üzülüyorum...