Bebeğimde yoğun pamukçuk var, yardım edin

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve "NAZ" tarafından 14 Kasım 2008 başlatılmıştır.

14 Kasım 2008
    Konu Sahibi : "NAZ"
  1. "NAZ"

"NAZ" Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hanımlar merhaba;
    yaklaşık 1 hafta önce bebeğimin ağzında pamukçuk oluşmaya başladı, önce 2-3 tane olan beyazlıklar karbonatla temizlememe rağmen çoğalmaya devam etti.:1no2: bende doktoruma danıştım ilaç verdi önce karbonatla temizle sonrada bu ilacı sür dedi yapıyorum ama pek faydası omadı dilinin önlerini temizledim ama küçük diline kadar beyazlıklar var benim gibi bu sorunu yaşayan ve çözebilen anneler ne olur :Saruboceq: bana yardımcı olun, :ecrin_bebek: bebeğim çok ağrı çekiyor olmalı ki emmeyi bile yarıda kesiyor...............senağlamasenağlamasenağlama

2. 14 Kasım 2008
  3. DygEge

DygEge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    benımde bebegımın dılı beyaz oluyor o zaman pamukcukmu oluyorkı acaba ben anlamadım yoksa suttenmı oyle?pamukcuk olunca agrısı oluyormu?

4. 14 Kasım 2008
  5. "NAZ"

"NAZ" Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet duygucum, yenidoğanlarda sık karşılaşılan bir durum bu, sanki gerçekten dilinde pamuk varmış gibi oluyor ve ağrı yapıyormuş ve temizliğini yapmadığın sürecede ilerlemeye ve bütün ağzını kaplamaya başlıyor,ben temizlememe rağmen gideremedim daha......senağlama

6. 14 Kasım 2008
  7. derya289

derya289 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nazcım benimde bebeğimin dilinde oldu günde emzirdikten sonra günde 3 defa yarım su bardağı kaynamış ılık suya 1 çay kaşığı karbonatı atıp karıştır sonrada ilacı (mi....tin ) sür.belli bir süre ağzında durması gerekiyor. benimki iki günde geçti.

8. 18 Şubat 2009
  9. anneyim82

anneyim82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    en güzeli temiz bir bezle biraz bastırarak karbonatlı suyla temizlemek bizimki de bayağı ilerledi hatta beslenemiyordu ağrı da yapıyodu dr.a gittik mikostatin verdi onu kullandık karbonatlı bezle temizleyip mikostatinden damlatıyoduk 2 güne kadar düzeldi

10. 18 Şubat 2009
  11. anneyim82

anneyim82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilacın adını yazdım yasak mıydı

12. 18 Şubat 2009
  13. ipekkocak

ipekkocak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benım bıldıgım en basta hıjyene dikkat.her emzirmeden sonra bı kasık su sut kalıntısı kalmasın dıye.bıde kabonatlı su ıyı gelıyo

14. 20 Şubat 2009
  15. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    benimde 3,5 aylık bir kızım var.ilk doğum yaptığımda dr.um bana göğsünü sadece sütünle temizliceksin dedi.bende hep öyle yaptım.ama bu arada günde 2-3 kerede miko.. sürdüm.o ilaç hem göğüs ucumun yara olmasına hem de bebeğimde pamukçuk olmasını engelledi.iyi ki dr. um bu şekilde kullanmamı söylemiş,bir taşla 2 kuş vurdmuş oldum.göğüs ucu sorunu da yaşamadım, pamukçukta :nazar:

16. 23 Şubat 2009
  17. yesimexpo

yesimexpo facebook/nsnbaby Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ben de karbonatlı suyla sildim hem de mikostatin i de tülbente sürüp onunla da sildim, damlatınca yutuyordu çünkü

18. 17 Temmuz 2009
  19. melek81

melek81 Herşeyin başı sağlık Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Alla Alla bende damlatıyorum. Mıkostatınle sılmek mı gerekıyormus acaba?