Bebeğimde gelişim geriliği varmış :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve we_ra tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : we_ra
  1. we_ra

we_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba kızlar,

Az önce doktordan geldim. 27+2 haftalık gebeyim. Bebeğimin özellikle karın bölgesinde 2-2,5 hafta gelişim geriliği varmış. Bir perinotoloji uzmanına gitmemizi önerdi. Yeditepe Üniversitesi hastanesinden randevu aldık. Bu tip durum yaşayanlar ya da önerisi olanlar var mı?

2. 10 Kasım 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Böyle bi problem yaşamadım ama bu kadar geriliğin yani gebelik haftasının %10'u kadar gerilik veya ileri olması normaldir diye biliyorum.Yine de göstermekte fayda var tabii ki.Başka bi sorunu yoksa sağlıklıysa çok da üzmemeye çalış kendini.İnşallah herşey yolundadır.

4. 16 Kasım 2010
  5. we_ra

we_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim glnk. Benim durumum biraz normalin dışında ne yazık ki.. Kimse paylaşmamış ama ben yazayım belki birilerinin işine yarar.

Bebeğimdeki gelişim geriliğinin nedeni geçirdiğim nefrit (böbrek iltihabı) imiş. Ben idrar yolları enfeksiyonu geçirdiğimi sanırken çok ciddi bir şey yaşıyormuşum. Ve başta doktorum bol bol su içerek bunu aşmamı sağlamaya çalışıyordu. Şu yaşıma kadar öğrenmediğim şeyi yeni öğrendim, böbreğimin biri küçükmüş. Bu yüzden daha enfeksiyona açıkmışım. E bir de gebelik eklenince olanlar olmuş. Daha önce aldığım antibiyotik tedavisi yetersiz kaldığından şimdi biraz daha devam edilecek. Yakından takip vs.

İdrar yolları enfeksiyonu hamilelikte sık olur diyip ciddiye almamazlık etmeyin. Çünkü annenin böbreğindeki sorun bebeği direkt etkiliyor. Şu an bebeğim 2 hafta geriden geliyor. Umarım tedavi işe yarar ve bu farkı kapatır. Hayırlısıyla doğru zamanda doğum gerçekleşir. Herkese sorunsuz hamilelikler.