Bebeğime de su çiçeği bulaşmış olmasından çok korkuyorum!

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve simaysi tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : simaysi
  1. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Selam kızlar,evet gerçekten çok korkuyorum.Arkadaşımın yeğenleri suçiçeği oldu.Biri 8 yaşında biri 5 aylık.Önce büyük kızda çıktı.Sonra bebekte.Ağzının içinde bile çıktı.Birara beslenmeme yüzünden hastaneye yatacaktı,sonra iyi oldu.Şimdi de benim arkadaşımın kızında aşı olmasına rağmen çıktı.Biz 1 aydır görüşmüyorduk.Geçen cumartesi eşinin doğumgünü nedeniyle biraraya geldik ve 3 gün sonra kızı su çiçeği oldu .Dün bana söylediğinde başımdan kaynar sular döküldü.Hani bu çocuk aşılıydı .Buna güvenip biraraya geldim.Nasıl böyle bir cahillik ettim anlamıyorum.Şimdi tedirgin bir şekilde 21 gün bekliyorum.Anca o zaman belli olurmuş.Ben suçiçeği geçirdim.Anne sütü korurmuş ama suçiçeği çok bulaşıcı bir hastalık.Allahım ne olur bebişimi koru daha çoook erken...Kızlar sizde bebeklerinizi koruyun..:çok üzgünüm:

2. 4 Şubat 2010
  3. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm gectıyse gectı dert etme ole erkek cocuklarının su cıcıegını kaba kulak hastalıgını kucukken gecırmelerı onemlı bılıyosun sonra kısır kalabılıyorlar sen bol sıvıyla gecırmeye calıs bu devrı en azından kasınan yerlerını kasıyım yara vermıycek cıldıne bebekler buyuklerden daha dayanıklı olurmus hastalıklara onun ıcın hıc dert etme cnm hasta olucaksa bırak olsun bagısıklık sıstemı artar

4. 4 Şubat 2010
  5. evla

evla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

6. 4 Şubat 2010
  7. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Sağolun kızlar birazcıkta olsa rahatladım..

8. 4 Şubat 2010
  9. kuzularim

kuzularim derya&emir Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    88
    buaralar galıba salgın olmuş kızlar benımde gorumcemın kızı su çıçeğı oldu ve kızımla aynı sınıfta yanı bızım eve de gırerse ...allah korusun artık.:Saruboceq:

10. 4 Şubat 2010
  11. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    canım hiç korkmana gerek yok anne su çiçeği geçirmişse bebek emmeyi bıraktıktan sonra 1,5 sene aşılanmış gibi korunurmuş yengem söyledi bunu dr.u söylemiş.