Bebeğimde balgam var sanırım

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve EU3 tarafından 22 Eylül 2008 başlatılmıştır.

22 Eylül 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

kızlar bi kaç gündür kızım hırıltılı nefes alıo ve kustugu zamanda balgamlı kusuyo uyurken çok rahatsız oluyo kontrolümüze de baya var sizin bebeklerde de varmı ? kızımı rahatlatmak için ne yapabilirim?

2. 22 Eylül 2008
  3. harzemsah

harzemsah Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumdada var canım doktoru arasam mı diye düşünüyordum kusunca balgamlı kusuyo bide sürekli hırıl hırıl yutkunup duruyo ya korkuom tıkancak die arada sırada da öksürüo ama çok değil ne yapsak bilen var mı?

4. 22 Eylül 2008
  5. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yok arkadaşlar merak etmeyin benim oğlumunda aynı şekildde hırıltısı vardı dr.a götürdüm merqak edilcek bi şey yok dedi kusuğuda balgamlıydı aynı şekilde bebeklerde normalmiş ama yinede siz de dr.unuza gösterin içiniz rahat etsin.ben hıırıltıyı duyduğumda zatüre yaptım bebeğimi diye aağlaya ağlaya götürdüm:))))

6. 22 Eylül 2008
  7. EU3

EU3 Guest

ya önceden dedem felçliydi onda da balgam çok oluyodu dr sürekli yatan kişilerde balgam çok olur ara ara sırtına pamak uçlarınızla masaj yapın demişti. şimdi bizim bebişlerde sürekli yattıkları için oluyo sanırım ben arada bi kızıma masaj yapıyorum ama pek bi işe yaramıo . acaba doktor balgam söktürücü bişiler verirmi ?hee bide çocukken annem siyah turpun içini oyup dibine bi delik açıp bardaga yerleştirirdi turbun içine bal koyardı o bal turbun suyuyla aşağı süzülürdü o balı annem bize içirirdi balgamıda çok ii sökerdi ama şuan bizim bebeklere bal yasak die biliorum :KK43: kızımı öle rahatsız görmek beni çok üzüyo...

8. 22 Eylül 2008
  9. ayxsxel

ayxsxel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merak etmeyin benim oglumda da oldu hırıltı.Doktor bunun normal bişey oldugunu gögsünün temiz oldugunu söyledi.Ama artık hava degişimlerine dikkat etmek gerek.Allah hepimizin cocuklarını saglıkla büyütmeyi nasip etsin.

10. 22 Eylül 2008
  11. laroxyl

laroxyl baran&deha Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    küçük bebekler balgam varmış gibi nefes alıp verebilir ayrıca bebeklerin salyalarıda öksürük ve hırıltıya sebep olabilir ama kusarken balgam varsa dr unuza başvurun ayrıca soğuk buhar makinası çalıştırırsanız bebeğinizin odasında balgam sökmesine yardımcı olacaktır...

12. 22 Eylül 2008
  13. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gayet normalmıiş bende doktoruma sordum. aynı dertten muzdaribiz.dr deniz suyu almamı söyledi. henüz almadım ama vede bir çae buldum. bı tabaga hemen biraz tuzlu su hazırlayıp burnuna bi iki damla damlatıyorum. anında burnu açılıyor balgamı atıyor etkili bi yöntem.

14. 22 Eylül 2008
  15. laroxyl

laroxyl baran&deha Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet denizsuyu etkili bi çözüm bende oğluma kullanıyrum

16. 22 Eylül 2008
  17. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    deniz suyu zor olabilir bulmak için bana dr.um fizyolojik serum damla verdi eczaneşlerde var her gün iki deliğe birer damla damlatın oda aynı görevi görür.

bercihan bunu beğendi.
  18. 22 Eylül 2008
  19. EU3

EU3 Guest

deniz suyunu bende kullanıyorum burnunu hemen açıo ama balgama bi faydası oldugunu fark etmedim. hepinize ilgilendiğiniz için teşekkürler .az önce dr u aradım müsait deildi birazdan yine arayacagım sonuctan sizi haberdar ederim