Bebeğim Yemiyor

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve serimel tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

13 Eylül 2010
    Konu Sahibi : serimel
  1. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğim 2,5 aylık yemiyor. zaten hiç emmedi.biraz sütümü sağarak birazda mama veriyorum.son iki haftadır yemiyor.iki saatte bir 50 ml zor içiyor bazen onuda içmiyor.kaka tahlili yaptırdık herşey normal çıktı.neden olabilir? yardım edin kafayı yicem

2. 13 Eylül 2010
  3. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle bebeğin hayırlı olsun canım..daha yeni hamileym sana yardımcı olamicam belki ama iyi dileklerimi dileyebilirm..bebişin ve sana sağlıklı mutlu yaşamlar diliyorum

4. 14 Eylül 2010
  5. gelincik53

gelincik53 canım kocam biricik oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım yemeyen bebek çok zor gerçekten allah yardımcın olsun.mama ne kullanıyosun hangi marka..bak milupanın iştahsız bebekler için ürettiği bi mama var milupa aptamil mulimil diye.herkeze çözüm olmuştur bu mama..bi dene istersen tadı çok hoş severse içecektir..

6. 14 Eylül 2010
  7. dublemutluluk

dublemutluluk hayat çocuklarım ve eşimle güzel.. Üye

Beğenildi:
    594
    Ödül Puanları:
    188
    oğlum da hiçbir mamayı yememişti doktorun tavsiyesiyle milumile başlamıştık ve iş yaramıştı...iştahsız çocuk çok zor... dün oğlum yine yemek yemedi.. sana bir daha yemek yapmayacağım dedim ben aç ne yapacağım diye ağladı sanki yemek yiyen bir çocukmuş gibi...

8. 14 Eylül 2010
  9. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cevaplarınız için sağolun.milumil deneyeyim birde .dediğiniz gibi yemeyen bebek çok zor.üzülmiyeyim diyorum.üzülmeden yapamıyorum.ağlamaktan helak oldum.yiyince dünyalar benim oluyor.bende diyorum bi daha mama yapmayacağım sana diye .allah iştahsız bebeklerin annelerine sabır ve güç versin

10. 14 Eylül 2010
  11. bebek_seven

bebek_seven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
  12. 15 Eylül 2010
  13. merhem

merhem Kaan Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Daha dün eltimdeydim onunda bebeği senin ki gibi yemiyordu. Gece saat başı kaldırıp uyku sersemiyken vermeye çalışıyorlardı düşün artık. 2 ayda zorla 1300 gr almıştı. Tahliler yapıldı bişey çıkmadı. Sonra kaşık kullanmayı denedi hani sapından mamayı koyuyorsun kaşık bölümünden akıyorya 3. ayda bu kaşık sayesinde 900 gr aldı ,doktoru bazı bebekler kaşığı ister seninkide öyle demiş.
    Bi de bence sadece kaka tahlili değil idrar tahlili ve kültürünüde yaptır istersen.

14. 15 Eylül 2010
  15. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım daha önce yiyordu.artık yemiyor delireceğim yemezse bazen kaşıkla veriyorum.onuda çok almıyor zorla yutturuyorum. bende gece yarısı uyku sersemi vermeye çalışıyorum. bazen yiyor bazen yemiyor.idrar tahlilini yarın yaptıracağım.nedenini bir bulsam

16. 17 Eylül 2010
  17. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım seni çok iyi anlayabiliyorum. bende senin gibi çıldırmanın eşiğine gelmiş bir anneyim. benim kızım 8 aylık. kesinlikle yemek istemiyor. kaşığı görünce başlıyor kendini geriye atmaya, zarla zorla ağzına koymayı başarsam bile bu sefer de ağzında tutuyor, yutmuyor. her yer batıyor,daha neler neler. kendimi o kadar çaresiz hissediyorum, o kadar mutsuz oluyorum ki. ben bunun bir süreç olduğunu yakınlarda bir gün geçeceğini umuyorum. yarın sabah doktora gidicez iştah şurubu istiycem.

kansızlığında iştahsızlık yaptığını biliyorum canım ona da bi bakılsın istersen.

sana verebileceğim başka tavsiyem yok malesef. kelin merhemi olsa kendi başına. allah yardımcımız olsun. :teselli:

18. 17 Eylül 2010
  19. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yazdığın için sağol canım.benimkide biberonu almıyor ağzında dolaştırıyor.kafasını sağa sola çeviriyor.kaşıkla verincede seninki gibi yutmuyor.ağzında tutuyor sonrada çıkarıyor.ne yapacağımı şaşırdım valla evet bende kendimi çok çaresiz ve mutsuz hissediyorum çok nadirde olsa yiyor ben dünyanın en mutlu insanı oluyorum.