bebegime emzigi nasil alistirim?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esra_azra_polat tarafından 26 Ekim 2008 başlatılmıştır.

26 Ekim 2008
    Konu Sahibi : esra_azra_polat
  1. esra_azra_polat

esra_azra_polat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,
    kizim iki aylik ve emzik kullanmak istemiyor.suan da sadece benim sutumle besleniyor uyurken de hep agzimda olsun istiyor uykusundan uyaninca tekrar istiyor onunla uyuyor baska turlu sakinlesmiyor.annemin hafif sekerli su polani da tutmadi :1closedeyes: midesi bualniyor ve deli gibi agliyor emzigi verince ne yapicam bana bir akil verin lutfen.kolik sorunumuz oldugu icinde memeye cok alisti.caresizim yardimlarinizi bekliyorum.

2. 28 Ekim 2008
  3. KADXIXS

KADXIXS aşksın sen cansın sen:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kızımda almıyordu emziği midesini bulandırıyodu önce reçele batırdım azıcık tabi sonra uyanıkken bayağı uzun bir süre ağzında tuttum elimle tuttum saatlerce ölece alıştı memeye seni anlıyorum meme yardımcı oluyo insana uzunda yatmasını sağlar ama her çocukta farklı tabi benim kzıım öle aldı memeyi sonra uykudan uykuya alıyodu zamanlada bıraktı

4. 28 Ekim 2008
  5. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim oğlumada ben en kalitelisinden en basitine kadar 10 a yakın çeşit ve marka emzik denedim hiç almadı. tatalı şeylere batırdığımdada resmen dilinin ucu ile yalanıp emziği yine almıyordu ve sonuç olarakda emmedi başaramadım yani almıyan çocuk almıyor. kolik olayını bende 4,5 aylık olana kadar yaşadım o çok kötü işte. bebekliğinde ki tek problemim oydu ama onunda çaresi var kolik anında yani her gün aynı saatlerde 3 saat hiç durmaksızın ağlıyordu araştırmalarım sonucunda elekrik süpürgesi,fön makinesi seslerinin anne karnında ki seslere benzetip sakinleştiridğini öğrendim ve denedim saç kurutma makinesini gerçektende işe yarıyordu hemen sakinleşiyor ve uykuya dalıyordu hatta onu alışkanlık haline bile getirmişti bir ara ama şimdi cd si var kolik adında o sesleri barındıran onu kullanabilirisn.

6. 28 Ekim 2008
  7. esra_azra_polat

esra_azra_polat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yurtdisinda yasiyorum o cd yi indireym dedim ama yok bulamadim internetten.gece cok rahatiz ama gunduz fena surekli agliyo.sabir allahim sabir :nazar:

8. 28 Ekim 2008
  9. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ay cnm ya ne olduğunu çok ii biliyorum buralarda tüm müzik marketlerde var ama oralarda varmıdır bilemem ki ama benim oğlum hergün aynı saatlerde başlıyordu akşam üstü 7-10 arası standartı yani fön mak dene bakalım işe yarıcak mı sendede ona göre cd yide araştırırsın.

10. 28 Ekim 2008
  11. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    hiç zorlama canım emmek istemiyorsa diretme
    emmesin daha iyi
    bundan sonrada alıştıramazsın
    benim ikinçi oğlan anlattığın gibiydi derin uykuya dalınca bırakıyordu

12. 1 Kasım 2008
  13. pofuduktek

pofuduktek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende ugraştım almıyor kızıyor bide benimki de 4. ayı bitirdi sürekli kucakta ben de onu nasıl bıraktırırım diye düşünüyorum

14. 1 Kasım 2008
  15. gamze2127

gamze2127 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende tam ıkı ay ugrastım emzıge alıstırmak ııcn sakın vazgecme recelle alıstırdım ben basının ucunda recele gezıyordum ama
    senın ve benım gıbı aglayan cocukların muhakkak emzık emmesı sart ben onunla rahat bır nefes alıyodum gecelerı ozellıkle sakın vazgecme ve recelle devam et uzun zamanda olsa mutlaka alısacak dedım ya ben her gun 100 kez denememe ragmen ıkı ayda anca alıştırdım sımdı ıkı yasında ve kendı bıraktı memeyı.emzık resmen annenın arkadası

16. 5 Kasım 2008
  17. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ilk kızımda emzik vermek istemedim,alışmasın dedim. alışmadı banada bi zararı olmadı. ama şimdiki bebeğim aynen esra_azra_polat ın dediği gibi devamlı memeyi ağzında istiyo, bırakınca uyanıyo, kaldır yatır kaldır yatır resmen tüm gün aynı şeyi yapıyordum, bari emziğe alışsın dedim ama almadı, ben ona itiyorum o diliyle itiyo. bayağı bi itiştik :) almadı. bıraktım denemeyi,1 hafta sonra tekrar başladık itişmeye :) ama hiç tatlıya falan batırmadım. sonraları birkaç dakika almaya başladı, çıkarınca tekrar verdim biraz daha uzun tutmaya başladı, derken böyle böyle alıştı ama müptelası değil. uyuyunca atıyor. normalde dururkende ben vermiyorum zaten. iyi oldu böyle, yaf ne iyi şeymiş şu emzik :KK66:

18. 6 Kasım 2008
  19. kayraz

kayraz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğluşum şuan 19 aylık
    ilk doğduğunda yaşadıklarım seninkiyle aynı sayılır. 24 saat mememde gezerdi :bbo: bizi görenler yapışık ikiz derdi. memeden bırakınca ağlamalar bitmezdi. bende yalancı meme için çoook uğraştım hemde doğduğu ilkgünden 6 aylık olana kadar hergün denedim ama malesef almadı.
    denemediğimiz yöntem kalmadı gaz sancılarından koliklikten kurtulmamız tam 3 ayı buldu . inşallah sizinkide çok sürmez. merak etme zaman çabuk geçiyor inan bu günleri unutucaksın.
    Allah sana ve bebişine sağlıklı güzel günler versin :Saruboceq: .. tabi bizlerede :teytey: