bebeğimde egzama(atopik dermatit) var

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve bozon_06 tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

23 Nisan 2010
    Konu Sahibi : bozon_06
  1. bozon_06

bozon_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkaadaşlar!
    kızımın yüzünde dönem dönem çıkan kızarıklıkları tesadüfen 9. ay kontrolümüzde dra sordum. dr egzama dedi. 2-3 yaşına kadar hatta bünye alerjik yapıddaysa 6 yaşına kadar bile sürebilir dedi. ben tabi hemen soluğu başka bi doktorda o da aynı şeyi söyleyince cildiye druna götürdüm. hepsi aynı teşhisi koydu. kızımda kollarında da çıkmaya başladı. dr bütün kıyafetlerini sabun tozuyla yıkayacaksın dedi. hatta yanında yatıyorsa çarşafalrını hatta daha da abarttı kendi giysilerini bile sabun tozuyla yıkyacaksın dedi. bende gündelik kıyafetlerimi sabun tozuyla yıkıyorum. sürekli bana sürtünme halinde çünkü. sıcağı hiç sevmiyor. geceleri çok sık uyanıyor sürekli eli yüzünde kaşınarak uyanıyordu. dr bi merhem verdi çokk rahatladı. ama kortizon içerdiği için ancak 1 hafta kullandım. sonra bıraktım.zaten 1 haftadan fazla kullanma dedi. on gün ara ver sonra tekrarlarsa başlarsın dedi ama ben başlamadım. şimdi gün aşırı yıkıyorum. banyodan sonra nemlendirici kaşıntı azaltıcı kremi sürüyorum. güneşe pek çıkaramıyorum maalesef.

sizlerde de böyle bi teşhis konan ve drunuzun verdiği ilaçlar varmı. yada hangi kremleri kullanıyorsunuz kaşıntıları azaltmak için. bbebeğimin yüzü pütür pütür ve kuru görünüyor. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

2. 24 Nisan 2010
  3. edam2009

edam2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun arkadaşım aynı sorun benim kızımdada var bizim teşhis 5ci ayda konuldu önce yüzü sonra bacaklarına ve kollarına yayıldı.Bu konu başka bi blümde paylaşılmıştı sanırım sayfası geçmiş bulabilirsen bi bak istersen bebek sağlığı ve hastalıkları bölümünde

4. 25 Nisan 2010
  5. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    banyoda kaşındırıyor su tetikliyor oğlumdada var tedavi görüyor marmara hastanesinde allah şifa versin yavrucuklara nemli olası vücudunun çok önemli

6. 27 Nisan 2010
  7. KIVILCIM28

KIVILCIM28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oglumda da var canim. Ama öyle vücuduna yayilmadi, sol ve sag yanaginda kücük kücük kurumus bir tabak halinde. Öyle pek kasimiyor yüzünü ama bazen fazlaca kizariyor. Ben kortizonlu krem kullanmak istemedim, simdilik hicbirsey kullanmiyoruz. Istanbul'a gelecegiz birkac haftaya kadar, orada Alman Hastanesine götürmeyi düsünüyorum, bakalim oradaki doktor ne teshis koyacak ve önerecek. Ben nemlendirici krem sürüyorum sadece disari cikinca. Hergün yikamaya calisiyorum, banyodan sonra bebe yagiyla islak vücuduna masaj yapiyorum. Cildi kurumuyor, tavsiye ederim bu yöntemi canim. Ayrica, ben dogumundan beridir banyosunda sampuan, sabun pek kullanmadim, suyla yikadim doktorun tavsiyesiyle. Gerci icim rahat etmedigi icin, kafasini bebek sabunuyla yikiyordum. Camasirlarini yine yumusatici kullanmadan yikadim. Ekstra duruladim. Ama olunca oluyor demek ki. Asiri beyaz bir teni var, sanirim bu yüzden. Bende de var zaten egzama. Genetikte olabilir belki...

8. 28 Nisan 2010
  9. tutkun09

tutkun09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızdada var canım doğduğundan beri bende krem kullanıyorum çok çıktığında hemen geçiriyor ama yine çıkıyor. geçmiş olsun tatlım

10. 28 Nisan 2010
  11. akpak

akpak maşallah kızıma Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda da var çok üzlüyorum :KK43:

12. 28 Nisan 2010
  13. edam2009

edam2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kıvılcım arkadaşım ekzama bendede var demişsin genetik zaten bizdekide yavruma benden geçmiş tabi biz kortizon kullanmak zorunda kalıyoruz kendiliğinden geçmiyor dahada artıyor bu ekzama illet beter bişey zati ya sana soracağım kendin bişey kullanıyomusun haliyle emziriyoruz

14. 2 Mayıs 2010
  15. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 aydan beri var...drumuz euvomate adlı kortizonlu kremi ve avene adlı nemlendiriciyi önerdi..hergun su banyosu yapıyor..sabun şampuan yok....günde 3 kez nemlendirici krem kızardıkcada kortizonlu krem uyguluyoruz...

16. 10 Mayıs 2010
  17. melek81

melek81 Herşeyin başı sağlık Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bende ekstra durulama yapıp sabun tozu ıle yıkıyordum dogdugundan berı
    benım oglumda beyaz tenlı..offf off umarım en kısa zamanda gecer.
    Alman hastanesındekı deneyımlerını doktorların soyledıklerını bızımle de paylasabılırmısın arkadasım. saol

18. 14 Aralık 2010
  19. ayeser__

ayeser__ mumlar yanar birer birer! Üye

Beğenildi:
    399
    Ödül Puanları:
    163
    Benim oğlumda da var, teşhis bugün kondu. Kaşıntı için ataraks şurup, cilt kuruluğu için de babe'nin pediatrik krem ve yağını yazdı. Aldık ama şurubu kullanmayı düşünmüyorum. Çok ağırmış.