Bebeğimde Kalça Geriliği?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve bolibon tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

15 Şubat 2010
    Konu Sahibi : bolibon
  1. bolibon

bolibon Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 bucuk aylık kızımı bugün doktora götürdük kalça geriliği var dediler ortepedi servisi kalça çıkığı yok bezini iki kat bağlayın dedi düzelirmi kalça geriliği bu durumu yaşayan varmı

2. 16 Şubat 2010
  3. misya

misya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet biz de de kalça gelişim geriliği (displazi) var. 3.5 aykıkken röngende fark edildi.biz de1 ay çift bez bağladık. ama sonra hacettepe ünv.prof. cemalettin aksoya götürdük. çift bezi önermiyor. şuan 5.5 aylık ve 1 aydır cihaz takıyoruz 3 ay takılacak günde 22 saat dedi. vakit kaybettik yani inş. çabuk düzelir. geçmiş olsun vakit kaybetmeyin

4. 17 Şubat 2010
  5. kikoleyim

kikoleyim onlar benim prenseslerim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda 1. ayında anlaşıldı doktor çift bez dedi ve bir ay sonra tamam geçmiş dedi
    şuan 7 aylık ve geçen ay başka bi doktorda filim çekildi ve kalça kıkırdağında gelişim geriliği varmış ve bize hemen cihaz önerdi
    bizimki geç kalındı inşallah iğleşir
    sşzde geç kalmayın canım alın biran önce fiyatıda çok uygun
    hem doktor rapor verirse sigortada karşılıyo aman ihmal etmeyin

6. 18 Şubat 2010
  7. haziran66

haziran66 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım 4,5 aylık, ilk kontrollerde her iki kalçasında da gerilik vardı, ama bir tanesi düzeldi kendiliğinden, şimdi bir kalçası için pavlik bandaj takıldı bugün, 8 hafta devamlı takılı kalacak, bu sekilde düzeltebiliriz dedi dr. ama erken müdehale cok önemli, zaman gectikce tedavisi güçleşiyor. siz de vakit kaybetmeden bir uzmanla görüşün. çok geçmiş olsun.

8. 29 Haziran 2010
  9. fatmazehraa

fatmazehraa eşim ve kızım iki aşkım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm benım kızım 2,5 aylıktı teşhis konuldugunda 1 ay tubinger cihazı kullandık düzelmiş dediler çıkardık bizde ama 1 ay sonra başka bir doktora götürdük henüz tam gelişmemiş 2 ay daha cihazı kullanın dedi yeniden taktık allah hepimizin bebeklerine sağlık bizede sabır versin.

birde iyileşme aşamalarını yazarsak birbirimize moral olur diye düşünüyorum..lütfen herkes yazmaya paylaşmaya devam etsin..

10. 2 Temmuz 2010
  11. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar.benim kızımda 3 aylıktı teşhis konduğunda.sol kalça çıkmak üzere sağ kalça da ise açıklık yani gelişim geriliği vardı.1 ay sonraki kontrolde yüzde elli iyileşme var dedi doktor.sol kalçadaki çıkma riski kaybolmuş sağ ile aynı seviyeye gelmiş dedi.şimdi ayın 10 nda 2.kontrolümüz var.inş.geçmiştir.allahım nolur yardım et.herkesin yavrusunada inş.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

12. 3 Temmuz 2010
  13. fatmazehraa

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok geçmiş olsun.inşallah hayırlı haberlerle dönersin.bizde hala cihaz takıyoruz sen hiç cihaz takmadanmı düzeldi kalçası.

14. 3 Temmuz 2010
  15. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    yok canım yazmamışım.abdiksiyon cihazı takıyoruz.erus model 465.sizinki hangi cihaz?

16. 4 Temmuz 2010
  17. fatmazehraa

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizde tubinger cihazı takıyoruz ıkı ay takacagız zamanda geçmiyo allah sabır versin bebişlerimizede bizede inşallah..

18. 6 Temmuz 2010
  19. fatmazehraa

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar kontrole giden varmı düzelmeler oldumu hiç ay yazında bizede umut olsun...