Bebeğimde böbrek büyümesi çıktı:(((

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve goncakogus tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

26 Kasım 2008
    Konu Sahibi : goncakogus
  1. goncakogus

goncakogus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar çok kötüyüm. 23+4 haftalık hamileyim. Bugün doppler yaptırdım. Bebeğimin
    sol böbreği 5mm, sağ böbreği 8mm çıktı. Doktor 15 günlük periyotlarla takip edilmesi gerekir dedi. Eğer büyüme devam ederse erken doğum olabilir dedi. Kendimi çok kötü hissediyorum. Bu konuda bilgisi olanlar lütfen bir şeyler yazsın.

2. 26 Kasım 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım bilmiyorum geçmiş olsun demek için geldim:teselli:
    Allahım yardımcın olsun:Saruboceq:
    bol su içmen gerekiyor sanırım.bide yat sürekli.

4. 26 Kasım 2008
  5. birgxuxl38

birgxuxl38 biricigim benim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim gecmis olsun lütfen kendine stres yapma benimde bebegimin beyninde sorun olabilir dedi doktor ama cok sükür bisey cikmadi umarim senin bebegindede büyüme olmaz canim gecmis olsun tekrardan dikkat et kendine

6. 27 Kasım 2008
  7. kaymaklim

kaymaklim bismillah Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canımm ınankı ıcım sızladı yazını okuyunca rabbım ınsaallah sıfa verır sakın uzulme rabbıme sıgın ıns yanlıs gormuslerdır ne olur hep dua et artık dualarımda olucaksın baska ne dıyımkı canım ne desem senı rahatlatamamkı bılıyorum allaha emanet ol canım kontrollerden bızıde haberdar et

8. 27 Kasım 2008
  9. goncakogus

goncakogus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sağolun. Buradan her kontrolde sizlerle paylaşacağım sorunumu. Allah herkese sağlıklı sıhatli bebekler nasip etsin.

10. 27 Kasım 2008
  11. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    geçmişolsun canım Allah yadımcın olsun inşallah kısa zamanda iyi haberlerle dönersin

12. 27 Kasım 2008
  13. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsun tatlım....
    umarım takib esnasında hayırlı haberler alırsın....
    peki dr bunun neden kaynaklandığı hakkında bir bilgi vermedimi....?
    verdiyse bizimle paylaşırmısın?
    tekrar çok geçmiş olsun.. rabbim yavrunu ve seni korusun.. dualarım seninde yanında olacak ... hayırlısıyla iyi haberlerle dön inşallah....

14. 28 Kasım 2008
  15. goncakogus

goncakogus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ağzıma bile almak istemiyorum ama bu durumun devam etmesi kromozon eksiliği anlamına gelebilirmiş. Fakat bu tür sorunların tüm hamileliklerin %2'sinde görüldüğünü çok da endişe edilecek bir durum olmadığını söyledi.Büyümenin ilerlemesi değilde böbreğin gelişmemesi asıl sorunmuş. Böbrek büyümesi doğumdan sonra antibiyotik tedavisi yada ameliyatla halledilebiliyormuş. Yani aslında her şey zamana bağlı. İnşallah hayırlısı olur.

16. 13 Mart 2009
  17. aslimar

aslimar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili goncakogus. benm hamileliğimin 7. ayında bebeğimde böbrek büyümesi olduğu söylendi. ankaraya sevk edildim. bu konuda uzman olan prof sinan beksaç a yönlendirildim. teşhisi onayladı. ama hemen sezaryen önerdi. kabul etmedim. üç hafta sonra büyümenin devam ettiği görüldü. tekrar ank ya gittim. aynı doktor başka bir müdahale yöntemi denedi. benim karnımdan oğlumun böbreklerine iğne ile girip su almak istediler. ancak bu oldukça zor oldu ve başaramadılar. sonra sezaryenle doğuma aldılar. herşey burada başladı. 10 gün sonra tekrar gelmemi istediler. gittim ama herhangi bir terslik görmediler. bende ist da GATA ya başvurdum. tedavi süreci orada devam etti. Aslında 3 yıl boyunca hiç bir tedavi uygulamadılar. tek yaptıkları oğlumu delik deşik edip araştırıyoruz demeleri oldu. bu rahatsızlık anne karnında görünüyorsa bile doğumdan sonra zamanla kendi kendine düzelebiliyor. merak etme ve çocuğunu hırpalatma. özellikle araştırma hastanelerine asla gitme. hamilelikte bu durumun görülmesi çok sıradışı bir durum değil. doğumu beklemeye çalış. en azından panikleme. 3 yılım banada oğlumada zehir oldu. hiç bir tedavi uygulamadılar. bir şurup bile içmedi. sadece delip durdular. 3 yıl nsonra "AAAAA düzelmiş" dediler. anlayacağın rahatını bozma. daha ayrıntılı bilgi istersen buradan sor ben sana açıklarım. kendine ve bebeğine iyi bak.

18. 28 Mart 2010
  19. YOSSUN

YOSSUN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benim bebegimdede mm lik bir buyume var ,ikili testim normal cikti
    senin bebeginde kac mm di?suan iyimi