Bebeğim ultrasonda sat göre iki hafta büyük çıkıyor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aynurenes tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

30 Aralık 2009
    Konu Sahibi : aynurenes
  1. aynurenes

aynurenes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar böyle durum yaşayan varmı yani şimdi 32. haftadayım fakat ultrasonda 34 çıkıyor doğumum ve bebeğin gelişimi hangisine göre olur dr.erken doğum olabilir dedi celeston iğnede vurundum şimdi doğsa acaba yoğun bakım ünitesine girme olasılığı nedir.

2. 30 Aralık 2009
  3. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım yoğun bakım ünitesine girme şansını bilmiyorum ama bence sen "şimdi doğsa.." gibi varsayımları düşünerek doğum hormonlarını harekete geçirme.. şöyle kendini bi rahatlat.. büyük görünmesinin sebebi iyi beslenmiş iri bi bebek olduğunuda düşündürebilir.. olumsuzlukları bi kenara bırak.. ultrasonda 2 hafta büyük göründüğünde, adet tarihinde hamile kalmış olman gerekiyor.. böyle bişey söz konusu olmayacağına göre minik bi tosun doğuracaksın gibi geliyor bana..hayırlısı olsun canım.. bizi haberdar etmeyi unutma.. yerimseniben

4. 30 Aralık 2009
  5. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    canım benim oğlum içinde doktorum başından beri 2 hafta önde gidiyor demişti ve tam 2 hafta önce doğdu.tabi sende de böyle olacak diye birşey yok ama tedbiri elden bırakma.hayırlı doğumlar

6. 30 Aralık 2009
  7. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim hiç kendine panik yapma benim bebeğimde 2 hafta geriden geliodu ne oldu biliomusun 4050 gr 54 cm doğdu
    doktor 2 hafta geri 2 hafta ileri normal endişelencek biş yok demişti kendine dikkat et. herşeyin hayırlısı
    doktorum bana 2 hafta geri dediğinde o kadar çok kafa yormuştum ki anlatamam nasıl olacak ne olacak nasıl doğacak bi sürü soru çok şükür çok sağlıklı

8. 30 Aralık 2009
  9. sevgi76

sevgi76 <a href="http://pregnancy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde 17+2 haftalıkken 18+3 demişti dr.um. dr.a sorduğumda bebeeğin iyi olduğunu gösterir.demişti.internette araştırdım ben bu konuyu ilk 3 aylık dönemde ultrasonda crl değeri +-3 gün fark ,
    ikinci 3 aylık dönemde -+7,-+10 gün fark, üçüncü 3 aylık dönemde +-20 gün fark verebildiğini okudum içim rahatlamıştı. paylaşmak istedim.sağlıcakla kal.

10. 30 Aralık 2009
  11. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bu çok normal birşey ki endişelenme.benim de öyle görünüyor başından beri ama her zaman doktorların dediği gibi de doğmuyor bebekler.ben de ultrasonu baz alıyorum resmi işlemlerde.

12. 31 Aralık 2009
  13. sumay

sumay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    canim benim de hamileligimin basindan beri bebek hep 2 hafta büyük görünüyor.normal dogum tarihi 12 subat iken en son ultrasonda 28 ocak görünüyordu.bu bebegin bas cevresi ve karin genisligiyle ilgili birsey.ultrason cihazi bu ölcümlere göre bir atrih belirliyor. ama bu bebegin ayni hizda gelisimine devam edecek anlamina da gelmiyormus.endiselenmeye gerek yok,erken dogum riskini düsünüp telaslanma bence... benim tanidigim pek cok anne adayi da bizim gibiydi ama sonra söylenen tarihe yakin cok da iri olmayan normal bebekleri oldu...
    sana ve bebegine bol saglik! :nazar:

14. 31 Aralık 2009
  15. aynurenes

aynurenes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadşlar yorumlarınız için teşekkür ederim bugün tekrar dra gittim gelişimi bir hafta önde 32 haftalık hamileyim 33 hafta çıktı kilosu 2080 gr olmuş doktor çok iyi dedi ama artık beklemeye sabrım kalmadı şu günler çabuk geçsede biran önce kucağımıza alsak.

16. 9 Şubat 2010
  17. aisee

aisee aileBiz Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bizim kızda gebeliğin başından beri 1 hafta kadar önde çıkıyor.
    doktor yumurtlama erken olmuş olabilir dedi, benim SORUM; doğumda bir hafta önce mi olurrrr, öyle olacakmış gibi hazırladım kendimi ? böyle bi durum yaşayanlar var mı, ultrasona göre olan tarihte mi sat a göre olan tarihte mi daha çok doğumlar meydana geliyorrrrr??? :uhm:

18. 9 Şubat 2010
  19. besteozel5

besteozel5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim de 1 hafta önden gidiyor ama erken doğmaazmış doktor öyle dedii