bebeğim yataktan düştü:((

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve akvaryumm tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : akvaryumm
  1. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    çok kötüyüm kızlar oğlum 8 aylık dün akşam saat 6 civarıydı park yatağının üst katında oynuyordu bende tam yanıbaşındaydım.nasıl olduğunu bile anlamadım birden eğilmesi ve yere düşmesi bir oldu.kafasını yere çarptı çok kötü:KK43:((( baya bir ağladı sonra sakinleştirdim.neyse sustu.aradan yarım saat bir saat geçtikten sonra gülmeye falan bile başladı gözünde herhangi bir kayma falan yok bıngıldağınıda kontrol ettim herhangi bir şişlik falan da yok.aşırı bir kusması olmadı sadece düştükten yarım saat sonra hafif biraz çıkardı.ama dün gece uykusunda huzursuzdu bir sağa bir sola döndü durdu gerçi hafif bir grip durumuda var ondanmı acaba gece huzursuzdu yoksa düşmeylemi alakalı.offfff dünden beri çıldırıcam birşey olmuşmudur acaba.gözlemlediğim kadarıyla huysuzluğunun dışında kötü bir durum yok gibi.sadece mızmızlanıp sürekli kucak istiyor.düşme sonrası ne kadar zamana kadar risklidir?€eğer birşey olsaydı daha kötüye gidermiydi?kötü bir durum olsaydı belirtiler ne olurdu?eşimde burda değil arayıp söylesem dahada kötü olucak herşey.kafayı sıyırmak üzereyim bir yardım edin deneyimlerinizi bilgilerinizi paylaşın nolurr...

2. 28 Eylül 2009
  3. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım keşke hemen doktora götürseydin şimdi nasıl oldu çok geçmiş olsun

4. 28 Eylül 2009
  5. Juliet

Juliet Guest

kusması iyi deil aslında
    doktora götürseydin
    riskli dönem 3. 4 saat
    kızım kalolifere kafası çarpmıştı

saat 3 den akşam 7 ye kadar doktor gözetiminde kalmıştı
    için rahat edecekse bi hastaneye götür.

6. 28 Eylül 2009
  7. adrenalin1

adrenalin1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim kızım 6 aylıkken düşmüştü çok endişelenmiştik ama Allaha şükür korkulacak birşey olmamıştı.Bu tip durumlarda çocuğun kafasının arka kısmına aldığı darbeler daha çok problem yaratıyormuş,kafanın üstüne düşmek yada yüzüstü düşmek daha az hasar veriyor demişti doktor.Birde ilk 24 saat önemli takip gerektiriyor.Yinede bir doktorun görmesinde yarar var.Geçmiş olsun.

8. 28 Eylül 2009
  9. akvaryumm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    üzerinden 24 saat geçti nerdeyse.kötü birşey olsaydı şimdiye olmazmıydı.birde kustu ama öyle hafif bir çıkarma tarzında kustu.1 defa kustu.fışkırır tarzda bir kusma olmadı.offff allahım ne aptalım.bir çocuğa sahip çıkamadım.

10. 28 Eylül 2009
  11. akvaryumm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    yokmu arkadaşlar bu konuda deneyim sahibi?

12. 28 Eylül 2009
  13. peda

peda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    maalesef her anne hayatında bir kaç kere böyle bir durumla karşılaşıyor.Benimde kızım 7 aylıkken sepetinden düşmüştü ve ben her zaman kendimi suçlamışımdır.Allahtan bişey olmadı ama çok korkmuştum.Sende bebeğini bir çocuk doktoruna götürüp ona danışabilirsin.içini rahat tut.Geçmiş olsun.

14. 28 Eylül 2009
  15. ezra2001

ezra2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun,bende geçenlerde 9 aylık kızım kanepeden hemde kafasının üstüne düştü,bikaç sanıye ağladı,kusma huzursuzluk yoktu gözlemledim şükür bişey olmadı,ama benımde içim içimi yedı,nerdeyse gidecektım dr a,eşime hemen anlattım oda kontrol ettı takip edelım dedı,
    eğer kusma huzursuzluk warsa dr a gösterseydın keşke,eşinedende saklama korkarım die,allah korusun sonra keşke gitseydim die içinde kalmasın,seni çok ii anlıorum insanın içi parçalanıo,bunun kötü anne olmak ile alakası yok,hepimiz benzer şeyleri yaşıoruz,allah bebişlerimizi korusun

16. 28 Eylül 2009
  17. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    burda yapabileceğimiz bişi yok ne diyebilirizki..
    düşer düşmez ne olursa olsun hemen dr. götürmeliydiniz..
    umarım şuan hala dr. gitmeden bekliyor değilsinizdir..

18. 29 Eylül 2009
  19. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun benim oğlumda kanapeen burnunun üsüne düştü hatta burnu hafif kanadı hemen dr gittik film falan çekild, şükür bişeyi yoktu ilk 24 saat kontrol etmek gerekiyrmuş normal günler gibi değilse çok huzruszsa kusuyorsa yada sürekli uyumak isteği oluyorsa tekarr gitmek gerekiyormuş yani eğer herzamanki gibi uyuyor vede huysuz değilse bence dert etme bişey olmamıştır işallah