bebeğimde karaciğer dalak büyümesi varmışş yardımmm lütfenn

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve muslime tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

5 Nisan 2010
    Konu Sahibi : muslime
  1. muslime

muslime Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar
    bebeğim 4 aylık,2 aylıkken zayıflamaya ve teni gözleride dahil sararmaya başladı.doktora götürdük beslenme yetersizliğinden karaciğer dalak büyümesi olduğunu söyledi doktor ve mamay abaşladık ama hala sonuç alamadım kilosu fazla artmıyor,sarılığı geçmiyor yani net bi sonuca ulaşabilmiş değiliz.çok üzülüyorum ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.herhangi bir ilaç tedaviside vermedi doktor sadece kontrole gidiyoruz hepsi bu,bu ay doktorunu değiştiriyorum , bu tür bi sorun yaşayan varmı yardımcı olurmusunuz ..iştahımız yerinde,saat başı mamamızı yiyoruz 4 ay bittiği için ek gıda vermek istedim ama cildi hassas olduğu için sivilcelenmeler oluştu bi daha vermedim ciğeri gelişemediği için yapar dediler .anne sütü yok kesildi ama bugüne kadar sağdıklarımı veriyorum buzluktan emmek istemedi hiç zorlada olsa emzierebildiğim kadar emzirdim başlarda daha sonra sağıp dondurucuya koydum onlarda bitmek üzere...
    yardım ederseniz çok sevinicemm çaresiz bi halde kala kaldım öyle....
    ,

2. 5 Nisan 2010
  3. zeyon

zeyon Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    geçmiş olsun canım karaciğer ve dalak büyümesi için tedavi yöntemi yokmuymuş ki.. bencede başka bir doktora göstermek de fayda var. Şimdi kilosu nasıl peki kilo aldı mı? Bir de doktorun hangi mamayı verdi merak ettim kilo alması için.. Üzülme canım ama kilosu için benim oğlumda ayına ve boyuna göre çok zayıf herşeyi denedim ama yapıcak birşey yok..

4. 5 Nisan 2010
  5. muslime

muslime Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim.. bebeğim 4.160 doğdu şuan 4 ay 5 günlük 6.400 gr kilolu olsun derdinde değilim sağlığı zaten benim için önemli olan.aptamil veriyorum mama olarak tabi birde dondurucudaki sütümü.bebeğimin cildi çok sarı gözleri çok sarı karaciğerinden kaynaklanıyormuş bilirubini 8 çıkıyor bu arada.yarın başka doktora götürücem bakalım ne dicek merak ediyorum.birde fantomalt kullanıyorum mamasının içine.keyfimiz yerinde ondan yana sıkıntım yok ama şöle bakınca canlı canlı olsun inşallah istiyorum bebeğimin yüzüne gözüne renk gelsin iyi olsun sağlıklı olsun die dualar ediyorum cümle bebeklerimizin inşaallah tabi ki..

6. 17 Nisan 2010
  7. muslime

muslime Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğimizi cerrahpaşaya götürdük bi dünya tetkik yapıldı. doğuştan safra yolları tıkalıymış karaciğer nakli yapılması gerekiyorumuş hazırlıklara başlandı donör için önce benden başlıcaklar.bebeğim için çok korkuyorum..allahım iyileşsin bebeğim... nolur bayannlar dua edin bebeğime

8. 26 Mayıs 2010
  9. cipcon

cipcon Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pekı mıde bÜyÜmesıyle ılgılı bıŞey bılenınız varmı !!! LÜtfen yardımn edınn

10. 26 Mayıs 2010
  11. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ah canımmm iyiki değişmişsn doktoru inş. en kısa zamanda dönor bulunur

12. 27 Mayıs 2010
  13. ozzee

ozzee Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    çok geçmiş olsun..tez zamanda şifa versin allahımm

14. 27 Mayıs 2010
  15. huzunbazask

huzunbazask Annesinin Kuzusu Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Canım Allah yardımcınız olsun dilerim kısa zamanda bebeğin sağlığına kavuşur bizide bilgilendirirsen sevinirim inşallah güzel sonuçlar alırsın

16. 27 Mayıs 2010
  17. semprex

semprex Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allah yardımcın olsuncanım