bebeğim ultrasonda 9 gün küçük

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sidelya81 tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sidelya81
  1. sidelya81

sidelya81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar yardımlarınıza cok ihtiyacım var. su an 23+2 günlük hamileyim. bugün doktor kontrolümde bebeğim 22 haftalık çıktı. yani 9 gün geriden geliyor. kiloso 500 gr. bundan 3 hafta önceki kontrolde de 6 gün geri cıkmıştı. yani 3 günlük bir gerileme daha söz konusu. canım cok sıkkın. doktorum sorun yok diyor ancak giderek bu fark acılır diye cok korkuyorum. aranızda böyle bir durum yasayan var mı. yardımlarınıza cok ihtiyacım var. şimdiden tesekkur ederim

2. 19 Temmuz 2010
  3. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim son haftalara dogru 1,5 haftalık bi gerileme olmustu.
    ama bu ölçümlerin bi standartı yok bende cok korkmustum doktor bebeğin gelişimi birden yavaslamıs demişti vede sata göre önden g,derken.ama bazı ölçümler için degerler oluyo fl si bc si vs vs gibi aralıklardaysa cokta sıkıntı değil.
    mesela benım kızım suanda 7 kilo ama aynı ayında 10 kılo bile olan var doktor onada iyi diyo benm kızımada iyi dio bebeğin yapısıyla alakalıdır korkma bu fark acılırsa zaten oda belli olur 3-4 hafta gibi aralarda sıkıntı olabiliyo böyle 1 haftalarda 1,5 haftalar bebeğin gelişiminden mınyonsa vs gibi
    inş sağlıkla eline alırsın insna hamileyken ottan çöpten işkilleniyo:)

4. 19 Temmuz 2010
  5. sidelya81

sidelya81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm tesekkur ederim cevabın için ama elimde deilki korkuyorum işte. bi risk var sonuçta. bir de hamileliğimin başından beri kan sulandırıcı iğne kullanıyorum. kan pıhtılaşması var malesef. Allahımdan hayırlısı. umarım sorun olmaz

6. 19 Temmuz 2010
  7. banni

banni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de aynı durum var aslında üstelik 2 hafta geriden geliyor..şu anda 39 haftalık hamile olmam gerekirken 37.haftadayım çok korkmuştum ama önemli bişey değilmiş kafaya takılcak bi durum söz konusu değil yani

8. 19 Temmuz 2010
  9. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya seni çok iyi anlıyorum.Bana doktor gelişimi durmus diyince odadan nasıl ağlayarak cıktıgımı hatırladım o kadar korktum ki sanki çok kötü bişey olmus gibi hemen peşpeşe 2 hastaneye daha gitmiştim ve 2 side normal demişti.birde bu 6 günlük gerilik basındna berimi vardı.bide bi sıkıntı olsa doktor belirtirdi yada ayrıntılı bi ultrasona felan sokardı ultrasondanda farkediyo bazen

10. 19 Temmuz 2010
  11. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    vede korkulan şey gelişim geriliğinde suna dikkat ediliyo mesela 3 haftalık süreçte önceden 6 gün geriymiş sonra 3 hafta gemiş 3 gün daha gerilemiş 3haftada 3 günlük süreç çok çok abartı bi fark değil benım ultrason sonuclarumu görsen anlardın.önemli olan aradan geçen 3 haftada absurt bi gerilik olması sıkıntı.

Allahım inş sağ salim elinize almayı nasip eder.çok yazdım:)) ama bende aynı korkuları yasadım :)

12. 20 Temmuz 2010
  13. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Hıc sıkıntı yapma cnm... senın rahat olmanda önemlı bu konuda... sen ıyı olursan bebegınde ıyı olur canım... Allahım sglıcakla kucagına alamayı nasıp etsın cnmm

14. 20 Temmuz 2010
  15. Selayhus

Selayhus Dışı buz içi balım Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    153
    her ne kadar kafana takma denilsede insan en ufak bir seyi kafasina takiyor.. ben kendi yasadigim ufak birseyi anlatayim belki icini birazcik olsada rahatlatir..
    hamileyken karin agrilarimdan dolayi hastaneye gitmistim orda ultrason görüntülerinde doktor bana cocugunuzun boyu kilosu ortalamanin en altinda dedi yani tam sinirda .. bu beni cok tedirgin etmisti su anda kac haftalik hamileydim hatirlayamadim ama baya korkmustum, etraftakilerde kendin zayifsin belki cocukta sana cekmistir falan dediler... ve ben hamileligimin sonlarina geldigimde deniz topu yutmus gibi bir karina sahiptim. bebegimin herseyi normal dogdu boyu kilosu hatta tam bir tosun dogurdum diyebilirim :KK1: o kadar yani.. o yüzden bunu gercekten takma kafana .. hamilelik cok güzel bir duygu tadini cikarmaya bak ve biran önce allah kucagina almayi nasip etsin .. kolay hemencecik bir dogum diliyorum fazla cekmeden insallah

16. 20 Temmuz 2010
  17. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba arkadasım bende de aynı durum olmustu.Saglık ocagına gıttıgımde 14+6 olması gerekırken doktor 14+2 dedı.Haftasonu ozel doktoruma gıttıgımde uzerınden ıkı gun gecmıstı 15+2 dedı.Moralım cok bozulmustu.Sanırım cok buyutulecek bır durum degıl kı,belırlı onlemler alınmamız ıstenmıyor.

18. 20 Temmuz 2010
  19. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    1-2 hf lık farklar normal kabul edılıyor endıselenme...