bebeğim uyumuyo..

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve minik kelebek tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

18 Aralık 2009
    Konu Sahibi : minik kelebek
  1. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    slm arkadaşlar,29 haftalık doğan 3 aylık bi oğlum var.şükür şuan iyi.ama 1 haftadır geceleri hiç uyumuyo.gece 11 den sabah 4 e kadar uyanık kalıyo.bazen ağlıyo bazen oynuyo kendi kendine.ama kucak istiyo genelde.bu kadar küçük bi bebek ki prematüre bu durum anormal değilmi sizce.gündüzde baygın gibi uyuyo acıksa bile ağlamyo,en kaldırıp içiriyorum sütünü.iştahsızda,bazen 30cc bazen 70 cc içiyo.sizin bebekleriniz bu aydayken kaç cc içiyodu ya da içiyo.
    bide bu kadar küçük bi bebek kucağa alışır mı kızlar?
    yardım edin arkadaşlar,doktoruna mı götürsem ki geçen hafta ordaydık doktor korkma gelişimi normal dedi ama yinede tedirginim..

2. 18 Aralık 2009
  3. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım gündüzleri daha az uyutmaya çalış..
    gündüz çok uyuyorsa
    uykusunu aldığından gece uyumuyordur..
    gündüz aydınlık ve gürültü olsun yattığı yerde..
    gece ise loş ışık ve sessizlik olsun..
    gece gündüz farkını öğrenmiş olur böylece..
    dediğim gibi gündüz daha az uyut ve uyanıkken oyna bebeğinle..
    doktorun gelişimi normal demiş canım..
    sıkıntı yapma..yavaş yavaş alışıyorlar ..
    benimki 5 ayına girecek halen 140 cc alıyor 1 öğünde , gece ise 100
    ama gelişimi iyi..

4. 18 Aralık 2009
  5. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Bebeğin eğer kronolojik 3 aylıksa düzeltilmiş 15-20 günlüktür. Bu dönemlerde gaz sancıları (kolik)başlamış olabilir. Bu kadar küçük bebeklerin kucağa alışma gibi bir sorunları olmaz canım. O kucak istedikçe kucağına almanı tavsiye ederim.

6. 18 Aralık 2009
  7. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Bunu bende kızımda yaşadım canım ne yaptıysam uyumadı dr a götürdük reflüsü var dedi ar mamaya geçtik durum değişmedi 1 ay sürdü 1 ay sonra her şey bitti sabırlı olmaya çalış bebişinin rahatlatacak konumlar bulmayı dene ani rahatlamalar için yanında fön makinesini çalıştır bunuda dr muz önermişti çok kriz ağlamalarında denedik susuyordu kolay gelsin canım

8. 18 Aralık 2009
  9. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    ccanım ya allah bagışlasın .........benımde 29 haf dogan üçüz kızlarım var bı ay olucak kuvezdeler senınkıler ne kadar kaldı.............canım al kucana sev bolbol ınş bıseyı yoktur .........gazı vardır belkı ...........sıfa vers rabbım ın ş tum bekleyen anneklerı kavust bebeklerıne

10. 18 Aralık 2009
  11. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bu aylarda aynı şeyleri bizde yaşadık biraz zamana ihtiyacın var büyüdükçe düzene girer ben gece yarısı kalkıyodum sabaha kadar oynuyoduk yada beraber oturuyoduk

12. 18 Aralık 2009
  13. gxoxkyxuxzxuxm16

gxoxkyxuxzxuxm16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızımda başlarda aynı senin bebeğin gibiydi.1 ay boyunca sabaha kadar uyumazdı ve hep kucakta durmak isterdi.Kucakta uyuyup yatağına koyunca hemen uyanırdı.Ama şimdi hepsi geçti,çok şükür kendi kendine uyuyor,geceleri de uykusu iyi maşallah.Bence o dönemlerde bebekler güven duygusunu hissetmek istiyorlar,ne bileyim sonuçta uzun bir süre bizden ayrı kaldılar.Ben bütün gün kucağımda taşıyordum ilk zamanlar,o kadar özlemiştim ki onu.Şimdi kucak falan istemiyor pek,bazen gezdirilmek istiyor sadece.Beslenme konusunda da pek farklı değiliz,benim kızım da çok fazla içmiyor mama,kilosu da çok değil zaten.Ama doktoru gayet sağlıklı olduğunu söylüyor ya bu yeter.

14. 24 Aralık 2009
  15. FOKURFOKUR

FOKURFOKUR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım bebekler sürekli degişiyor benim kızım 8 aylık olacak ve bu zamana kadar son 2 gün hariç her gün sabahlıyordum.hanımefendi gündüzleyinde gece gibi uyuyor.gündüz uyutmamayı denedim bastı yaygarayı kucagımız da uyuyup kaldı.2 gündür düzene girdi.yapabilecegin bir şey yok bana göre.bbek belirliyor herşeyi.

16. 28 Aralık 2009
  17. hudeybe

hudeybe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    güzelim aşırıya kaçmadan anasonlu bebek çayını içir biraz

18. 28 Aralık 2009
  19. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sağolun arkadaşlar..
    bbeğim bikaç gündür gece iyi uyuyodu ama dün gece yine hiç uyumadı.yani bazı günler güzel uyuyo bazen hiç uyumuyo geceleri.geçiş dönemi,ndeyiz sanırım gece gündüz farkını öğrenecek bebeğim inşallah.
    bu arada kusması çok,doktora götürdük bi problem yok korkma dedi.ama çok üzülüyorum bazen ne yese çıkarıyo sonrada içmiyo sütünü 5 saat aç kalıyo bazen.
    doktora gece beslenmesini sordum,annelerin en çok yaptığı yanlış gece uyuyan bebeği zorla uyandırıp beslemeye çalışmaları dedi.bebeğin artık büyüdü,kendisi uyanmadan sakın uyandırıp beslemeye çalışma.uyuması o anki beslenmesinden daha yararlı ona dedi.zaten ben zorla uyanndırınca içmiyo sütünü.bikaç gecedir bende öyle yapıyorum uyanmadan zorlamıyorum beslemek için.4 saate kadar kendisi uyanıyo zaten.
    sizde aynısını mı yapıyosunuz kızlar?
    dün gece uyumadı kustu içtiği sütleri ve bu saate kadarda ne mama ne süt fazla içmesi.şuan uyuyo ama çok üzülüyorum beslenemedi bugün diye.sabahta içtiklerini çıkardı çünkü.
    bebeği kusan var mı yaa ne yapmalıyım?