Bebeğimde Yoğun Gaz

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve esenruzgar tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

2 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : esenruzgar
  1. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bebeğim 4.5 aylık. Laktoz intoleransından dolayı da yoğun bir gazımız var. Ancak uykuluyken ya da yarı uykulu halde emiyor sadece. Tabi o yüzden memede de uzun süre kalabiliyor. Sonrasında sırtına vuruyorum biraz ama uykulu haldeyken mümkün değil gazını çıkartmak. Siz acaba emerken uyuyakalan bebeklerinizin gazını nasıl çıkartıyorsunuz?
    Bir de bizim bebeğin yoğun gazı var, karnı sürekli gurulduyor. Hem uyurken emdiği ve gazını çıkartamadığım için hem laktoz intoleransından dolayı.. Alttan gazını nasıl çıkartıyorsunuz? Ben karnına biraz masaj yapıyorum, ayaklarını da oynatıyorum ama bazen saatlerce çıkartamadığı oluyor. O yüzden de uykuya da geçemiyor saatlerce.
    Değişik yöntemleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

2. 2 Mayıs 2010
  3. Asude05

Asude05 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bize Dr umuz arkadan çıkan gaz önemli değil, önemli olan ağızdan çıkarması demişti. Bencede doğru çünkü ağızdan çıkardığında rahatlıyor bebeğim. Valla uzun süre emipte bekletme ara ara sırtına hafifçe vurarak (çokda hafif değil tabi) çıkarmaya çalış o zaman mutlaka çıkar, uyusada dene yoksa sende oda sıkıntı çeker.

4. 2 Mayıs 2010
  5. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biz alttan gaz çıkartırken de çok zorlanıyoruz. Çocukta oldukça yoğun gaz var sanırım ondan dolayı. Emerken uyuyakaldığı için üstten gazı çıkarması çok zor oluyor hatta çoğunlukla baya uğraştığım halde çıkmıyor. Çocuk uyanmıyor bile. Bizimki gündüzleri gazdan dolayı çok az uyuyabildiği için, uyuduğu zamanda sızıp kalıyor sanırım, ondan emdikten sonra uyurken gazını çıkartamıyoruz. Bu konuda ne yapacağım bilmiyorum. İllaki uyandırıp da mı gazını çıkartmak lazım...

6. 2 Mayıs 2010
  7. Asude05

Asude05 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mama yada emdirdikten sonra kısa bi süre sonra kucağına dik şekilde alıp bir süre sırtına vurman gerek gazı çıkması için uyusada çıkar uymasının bi önemi yok burda. Uzun süre beklersen gazı çıkmasıda o kadar zor olur (ağızdan). Dr un bana dediği aynen şu;

Bağırsaklar kaç metre sen biliyormusun dedi yaklaşık 40m vardır dedi, yani o gaz bağırsaklardan geçecekte arkadan çıkacak ölme eş..im ölme. O zamana kadar yavrucak zaten onun sıkıntısını çekiyo, bağırsakları çok gelişmediği için kıvranıyo.

8. 3 Mayıs 2010
  9. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bızdede var laktazim kullandık fayda etmedi bend care bulamadım uyurken asla cıkmıyo

10. 3 Mayıs 2010
  11. pamukprensler

pamukprensler Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlumda da gaz sancısı çok oldu ilaç kullandım bi süre düzenli bir şekilde kısmen rahatlatıyordu ve kesinlikle gaz yapıcı şeyler yememeye dikkat ediyorum yemişsemde rezene anason kimyon kaynatıp içiyorum bi kaç bardak.gece de mutlaka gazını çıkarmaya çalışıyorum.dik tutup göğsüme yatırıyorum ve sırtına vuruyorum çıkarınca yatırıyorum.bide ayakta göğsüme yaslıyorum ve yerimde hafif zıplıyomuş gibi sallanıyorumgamyoncuiremsu çok işe yarıyorvereliniortak

12. 3 Mayıs 2010
  13. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gece nasıl çıkartıyorsunuz gazını? Uyurken asla çıkmıyor gazı. Uyanması gerek çıkarması için. Onu da uyandıramıyorum. Uyandırsam da çığlığı basıyor uyumak için. Sonra da uyuyakalıyor. Gece de uyku arasında kıvranıyor. Sabahleyin de kıvranıp duruyor gaz sancısından. Saatler sonra da kaka yapıyor gaz çıkartıyor rahatlıyor. Emmeyi de uyumayı da bu kıvranmalardan sonra yapıyor. Sonra emerken uyuduğu için yine gazını çıkartamıyorum. Bu böyle devam ediyor...

14. 3 Mayıs 2010
  15. cmrm

cmrm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    burda bir arkadaş bir topik açmıştı bebeği doğduktan bir gün sonra nar suyu içirmiş hiç gaz sorununun olmadığını yazmıştı.nekadar doğru bilmiyorum ama.

16. 3 Mayıs 2010
  17. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben dr sordum cok kızdı bebgım bunyesı nar suyunu tolere edemez sakın yapma dedı bende yapmadım ama suda gercek bazı bebeklerde gazsız oluyor benden 28 gun sonra dogum yapan kuzenımın bebgının hiç gazı yok ona baktıkca gıpta edıyorum

18. 4 Mayıs 2010
  19. pamukprensler

pamukprensler Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam .eğer bebeğinde gaz varken yani kıvranıyorken emzirirsen daha çok hava yutar çünkü düzgün ememez ben öyle olunca emzirmeyi kesip gazını çıkarmaya çalışıyorum daha sonra kısa sürede acıktığı için uyanır emzirrim.ha uykularımız çok iyi değil gece çok kalkarız... bazen emmdikten sonra uyuyor ama rahat emmişse yatırıyorum emzirdikten sonra eğer yatarken kıvranıyorsa hemen kucağıma alıp dik tutuyorum göğsüme yaslıyorum sırtına pıt pıtlıyorum öyle çıkıyor gazı uyuklamaya devam ediyor alıştı....bizde de barsakta gaz birikimi oluyor sebebi sadece hava yutması değil sindirim aşamasında oluşan gaz özellikle gece 3 ten sonra kakasını yapmak için başlar mızmızlanmaya o zaman göğsüme yatırıyorum bazen uyukluyorum onunla o şekilde.anne içgüdüsü işte santim kıpırdamıyorum. bide emziğin çok faydasını görüyorum sindirimini hızlandırıyor ve teselli ediyor.yani kısır döngü seninki gibi ama delik deşik te olsa biraz uyuyoruz işte.....delikafadulden