Bebeğimde dil bitikliği var,aynı durumda olan var mı?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve brnklc tarafından 19 Kasım 2009 başlatılmıştır.

19 Kasım 2009
    Konu Sahibi : brnklc
  1. brnklc

brnklc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kontrolerde bebğimde dil bitikliği çıktı ve cerrahi bir müdehale olup olmayacağını çocuk cerrahı bulup görüşün dedi doktorumuz..diğer doktorumuzda o kadar ileride değil müdehaleye gerek yok dedi ama daha cerraha gitmedik..çünkü korkuyorum cerrahi müdehale olması gerekirse kesiyorlarmış o dil altındaki bağı :sinifsinif: ben aşı olurken bile tutamıyorum bebeğimi öyle bir durumda nasıl dayanıcam ve emmeden soğursa diyede çok korkuyorum..
    aynı durumda olan varmı??bana bir fikir verseniz..konuşma bozukluğu olursa ileride de çok pişman olurum..üff :bbo::gitme::sinifsinif:

2. 19 Kasım 2009
  3. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ılk defa duydum canım,yarın doktora gıttıĞımızde senın ıÇın sorarım...buraya yazarım,allah Şıfa versın..

4. 19 Kasım 2009
  5. cashmir

cashmir kızım...küçük gün ışığım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    .....

Son düzenleme: 19 Kasım 2009
  6. 19 Kasım 2009
  7. cashmir

cashmir kızım...küçük gün ışığım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim eşimde mevcut sanırım bu durum. dilini tamamen dışarıya çıkaramıyor. hatta kızımız doğunca hemen onun diline bakmış canım kocam, kıyamam :asigim:

yanılmıyorsam biraz geç konuşmaya başlamış, aile büyükleri de diline bağlamışlar bu durumu.. onunla alakası var mı bilmiyorum seni yanıltmak istemem. ama şu an itibariyle eşimin diksiyonunun, telaffuzunun tanıdığım insanlar içinde en temizi ve güzeli olduğunu söyleyebilirim. gayet objektifim ayrıca. yani eşime herhangi bir sıkıntı yaratmamış bu durum. tabii aynı şeyden bahsediyorsak.. sen yine de doktoruna güven derim her zamanki gibi..

geçmiş olsun minik kuzuna.. canını çok sıkıp kendini ve dolayısıyla oğlunu üzme derim. allah başka dert vermesin..:nazar:

8. 19 Kasım 2009
  9. cadoloz_x

cadoloz_x Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benımde ole bı sorunum varmıs bebekken cok kucuk bı operasyonmu annem ole dedı ole 1 gun bıle acısı durmemıs aglamamısım ogle kı ta 24 sene once yapmıslar bana sımdı ne kadar ılerlemıstır

10. 19 Kasım 2009
  11. sampuan

sampuan umutsuz vaka... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    3 aylık oğlum da çok ince bir dil bağı var .çocuk cerrahınada gösterdik.bize emmede problemi yoksa bi işlem yapmıyoz.1 yaşına kadar takip öneriyoz dedi.eğer emme problemi olsaydı küçük bi kesi yapıyoz basit bi işlem dedi.konuşma bozukluğu olcak diye kesin bişi yok dedi doktor.ama dilini tam dışarı çıkaramıyo yavrum ilerde kesi atılmasını isticem ama büyüyünce düşünüyom tabi konuşma problemi yaratırsa beklemeden yaptırcam

12. 20 Kasım 2009
  13. brnklc

brnklc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım..
    amin..zaten kafaya pek takmadım ama insan genede tedirgin oluyor..o zaman benim bebişiminki pek problem değil çünkü dilini dışarı rahatça çıkarabiliyor..teşekkür ederim ilgin için..
    evet basit bir işlem diye duydum ama cerrahi müdehale denince insan korkuyor..:bbo:
    biraz bekliyeyim bende o zaman ssonra gideriz cerraha..çünkü emmede problemimiz yok Allah a şükür..:Saruboceq:

14. 20 Kasım 2009
  15. lllalll

lllalll b@rış ve @loş'un @nnişi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım geçmiş olsun.....

16. 21 Kasım 2009
  17. brnklc

brnklc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim..

18. 9 Haziran 2011
  19. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğluşum bugun sünnet oldu doktor dil bitikliği vardı dedi lazerle yaktık dedi çok şaşırdık yoksa biz anlamıycaktık bu durumu :KK43: